Magyarország úgy döntött, hogy nem csatlakozik az Európai Startup Nemzetek Szövetségéhez (ESNA), amely az Európai Unió (EU) startup-politikájának javítását célzó csoport, mivel a befogadással és a sokszínűséggel kapcsolatos erőfeszítésekkel kapcsolatban nézeteltérések merültek fel. Míg 15 uniós ország már csatlakozott az ESNA-hoz, Magyarország az egyetlen ország, amely még nem írta alá a csatlakozási szándéknyilatkozatot - számolt be a Politico.
A világ tőzsdéin a cégek nagyon nagy részében a társadalom többséghez tartozó férfiak ülnek az igazgatóságokban és még gyakrabban lesznek a vállalatok vezetői is. Ez még azokban az országokban is igaz, ahol legalább a látszat szintjén, de nagyon odafigyelnek az egyenlő esélyekre. Számos tanulmány bizonyította, hogy ha a vezetést mindkét nem tagjaival töltik fel, és a kisebbségek is helyet kapnak az asztalnál, az a diverzitás révén nemcsak nagyobb elégedettséget, hanem jobb pénzügyi döntéseket is hoz magával. A változás mégis csak lassan, vagy néhány helyen szinte egyáltalán nem zajlik le. Most a Nasdaq ezt egyfajta kvótarendszerrel szeretné megoldani, de kérdés, hogy ez valóban jó ötlet-e?
Leváltották az Egyesült Államok Különleges Műveleti Parancsnokságának (SOCOM) diverzitási és befogadási vezetőjét, mert egy tavaly júniusi Twitter-posztban Adolf Hitlerhez hasonlította Donald Trumpot.
A a London School of Economics szakértőjének cikke.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Varsó a GDP 4,1 százalékát költi a védelemre és fegyverkezésre.
Még keresik a helyszínt, egy harmadik országban lesz.
"Románia felülmúlja a többi, "BBB-" kategóriában található államot."
Elon Musk keze is benne lehet a dologban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.