Egy új kutatás szerint a túl kevés alvás hosszú távon felgyorsíthatja az agy öregedését. A tanulmány rávilágít arra, hogy az alvás minősége szorosan összefügg a kognitív egészséggel, és hangsúlyozza az alvással kapcsolatos problémák azonnali kezelésének fontosságát - írta meg a Newsweek.
Kutatók érdekes megoldásokon dolgoznak, amelyek a legelterjedtebb mentális betegség, a depresszió korai felismerésére jelenthetnek majd megoldást. Az egyik forradalmi megoldás egy okostelefonon működő alkalmazással vizsgálná folyamatosan a felhasználók pupilláját, majd a mesterséges intelligencia segítségével értékelné ki az így kapott adatokat - közölte a Medical Xpress.
A SAD (Seasonal Affective Disorder), közismerten "téli depresszióként" emlegetett mentális állapot a napfény csökkenéséhez és az évszakok változásához köthető: az emberek hangulata és energiaszintje gyakran romlik ősszel és télen, amikor kevesebb a napsütés, ami sokak számára depresszióhoz vagy szorongáshoz vezet. Ami nagyon izgalmas: ez a pszichológiai hatás nem csupán a mindennapi életben érezhető, hanem kiterjedhet a pénzügyi döntéseinkre is, sőt, a részvénypiaci teljesítményt is befolyásolhatja. A Hitelintézeti Szemle friss tanulmánya azzal foglalkozik, hogy feltárja a szezonális depresszió hatását a részvénypiaci hozamokra, és arra keresi a választ, hogy ennek a jelenségnek az ismerete hogyan segíthet a befektetési döntéshozatalban.
Nemcsak a munkavállalóknak, de a munkáltatóknak is egyre nagyobb kihívás megküzdeni a munkahelyi kiégéssel. Felgyorsult körülöttünk a világ, rengeteg inger ér bennünket – nem csoda, hogy néha ránk telepszik a stressz, hiszen nehéz tartani a lépést és megfelelni az elvárásoknak, jól teljesíteni a munkában is nap mint nap. Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy mit tehet maga a munkavállaló a kiégés megelőzése és kezelése érdekében. Most lássuk, vezetőként mit kezdjünk azzal, ha valamelyik kollégát utolérte a munkastressz.
A BME és a Semmelweis Egyetem szakemberei, egy nemzetközi kutatócsapattal közösen, a depresszió új altípusait azonosították. A kutatócsapat nemzetközi biostatisztikai adatbázisokat felhasználva alkotott új módszertant a betegségekben szerepet játszó molekuláris mechanizmusok felfedezésére. Ezzel a technikával a kutatóknak sikerült a depresszióval és társbetegségeivel kapcsolatos faktorokat felfedezni, amelyek egyes betegségekre fókuszálva rejtve maradnának - írja a BME.hu.
Egy friss tanulmány szerint a helyes táplálkozást és a megfelelő mennyiségű testmozgást elősegítő életmód-terápia ugyanolyan hatékony lehet a közepes erősségű depresszió kezelésében, mint a hagyományos pszichoterápia. A kutatók azonban nem javasolják, hogy az eddig pszichológus segítségét igénybe vevő betegek önmaguk próbáljanak megbirkózni a problémával, szerintük az ideális az lenne, ha mindenki számára elérhető lenne az életmód- és pszichoterápia is - írja a The Guardian.
Korosztálytól függetlenül egyre gyakoribb jelenségnek számít a munkahelyi stressz és kiégés, ami nem csupán egyéni szinten okoz nehézségeket, de a munkáltatókat is jelentős kihívás elé állítja az ebből adódó munka- és teljesítménycsökkenés miatt. A kiégés igen összetett probléma, melynek kialakulásában és kimenetelében bizonyos szempontból a munkavállalónak és a munkáltatónak is nagy szerepe van. Ezt a felelősséget felismerni és vállalni nem könnyű feladat. Honnan ismerhetjük fel a jeleket, és mit tehetünk a kiégés megelőzése, kezelése érdekében?
Elon Musk a CNN korábbi műsorvezetőjének, Don Lemonnak adott interjút, amiben többek között arról is beszélt, hogy ketamint fogyaszt, ami enyhíti a rossz hangulatú időszakokat, és a Tesla, valamint a többi, általa vezetett vállalat befektetőinek érdekeit szolgálja, írja a Bloomberg.
Vietnámi kutatók által végzett friss tanulmány rávilágított arra, hogy még az enyhe Covid-19 fertőzés is jelentős mértékben ronthatja az alvásminőséget, és növelheti az álmatlansághoz kapcsolódó tünetek előfordulását - írja anyagában az euronews.
A munkába való kerékpározás kevesebb mentális egészséggel kapcsolatos betegséghez köthető - ez derült ki egy edinburgh-i tanulmányból a Reuters beszámolója szerint.
Magyarországon az érzelmi vagy mentális problémákkal küzdők háromnegyede nem kap segítséget szakembertől, miközben továbbra is az európai toplista éllovasai között vagyunk az öngyilkosok arányát tekintve. Mikor és hogyan jelezzük a munkahelyünkön, ha mentális nehézségekkel teli időszakba kerültünk?
A tudósok 11 kockázati tényezőt azonosítottak a demencia kialakulásában, és ezek alapján kifejlesztettek egy olyan eszközt, amely előre képes jelezni, hogy valakinél a következő 14 évben kialakul-e a betegség – számol be a hírről a The Guardian.
Az amerikai Nemzeti Hurrikánközpont bejelentette, hogy könnyen elkezdődhet a 2023-as hurrikánszezon, ugyanis egy trópusi depresszió pár napon belül hurrikánná fejlődhet ki - számol be a hírről a Reuters.
A közösségi média egy sor problémáért tehető felelőssé: félretájékoztatás, online bántalmazás, testkép-zavarok erősítése, függőséget okozó algoritmusok és még sok más egyéb. Ezek alól a YouTube sem kivétel, és egy friss kutatás szerint a videómegosztó platformot gyakran látogató felhasználóknál magasabb a szorongás és a depresszió szintje, ennek tetejében pedig még magányosabbak is - írja a Research Gear.
Egy cég azt állítja, legújabb fejlesztése képes lesz egy sor orvosi adat mérésére egy selfie elkészítésével - írja a Petapixel.
A Seattle városi iskolai körzet eddig még nem látott pert indított, amelyben a nagy technológiai cégeket vádolják a fiatalok közösségi médiafüggőséggel való megmérgezéséért – számol be a hírről a Bloomberg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.