Joe Biden kormánya vizsgálatot indított a kínai gyártású, régebbi technológiát képviselő félvezetők (legacy chipek) ügyében, amely Donald Trump következő adminisztrációjára bízza a döntést az esetleges vámok kivetéséről. A lépés célja, hogy biztosítsák az amerikai ellátási láncok stabilitását, és csökkentsék a kínai dominancia kockázatát ezen a stratégiai piacon – írja a Bloomberg.
Az Egyesült Államok szigorítja a Kínába irányuló csúcstechnológiai export ellenőrzését, különös tekintettel a mesterséges intelligencia alkalmazásokban használt fejlett chipekre. A lépés közvetlenül érinti a Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) működését, és várhatóan jelentős hatással lesz a kínai technológiai szektor fejlődésére is.
Oroszország gazdaságát számos nyugati szankció terheli az ukrajnai háború következtében, ám eddig különféle útvonalakon kijátszották a szigorú szabályozást. Most egy újabb ilyenre derült fény, de a tajvani kormány lépett az ügyben, szigorított az exportellenőrzésen – közölte az Ukroinform.
A félvezetők globális értékesítése augusztusban éves szinten 2022 áprilisa óta a legnagyobb ütemben, 20,6 százalékkal, 53,12 milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 44,04 milliárd dollárról - áll a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szervezet, a SIA honlapján.
Közösségi médiában megjelenő felvételek alapján példa nélküli szivárogtatás történhetett az Apple háza táján. Az eddig hivatalosan nem bemutatott, vadonatúj M4-es processzorral felszerelt Apple Macbook Pro legalább két orosz tartalomgyártó videójában megjelent már, amelyekben az eddig sosem látott modellt csomagolják ki - írta meg a The Verge.
Jensen Huang, az Nvidia első embere tegnap arról beszélt, hogy a vállalat következő generációs Blackwell chipjei iránt őrült kereslet van, a hírre nagyot ugrott az Nvidia árfolyama.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Elon Musk agyi chipek fejlesztésével foglalkozó vállalata, a Neuralink kedden bejelentette, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) "áttörést jelentő eszköz" minősítést adott a "Blindsight" nevű új termékének. Musk szerint a Blindsight egy olyan agyi implantátum, amellyel akár a mindkét szemüket elveszítő, teljesen vak páciensek is visszanyerhetik látásukat neurológiai stimuláció segítségével.
Szaúd-Arábia bizakodó, hogy hamarosan hozzáférhet az Nvidia nagy teljesítményű chipjeihez, amelyek elengedhetetlenek a legfejlettebb mesterséges intelligencia modellek fejlesztéséhez és működtetéséhez - jelentette a CNBC.
Hétfőn mutatja be az Apple az új iPhone modelleket, amik nem túl meglepő módon gyorsabbak, hatékonyabbak lesznek, jobb kamerával, a nagy dobás viszont az lesz, hogy az egész telefont átszövi majd a mesterséges intelligencia, emiatt sokan arra számítanak, hogy érdemes lesz majd lecserélni a korábbi iPhone-okat.
Hollandia kiterjeszti a fejlett félvezetőgyártó berendezésekre vonatkozó exportkorlátozásokat, így az ASML gépeit is korlátozások alá helyezik, írja a CNBC.
A Qualcomm megvizsgálta annak lehetőségét, hogy az Intel chiptervezési üzletágának egyes részeit megvásárolja, tudta meg a Reuters.
Elon Musk most először engedett betekintést a Tesla új, mesterséges intelligencia tanítására készülő szuperszámítógép-klaszterébe. A várhatóan 50 ezer Nvidia H100-as grafikus gyorsítóval és 20 ezer saját fejlesztésű szuperszámítógéppel felszerelt rendszer a vállalat texasi gigagyárában kap majd helyet, ahol többek között az önvezető rendszerek fejlesztésére, valamint a Tesla humanoid robotjának AI tanítására fogják használni - írta meg a Tom's Hardware.
Kína exportkorlátozásokat vezetett be a félvezetőipar kulcsfontosságú alapanyagaira, ami feszíti az ellátási láncokat. A nyugati gyártók már nyersanyaghiánytól szenvednek, főként a fejlett chipek gyártásánál és a katonai optikai berendezések előállításánál. A Peking által bevezetett korlátozások a germánium és gallium szállítására, amelyeket a félvezetők, katonai eszközök és kommunikációs berendezések alkotóelemeként használnak, közel kétszeres árnövekedést eredményezett Európában tavaly. Idén pedig az antimonexportot is korlátozza Kína.
A kínai technológiai óriás, a Huawei egy új mesterséges intelligencia chip fejlesztést, amellyel felvenné a versenyt a piacot domináló Nvidiával. A Wall Street Journal jelentése szerint a Huawei már a közeljövőben piacra dobhatja legújabb fejlesztését - tudósított a Cnbc.
Ugyan a mesterséges intelligencia csak az OpenAI ChatGPT 2022-es megjelenésével tört be igazán a köztudatba, azóta fenekestől felforgatta a technológiai színteret. A hajózástól az orvosláson át a szórakoztatóiparig rengeteg területen alkalmazzák már az AI-t, amely mindeközben kapacitásban rohamosan fejlődik. A nagy AI boom mögé tekintve azonban úgy látszik, akad egy még érdekesebb technológia, amely nemhogy felveheti a versenyt a nagy nyelvi modellekkel, de a kutatók szerint le is körözheti azokat.
A MediaTek tajvani chipgyártó óriás egy AI futtatásásra is alkalmas, laptopokba tervezett chipet fejleszt Windows operációs rendszerhez, amely veszélyeztetheti az Intel dominanciáját a PC-piacon. A chip 2024 végén kerül piacra, miután lejár a Qualcomm szerződése - számolt be a Reuters.
A kommunikációs szolgáltatások cégei rosszul teljesítettek.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Mikor lesz újra 400 forint egy euró?
Egyelőre nem nagyon akar összejönni az a koalíció.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?
Nyomasztó kérdésre nincs válasz Ukrajnában.
Az elmúlt időszakban sokat erősödött a magyar deviza.