Elfordulnak a gazdagok egy befektetéstől, pedig ez lehet a következő évtized nagy robbanása

Elfordulnak a gazdagok egy befektetéstől, pedig ez lehet a következő évtized nagy robbanása

A kiemelkedő vagyonnal rendelkező magánszemélyek között egyre kevesebben foglalkoznak a környezetvédelmi szempontokkal a befektetési döntéseik meghozatalakor – derül ki a Capgemini legfrissebb elemzéséből. A szakértők szerint a zöld befektetések iránti kereslet csökkenését egyrészt a gazdasági bizonytalanság okozza, másrészt pedig az, hogy más, nem ESG eszközök (például gáz vagy olaj) rövidebb távon magasabb hozammal kecsegtetnek. A tanulmány szerzői szerint mégsem szabad teljesen elfordulni a zöld szempontoktól, mivel a közeljövőben a globálisan kezelt vagyon kétharmadát az ESG típusú befektetések tehetik ki.

Évtizedekig tollasodtak, most pofára estek a gazdagok: az elmúlt 10 év legcsúnyább sztorija

Évtizedekig tollasodtak, most pofára estek a gazdagok: az elmúlt 10 év legcsúnyább sztorija

Az elmúlt évtized legnagyobb vagyonvesztését szenvedték el tavaly a gazdagok, ha ez nem lenne elég, még a számuk is csökkent. A Capgemini friss elemzése szerint a szupergazdagok száma esett vissza leginkább, ezzel párhuzamosan évek óta nem látott változások jöttek a készpénztartásban. A tanulmány rávilágít arra is, hogy ez a környezet egy új vagyonszegmensnek teremt lehetőséget a felemelkedésre.

Itt van 5 új ábra arról, hol élnek, mennyi pénzük van és mibe fektetnek a dollármilliomosok

Itt van 5 új ábra arról, hol élnek, mennyi pénzük van és mibe fektetnek a dollármilliomosok

Tavaly is voltak kihívások a piacokon, de ezek is kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy kifogjanak a dollármilliomosokon: a Capgemini friss jelentése szerint a gazdagok száma és vagyona is növekedni tudott tavaly, egy év alatt 1,7 millió új dollármilliomos született. Az adatok kitérnek arra is, hol élnek most közülük a legtöbben, a gazdagok között is kik a leggazdagabbak, ahogyan arról is képet kapunk, mibe fektetik vagyonukat a milliomosok.

Nagyot lép a SWIFT: összekötné a világ digitális pénzeit

Nagyot lép a SWIFT: összekötné a világ digitális pénzeit

A SWIFT bankközi üzenetküldő hálózat a Capgeminivel együttműködve vizsgálja, hogyan lehet a világszerte kialakulóban lévő számos belföldi CBDC-hálózatot összekapcsolni a meglévő fizetési infrastruktúrákkal a zökkenőmentes, határokon átnyúló fizetések érdekében.

Capgemini: „figitális” modellre térhetnek át a biztosítók

Capgemini: „figitális” modellre térhetnek át a biztosítók

A COVID-19 a biztosítási piacon is érezteti hatását. Az ügyfélszerzés- és megtartás érdekében ezeknek a társaságoknak is lépniük kell: újra kell gondolniuk értékesítési modelljeiket és azt, hogy miként tudnak kiváló ügyfélélményt (CX), maximális értéket és zavartalan szolgáltatást nyújtani az ügyfeleknek – áll a Capgemini és az Efma által közzétett World Insurance Report 2021 – ben.

Capgemini: szoros versenyre és új ügyféligényekre számíthatnak a bankok a járvány után

Capgemini: szoros versenyre és új ügyféligényekre számíthatnak a bankok a járvány után

A poszt-COVID-19 időszakot a szoros verseny fogja jellemezni, amelyben a bankok rá lesznek kényszerítve arra, hogy felülbírálják prioritásaikat és olyan új területek fejlesztésére fókuszálják erőforrásaikat, amelyek révén jobban ki tudják elégíteni ügyfeleik megváltozott igényeit – áll a Capgemini és az Efma által kiadott 2021. évi World Retail Banking Reportban (WRBR).

Elektronikus fizetések: évtizedes rekordnövekedésnek tesz keresztbe a COVID-járvány

Elektronikus fizetések: évtizedes rekordnövekedésnek tesz keresztbe a COVID-járvány

Az elmúlt évtizedben a legnagyobb mértékben nőtt tavaly a készpénzmentes tranzakciók értéke a világon, a növekedést az ázsiai régió hajtotta. Ugyanakkor a koronavírus-járvány alaposan keresztbe tesz a növekedésnek, 2019-től 2023-ig a korábban várt éves növekedést 5 százalékponttal vetheti vissza a COVID – derül ki a Capgemini elemzéséből.

Fordulóponthoz értek a gazdagok: 18 000 milliárd dollárt tüntetett el a koronavírus, de ők más miatt dühösek

Fordulóponthoz értek a gazdagok: 18 000 milliárd dollárt tüntetett el a koronavírus, de ők más miatt dühösek

Az idei első negyedévben a koronavírus elterjedése a világon több mint 18 ezermilliárd dollárt tüntetett el a piacokról februárban és márciusban, mielőtt áprilisban halványan, de ismét elkezdett volna magára találni a világgazdaság – mutat rá friss elemzésében a Capgemini. Becslésük szerint április végig mintegy 6-8%-kal esett vissza a globális vagyon 2019 végéhez képest, a gazdagok portfólióban rég nem látott szintre emelkedett a részvények aránya, és egyre többen fontolgatják a szolgáltatóváltást a túl magas díjak miatt.

Nem várt helyről jött a fordulat a szupergazdagok életébe

Nem várt helyről jött a fordulat a szupergazdagok életébe

Hét év alatt most először fordult elő, hogy a dollármilliomosok száma és vagyona is csökkent a világon a Capgemini World Wealth Reportja szerint. Különösen nagy fordulatnak számít, hogy az ázsiai és csendes-óceáni régió volt a legnagyobb csökkenést elszenvedő régió a vagyonban és számosságban is, holott az elmúlt években rendre innen jöttek a legnagyobb növekedési sztorik. A tanulmány szerint a tavalyi tőzsdei turbulencia a gazdagok között is inkább a gazdagabbakat érintette negatívabban, nem véletlen, hogy az idei első negyedévben a készpénz jellegű befektetésekben tartották vagyonuk nagyobb részét a gazdagok.

Van egy európai ország, ahol úgy nő a gazdagok száma, mint sehol máshol a világon

Van egy európai ország, ahol úgy nő a gazdagok száma, mint sehol máshol a világon

Közel 8%-kal nőtt a világ dollármilliomosainak száma tavaly, mellyel a számuk sosem látott szintre, 16,5 millió főre nőtt. Nemcsak a számuk, hanem a vagyonuk is rekordot döntött, a Capgemini frissen publikált elemzése szerint ez eléri a 63,5 ezer milliárd dollárt, sőt, a becslések szerint 2025-re még a 100 ezer milliárd dollárt is meghaladhatja. A részvénypiacok tavalyi jó teljesítményének köszönhetően pedig egy európai ország a világ minden más országát lekörözte a gazdagok számának növekedésében.

Közeleg a nagy összeborulás a bankok és a fintechek között

A világban nem véletlenül kerekedett az utóbbi években elsöprő Fintech-vihar: az ügyfelek növekvő elvárásai a még jobban személyre szóló és digitális élményre, a piaci belepési korlátok enyhülése és a felgyorsult technológiai fejlődés, és sokkal jobb lett a fintechek kockázati tőkével való ellátottsága. Az ügyfelek már hajszállal több, mint fele került velük kapcsolatba - derül ki a Capgemini World Fintech Report 2017 c. tanulmányából. Ugyanakkor sokan csak kicsi részpiacokon sikeresek, és velük szemben a bankok még mindig jelentős bizalmi előnnyel rendelkeznek, ezért egyre valószínűbb, hogy végül csak közös útra terelődnek az egykori "ellenségek".

Ellepik a világot a gazdag kínaiak

Tavaly 58,7 ezer milliárd dollárra emelkedett a gazdagok vagyona a világban, most először több pénze van az ázsiai gazdagoknak, mint az észak-amerikaiaknak. A Capgemini tanulmánya szerint 2025-re a 100 ezer milliárd dollárt is meghaladhatja az egymillió dollár vagy a feletti megtakarítással rendelkezők vagyona, amihez az ázsiai csendes-óceáni térségben élő milliomosok járulhatnak hozzá a legnagyobb mértékben. Az elemzésből az is kiderül, hogy a legtöbb gazdag embert kitermelő négy országban annyi milliomos van, mint Magyarország teljes népessége, ezek közül Németországban például 1,2 millió tehetős ember él.

Többé nem lehet behunyni a szemünket a rejtett fizetések felett

A világban tovább nőtt az elektronikus fizetések száma 2013-ban, méghozzá 7,6 százalékkal emelkedett globálisan - derül ki a Capgemini és az RBS nemrégiben publikált tanulmányából. Az egyes országok között azonban még régiónként is nagy eltérések mutatkoznak, például Kína látványosan sokat fejlődött az évben, a CEMEA régió növekedés - ahova mi is tartozunk - viszont durván visszaesett. Eközben már az úgynevezett rejtett fizetések is olyannyira terjednek, hogy ezentúl már nem lehet ezeket egyszerűen figyelmen kívül hagyni: a hivatalos statisztikákból akár a tranzakciók 10 százaléka is hiányozhat.

Ezektől rettegnek a világ leggazdagabb emberei!

14,6 millió gazdag ember él most a földön, a vagyonuk 2017-re még a 70 ezer milliárd dollárt (!) is meghaladhatja. A legtöbb gazdag ráadásul már nem is Amerikában, hanem az ázsiai térségben van, India pedig robbanásszerűen tör előre az országok között. A Capgemini és az RBC Wealth Management legfrissebb elemzése szerint a női milliomosok még az átlagnál is nagyobb mértékben tartják készpénzben a vagyonukat, és a felmérésből az is kiderül, mitől félnek leginkább a világ gazdagjai.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.