Tovább gyorsult az infláció februárban!

Tovább gyorsult az infláció februárban!

Februárban 5,6%-os volt az egy évre visszatekintő drágulás Magyarországon. Előzetesen a szakértők arra számítottak, hogy a januári (nagy negatív meglepetést okozó) 5,5%-os infláció 5,3%-ra mérséklődik, tehát újból kellemetlen meglepetést okozott az adat.

Megérkezett az 1,5 millió forintos bruttó bér Magyarországra

Megérkezett az 1,5 millió forintos bruttó bér Magyarországra

A tavalyi évben is óriási különbségeket látunk az egyes jövedelmi ötödök keresete között. A legjobban kereső ötöd (a dolgozók 20%-ának) bruttó keresete ötször akkora, mint a legalacsonyabb fizetéssel rendelkezőké.

Brutálisan sok pénzt kérnek a magyar dolgozók

Brutálisan sok pénzt kérnek a magyar dolgozók

Tovább emelkedtek a fizetések a hazai munkaerőpiacon, miközben a bérigények is rekordokat döntöttek 2024-ben: egyes régiókban akár 20-25 százalékkal kérnek magasabb bért a fehérgalléros munkavállalók – írja a A WHC Csoport. A szolgálgató saját adataiból kiderült, hogy a korábbi évekhez hasonlóan jelentős különbségek fedezhetőek fel a korosztályok bérezése tekintetében.

Fordulat jöhet a lakáspiacon, mutatjuk, mikor

Fordulat jöhet a lakáspiacon, mutatjuk, mikor

Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy hogyan lehet egyre nagyobb lakhatási válság Magyarországon, miközben az átlagjövedelmekhez viszonyított árszint alapján még van mozgástér a lakásárak korábbi csúcsértékéhez képest. A témában vendégünk volt Sándorfi Balázs, a Bankmonitor alapító-ügyvezetője. A műsor második részében arról volt szó, mennyire simulnak össze a munkáltatók és a munkavállalók idei bérrendezési igényei. A témában vendégünk volt Hornyák József, a Portfolio makrogazdasági elemzője.

Röpködnek az 1,5-2 millió forintos fizetések Magyarországon, de egyre szigorúbbak a dolgozókkal a cégek

Röpködnek az 1,5-2 millió forintos fizetések Magyarországon, de egyre szigorúbbak a dolgozókkal a cégek

Kisebb-nagyobb leépítések 2024-ben is előfordultak a technológiai szektorban, ezáltal nőtt az elérhető jelöltek száma, miközben a német gazdaság visszaesése kihatással volt a magyar piacra is. A full remote (teljes távoli) munkavégzés ritkul, ezáltal felértékelődött ez a munkavégzési lehetőség a jelöltek számára - derült ki a Hays Hungary friss Salary Guide kiadványából. Mostanra jó pár nemzetközi cég akár csak részben, de visszatért az irodába, és inkább a munkavégzés hibrid megoldásait alkalmazza – ezzel erősítve egyúttal a főváros és vidéki városok közti bérkülönbséget. A tapasztalt szakemberek bruttó bére 1,5 millió forint felett van.

Kőkemény évekre számítanak a magyar dolgozók – Alig akarnak béreket emelni a cégek

Kőkemény évekre számítanak a magyar dolgozók – Alig akarnak béreket emelni a cégek

Nagyon nehéz időszakra számítanak a dolgozók és a munkaadók egyaránt, mindez pedig a bérekkel kapcsolatos várakozásokban is megmutatkozik. Idén 10% feletti emelést csak a cégek 12%-a tervez, a 2024-re prognosztizált emelésekkel kapcsolatban még 34% volt ez az arány – derült ki a Hays Hungary friss Salary Guide 2025 kiadványából, amely elsőként a Portfolio-n jelenik meg. A legtöbben (a cégek 42%-a) 6–10%-os béremelési tervekben gondolkodnak. Miután csökkent a nagyobb emelést tervezők száma, így jelentősen felduzzadt a jóval szerényebb, 2,5–5%-os sáv: a korábbi 13%-kal szemben 2025-re már 33% tervez ilyen alacsony emelést. A felmérésből azonban kiderült az is, hogy ezzel a dolgozók igencsak elégedetlenek lesznek.

Hamarosan nem lesznek dolgozók a magyar boltokban?

Hamarosan nem lesznek dolgozók a magyar boltokban?

Az automatizáció egyre nagyobb teret nyer a hazai kiskereskedelemben: az Auchan Magyarország hamarosan megnyitja első, teljesen személyzet nélküli üzletét Budapesten. Bár vidéken néhány éve még ellenállásba ütköztek az önkiszolgáló kasszák, ezek a megoldások egyre elterjedtebbek, részben a munkaerőhiány miatt. Az automatizáció a következő időszakban fel is gyorsulhat.

Összetörnek a béremelési álmok Magyarországon

Összetörnek a béremelési álmok Magyarországon

A Randstad 2025-ös felmérése szerint a toborzást továbbra is az irreális fizetési elvárások és a releváns szakmai tapasztalat hiánya nehezíti leginkább. Bár a csökkenő infláció miatt a béremelések dinamikája lassul, a munkáltatók többsége 6–10%-os emeléssel tervez, miközben a munkavállalók 45%-a 20%-ot meghaladó növekedést tartana reálisnak. Ez a szakadék kihívást jelenthet a tehetségek megtartásában és bevonzásában.

Hiába húznák be a féket a vállalatok, emelni kell a béreket

Hiába húznák be a féket a vállalatok, emelni kell a béreket

Idén visszafogottabb bérnövekedés várható Magyarországon, mivel a vállalatok kisebb emelést terveznek. A dolgozók részéről azonban sokkal magasabbak az elvárások, mint a munkáltatói ajánlatok. A vállalatok egyrészt a munkaerő megtartás érdekében kénytelenek lesznek a bérek igazítására, másrészt a legkisebb bérek központi emelése miatt követniük kell a minimálbér és a bérminimum ütemét.

Sztrájkolnak az Amazonnál

Sztrájkolnak az Amazonnál

Az Amazon dolgozói több amerikai létesítményben sztrájkba léptek csütörtökön, az ünnepi vásárlási szezon kellős közepén. A munkabeszüntetés hátterében az áll, hogy a munkavállalók szerint a kiskereskedelmi óriás méltánytalanul bánik alkalmazottaival. A Teamsters szakszervezet által szervezett akció az Amazon elleni eddigi legnagyobb sztrájknak számít, bár a vállalat kiterjedt szállítási tevékenységében várhatóan nem okoz majd jelentős fennakadást.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Drámai jóslat érkezett a nyári időjárásról: nagyon fájdalmasan érintheti Magyarországot
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.