Felgyorsultak az események a TikTok körül
Gazdaság

Felgyorsultak az események a TikTok körül

Portfolio
Az Andreessen Horowitz kockázati tőkebefektető cég tárgyalásokat folytat a TikTok felvásárlásáról Donald Trump elnök által vezetett kezdeményezés részeként, amely a népszerű videómegosztó alkalmazás kínai tulajdonosoktól való átvételét célozza.

A Financial Times keddi beszámolója szerint a Silicon Valley-i Trump-támogató és az Andreessen Horowitz társalapítója, Marc Andreessen olyan új külső befektetésről tárgyal, amely kivásárolná a TikTok kínai befektetőit. Ez része egy Oracle és más amerikai befektetők által vezetett ajánlatnak, amely a ByteDance anyavállalattól való leválasztást célozza.

A jelentés szerint ez az ajánlat nemrégiben élre tört az április 5-i határidő előtt. Az információt több, az ügyet ismerő forrás erősítette meg.

A TikTok és az Andreessen Horowitz nem reagált azonnal a Reuters megkeresésére.

Trump is megvizsgálja a javaslatot

A CBS News forrásai szerint Donald Trump elnök szerdán megvizsgálja a TikTokkal kapcsolatos végső javaslatot. Ha április 5-ig nem születik valamilyen döntés, a TikTokra tiltás várhat.

Az Ovális Irodában tartandó megbeszélésen

  • JD Vance alelnök,
  • Howard Lutnick kereskedelmi miniszter,
  • Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó
  • és Tulsi Gabbard nemzeti hírszerzési igazgató vesz részt.

Forrás: Reuters

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

Kiszámoló

Itt a 4,75%-os kamatú lakáshitel

Hitelügyintézős Gáborunk írt egy új cikket, a CIB 4,75%-os lakáshiteléről. Ez nem olyan kamu, mint a fiatalok 5%-os lakáshitele, ehhez tényleg hozzá lehet jutni, igaz, CSOK hitelt is kell vele

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Formálódik Donald Trump nagy terve – Ravasz húzással kényszerítené térdre Oroszországot
Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet