A kedvező tőkepiaci hangulat és a lakossági megtakarítások nagy aránya együttesen ideális környezetet teremtettek a hazai brókercégeknek, amelyek bevétele és profitja is korábban soha nem látott szintre emelkedett tavaly, ennek a tulajdonosaik is örülhetnek, a cégek ugyanis rekordosztalékot fizetnek.
A magyar bankokra jellemző alacsony hitel-betét arány kis túlzással a bankok üzleti képességét kérdőjelezi meg - mondja a Portfolio-nak adott interjújában Cselovszki Róbert, aki az Erste Bank vállalati és pénzügyi piacokért felelős vezérigazgató-helyetteseként mind a hitel-, mind a befektetési piacra közvetlenül rálát, így mindkét piac aktuális folyamatairól beszélgettünk vele. A szakember szerint a mostani hitelkamatszint még mindig túl magas ahhoz, hogy beindítsa a vállalatok fantáziáját, a befektetési piacon viszont rendre rácáfol az élet a negatív várakozásokra. A kereskedelmi ingatlanokról, a felár nélküli céges hitelezés "sikeréről", az Erste üzleti modelljéről és a Random felvásárlása utáni helyzetről is kérdeztük Cselovszki Róbertet.
E-mailt kaptak a napokban a KBC ügyfelei, miszerint a Patria Finance magyarországi fióktelepe veszi át a cég ügyfeleit január elsejétől és K&H Értékpapír márkanév alatt folytatják – írja a Kiszámoló blog.
Az Interactive Brokers Group bejelentette európai brókercégeinek konszolidációját, amelynek keretében a budapesti székhelyű Interactive Brokers Central Europe ügyfélkörét és tevékenységét beolvasztja az Interactive Brokers Ireland cégbe - írja a Bloomberg.
Az MNB összesen 19 millió forint bírságot rótt ki az Interactive Brokers Central Europe Zrt.-re, egyebek közt az ügyfél-átvilágítás, panaszkezelés, informatika, pénzmosás-megelőzés, kiszervezés, illetve a társaság számlái feletti rendelkezési jog terén feltárt hiányosságok miatt. Az intézkedések nem befolyásolják a befektetési szolgáltató megbízható működését, áll az MNB közleményében.
2022 számtalan rekordot hozott a hazai brókercégeknél, a szolgáltatók működésére és jövedelmezőségére is pozitívan hatott a magas piaci volatilitás, az ukrajnai háború és a magas inflációs környezet, annak ellenére, hogy a magas állampapírkamatok kiszorító hatást gyakorolnak a befektetési eszközökre. A három vezető magyarországi befektetési szolgáltató, az Erste Befektetési Zrt., a Concorde Értékpapír Zrt. és az Equilor Befektetési Zrt. bevétele és profitja is új rekordot ért el, a cégek pedig korábban soha nem látott mértékű osztalékot fizetnek tulajdonosaiknak.
A brókercég után jön a bank: 2023. március 1-jei hatállyal bejegyezték Magyarországon az Interactive Bankot – vette észre a Portfolio. Az alapító nem más, mint a leggazdagabbnak tartott magyar ember, Péterffy Tamás brókercége.
Covid-járvány, ukrajnai háború, energiaválság, elszálló infláció, csak néhány téma, ami mozgatta a tőzsdéket az elmúlt hónapokban. A turbulenciák, a volatilitás általában élénkíti a tőkepiaci kereskedést, ebből profitálnak világszerte a befektetési szolgáltatók, nem volt ez másként Magyarországon sem, a szolgáltatók bevételei és profitja is meredeken emelkedett. A kormány itt is illetéket vetett ki, amiről persze a szokásos menetrend szerint előzetesen nem egyeztetett a szektor vállalataival, sikerült is egy sok szempontból nehezen értelmezhető, és versenysemlegesnek nem nevezhető jogszabályt létrehozni. Pozitívum viszont, hogy a jogszabály megjelenése óta van egyeztetés a politika és a szektor között, és már történtek is érdemi változások a vonatkozó jogszabályban.
Október elsején a megváltozott piaci viszonyokra reagálva egyesül a Random Capital Zrt. az Erste Befektetési Zrt.-vel – áll a cég közleményében. Az egyesülés eredményeként a Budapesti Értéktőzsde legnagyobb forgalmú hazai brókercége jön létre. Az Erste mindezzel párhuzamosan, a Randomtól érkező kollegákra támaszkodva új, Online Üzletágat alakít ki. A Random jelenlegi ügyfelei az Ersténél a jövő év végéig mentesülnek a számlavezetési díj megfizetése alól.
Mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, a továbbra is fennálló háborús helyzet, annak gazdasági hatásai, valamint a hazai makrogazdasági fejlemények továbbra is meghatározták a befektetői hangulatot. A forgalom megemelkedett a hazai tőzsdén, napi átlagban 18 milliárd forintot ért el. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood végzett az első helyen, amelyet a Concorde, majd az Erste követ – derül ki a BÉT havi statisztikájából.
Megérkeztek a befektetési szolgáltatók 2021-es számai, amikből kiderült, hogy rekordbevételt és -profitot értek el, a tavalyi eredmény után pedig korábban soha nem látott mértékű osztalékot fizetnek ki a részvényeseiknek.
Az orosz jegybank hétfőn elutasította az Univer Capital brókercég megmentési kérelmét, arra hivatkozva, hogy a jelenlegi mentőmechanizmus csak bankokra, biztosítótársaságokra és nem állami nyugdíjalapokra vonatkozik, írja a Reuters.
Rekorderedményeket hozott a 2021-es év a hazai befektetési vállalkozásoknál az MNB friss adatai szerint. A befektetési szolgáltatási tevékenység eredménye csúcsot döntött a szektorban, különösen a kereskedelmi tevékenységnek köszönhetően, ezzel együtt pedig a hazai brókercégek adózott eredménye is soha nem látott szintre emelkedett tavaly.
Ahogyan a klímaváltozás, a tengerek szennyezése, a széleskörű kihalási hullám az állatvilágban egyre inkább nyilvánvaló, egyre több befektető szeretné tudni, hogy mely részvényeket érdemes megvenni, hogy ezeken a problémákon segíteni lehessen. Ráadásul egyre több olyan társadalmi probléma is a felszínre kerül világszerte, ami sokak kiállását kiváltja, és azokat a cégeket, amelyek ezek megoldására nem tesznek kísérletet, esetleg még rontanak is rajta, szeretnék a portfóliójukban is elkerülni. A kisbefektetők számára azonban elég kevés az olyan eszköz, amely által meg lehet tudni, hogy valójában melyek azok a vállalatok, amelyek pozitív vagy negatív hatást gyakorolnak a környezetre vagy a társadalomra. Szerencsére egyre több az olyan befektetési szolgáltató, aki tesz ezért, és igyekszik ellátni az ügyfeleit az ehhez szükséges információkkal.
Számos szektor szakadt le a nagy részvénypiaci emelkedésről a tengerentúlon a szeptemberi kisebb pofon után. Vannak olyanok, amelyek egyértelműen délnek vették az irányt, ilyenek például az ipari vállalatok, és meglepő módon az ingatlancégek is. Mások bizonytalanul mozognak, akár jóval ellenállás szintjeik alatt. Az energia szektor mellett talán még egy szegmens van, amelyik magára talált: a pénzügy. Ezek a részvények bár eléggé eltérő tevékenység van mögöttük, mégis egyelőre mentsvárat jelentettek az intézményi pénzeknek, amelyek mindössze pár kereskedési nap leforgása alatt a korábbi csúcsaik fölé, vagy legalább ezek közelébe repítette őket. A technikai elemzés segítségével megvizsgáljuk, hogy meddig tarthat ez a folyamat.
Folytatódott a rekordok döntögetése júniusban a budapesti tőzsdén, a BUX index ismét történelmi csúcsra emelkedett. A részvénypiaci forgalom erősödött májushoz képest, a legnagyobb forgalmat az OTP részvényeivel bonyolították, a teljes piaci forgalom több mint 60 százalékát adta a bankpapír. A három legnagyobb brókercég sorrendje nem változott az előző hónaphoz viszonyítva, ismét a Wood zárt az élen – derül ki a BÉT júniusi havi tájékoztatójából.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz terv három részre osztaná a megtámadott országot.
Az Oresnyik bevetése kapcsán szólalt meg az ukrán elnök.
Több száz embert küldhettek el.
Szerintük minden egy emberen múlik.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.