Átütötte a 100 milliárdot a K&H nyeresége, és még nincs is év vége

Átütötte a 100 milliárdot a K&H nyeresége, és még nincs is év vége

A K&H Bank 106,6 milliárd forintos nettó nyereséget könyvelt el 2024 első kilenc hónapjában, a K&H Biztosító nettó nyeresége pedig 1,2 milliárd forint volt. A kormány intézkedéseinek hatása nélkül a bank pénzügyi alaptevékenységeinek adózás utáni nyeresége 16 százalékkal emelkedett, ügyfeleinek száma pedig 2024 szeptember végére most először átlépte az egymilliót - közölte a társaság.

Itt a lakossági hitelrekord, egyszerűen nem bírnak leállni a magyarok

Itt a lakossági hitelrekord, egyszerűen nem bírnak leállni a magyarok

Minden idők legjobb évét zárja idén a személyi kölcsönök piaca - dőlt el az MNB friss, szeptemberi adatai alapján, miután idén már 230 ezer ilyen szerződést kötöttek a háztartások több mint 600 milliárd forint értékben. Eközben a tavaly bázishoz képest még nagyobb növekedést mutató lakáshitelek 2022 után a második legtöbb kihelyezést érhetik el 2024-ben. A vállalati hitelezés viszont, ha lehet, még gyengébben muzsikált, mint a korábbi hónapokban, a recessziós környezetben nagy kérdés, mikor indul elég beruházás ahhoz, hogy elmozduljunk a mélypontról.

Maradt az irányadó kamat Egyiptomban

Az egyiptomi jegybank a legutóbbi kamatdöntő ülésén nem változtatott az irányadó kamatlábakon. A testület döntése értelmében az egynapos hitelkamatláb 28,25 százalékon, míg az egynapos betéti kamatláb 27,25 százalékon maradt.

Újabb rossz hír a kínai gazdaságból

Kínában a jüanban jegyzett új banki hitelek összértéke 1590 milliárd jüanra (1 jüan=51,84 forint) emelkedett szeptemberben az egy hónappal korábbi 900 milliárd jüanról, elmaradva az elemzők által várt 1865 milliárd jüantól.

Lefülelt az MNB egy magánszemélyt, aki engedély nélkül gyűjthetett 2 milliárd forintot több száz magyartól

Lefülelt az MNB egy magánszemélyt, aki engedély nélkül gyűjthetett 2 milliárd forintot több száz magyartól

Az MNB azonnali hatállyal megtiltotta egy magánszemélynek, hogy Magyarországon jogosulatlanul betét gyűjtése és más visszafizetendő pénzeszköz nyilvánosságtól történő elfogadása, illetve portfóliókezelés befektetési szolgáltatási tevékenységet végezzen. A jegybank a magánszeméllyel szemben piacfelügyeleti eljárást folytat, a gyanú szerint ugyanis legalább kétszáz természetes személyt érintően az MNB engedélye nélkül jogosulatlanul forrásgyűjtési tevékenységet végez - közölte az MNB.

Döntött a Moody's az MBH Bank hitelminősítéséről

Döntött a Moody's az MBH Bank hitelminősítéséről

„Stabil kilátás” mellett erősítette meg a Moody's Investors Service az MBH Bank befektetésre ajánlott besorolásait: többek között hosszú és rövid távú bankbetéti minősítéseit, valamint szenior fedezetlen MTN program és szenior fedezetlen adóssági minősítését - közölte az MBH Bank.

Így készül az MBH Bank a multinacionális nagyvállalati piac meghódítására

Így készül az MBH Bank a multinacionális nagyvállalati piac meghódítására

A várakozásokhoz képest lassabban indulnak el a beruházások, amelyek a vállalati hitelezésnél is éreztetik a hatásukat: a forgóeszköz-finanszírozás került túlsúlyba a beruházási hitelekkel szemben. A magas kamatszintek nem kedveztek a hitelkihelyezésnek, illetve a BUBOR feletti kamatfelár elengedését célzó időszakos könnyítés sem hozta meg a várt eredményt. Az MBH Bank mindezek ellenére rekorderedményt ért el a szegmensben, és célja, hogy tovább erősítse pozícióját a nagyvállalati és a trade finance piacon is. Bár a bank vállalati ügyfeleinek döntő része hazai tulajdonú cég, deklarált célja a multinacionális nagyvállalatok akvirálása, amelyben a különböző rugalmas trade finance, és working capital menedzsment termékek jelenthetnek versenyelőnyt számára a regionális szereplőkkel szemben. A Portfolio Balogh Pétert, az MBH Bank nagyvállalati és speciális hitelezési ügyvezető igazgatóját és Molnár Tamást, a bank faktoring és üzletfinanszírozásért felelős ügyvezető igazgatóját kérdezte a hitelpiac alakulásáról, a faktoring termékekben rejlő lehetőségekről, és a beruházások várható felfutásáról.

Eltűnt 2000 milliárd a magyar bankszámlákról, megvan, kik kaszálhattak ezen a legtöbbet

Eltűnt 2000 milliárd a magyar bankszámlákról, megvan, kik kaszálhattak ezen a legtöbbet

Magas inflációs környezetben nem meglepő, hogy a befektetők a kockázatosabb, legalábbis magasabb hozamígéretű eszközök felé irányítják a figyelmüket. Magyarországon ezt tovább tetézte az alacsonyan ragadó betéti kamatszint, ami ahhoz vezetett, hogy a háztartások és a vállalatok egy év alatt 2000 milliárd forintot vontak ki a bankbetétekből. Ugyanebben az időszakban a befektetési alapokba soha nem látott, 3400 milliárd forintnyi friss tőke érkezett, amelynek jelentős része bankbetétekből származhat. Ha ez utóbbi igaz, abból a banki hátterű alapkezelők profitálhattak a leginkább, hiszen náluk a bank betétállományát hatékonyan lehetett befektetési alapokba csoportosítani. Négy nagy pénzügyi csoport példáján megnéztük, így van-e.

Kivezeti egy eszközét az MNB

Kivezeti egy eszközét az MNB

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) január végével kivezeti változó kamatozású, legfeljebb 6 hónapos futamidejű betéti eszközét. A lépés illeszkedik a monetáris politikai eszköztár egyszerűsítését célzó, 2023 őszén indult intézkedésekhez, melyek célja a jegybanki alapkamat szerepének megerősítése és a monetáris politikai transzmisszió hatékonyságának növelése – olvasható a szerdán kiadott közleményben.

Eldőlt: az MBH Bank veheti meg a Fundamentát

Eldőlt: az MBH Bank veheti meg a Fundamentát

Az MBH Bank veheti meg Magyarország legnagyobb lakás-takarékpénztárát, a Fundamenta-Lakáskasszát, a tranzakciót napokon belül bejelenthetik.

Nagy változás jön a magyar betétbiztosítónál, egyszerűbb lesz pénzhez jutni

Nagy változás jön a magyar betétbiztosítónál, egyszerűbb lesz pénzhez jutni

Új kártalanítási eljárást vezet be az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA): egy jövőbeli kártalanítás esetén az ügyfeleknek lehetőségük lesz online bejelenteni azt a számlaszámot, amelyre kérik a kártalanítás összegét, ezzel gyorsítva és egyszerűsítve a folyamatot – derül ki a betétbiztosító közleményéből. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) üdvözli az újítást: szerintük a fejlesztés erősítheti a fogyasztók bankrendszerbe vetett bizalmát, ami a pénzügyi stabilitás fontos alappillére – közölték.

Valami nagyon bűzlik a bankbetéteknél Európában, Magyarországon sem jó a helyzet

Valami nagyon bűzlik a bankbetéteknél Európában, Magyarországon sem jó a helyzet

Nincs különösen jó helyzetben az az európai, aki lekötött betéttel küzdene az infláció ellen: az Európai Központi Bank (EKB) kamatemelései után sokan arra panaszkodtak, hogy a hitelkamatok gyorsan emelkedni kezdtek, miközben a betéti kamatok jóformán mindenhol alacsony szinten maradtak. Magyarországon sem sokkal jobb a helyzet: a hitel- és betéti kamatok között hazánkban is jelentős különbség van, ennek okai között vannak általános, illetve speciálisabb tényezők is.

Aggódnak a magyar bankok a lakosság hitelképessége miatt

Aggódnak a magyar bankok a lakosság hitelképessége miatt

Az MNB Banki Konjunktúrafelmérése alapján a bankrendszer 2023 első felében is a konjunktúra romlását tapasztalta. A bankok megítélése szerint ehhez a legnagyobb mértékben a hitelkereslet 2022. második feléhez viszonyított csökkenése járult hozzá. A bizonytalan makrogazdasági környezet, az ügyfélkockázatok, a jövedelmezőség, illetve a források elérhetőségének negatív irányú elmozdulásai szintén kedvezőtlenül hatottak a banki helyzetértékelésre - derül az MNB honlapján olvasható összefoglalóból.

1600 milliárd forint tűnt el a lakossági bankszámlákról - mégis mi történik?

1600 milliárd forint tűnt el a lakossági bankszámlákról - mégis mi történik?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy hova tűnik a pénz a magyarok bankszámláiról és ez mennyiben magyarázható az inflációval, illetve az alacsony betéti kamatokkal. Vendégünk volt Palkó István, a Portfolio vezető pénzügyi elemzője. A második részben a költségvetés lesz a téma, a bevételek ugyanis továbbra sem teljesülnek a vártnak megfelelően és könnyen lehet, hogy a hiánycélt is módosítani kell. Arról már a csütörtöki kormányinfón is volt szó, hogy az éves másfél százalékos növekedési cél nehezen teljesíthető és úgy tűnik, hogy a hiánycél tartásával kapcsolatos kockázatokat is látja a kormány. A témáról Csiki Gergelyt, a Portfolio lapigazgatóját, makroelemzőjét kérdezzük.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Csatába indult az elit Viharhadtest – Most aztán komoly ellenfélre talált Ukrajna?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.