aukció

Most a hosszú kötvényeken a sor, hogy rekordokat döntsenek

Továbbra is csúcsot csúcsra halmoznak a magyar állampapírok, az utóbbi hetekben már láthattuk, hogy a kedvező nemzetközi hangulatban a hosszú kötvények hozamai is lefelé indultak. Ez látszott a csütörtöki aukción is, ahol az ÁKK a tervezettnél 4 milliárd forinttal több papírt adott el.

Már az egyéves hozamunk sem tud csökkenni

Sikeresen eladott 20 milliárd forintnyi 12 hónapos diszkont kincstárjegyet csütörtökön az ÁKK, a hozam viszont már nem tudott tovább csökkenni a korábbi 0,1 százalék körüli szintről. Közben az ötéves változó papírokra olyan erős kereslet volt, hogy kicsit még emelt is az elfogadott mennyiségen az adósságkezelő.

Még mindig nem fogyott ki a történelmi rekordokból a magyar kötvénypiac

Egy százalék alatti átlagos hozam mellett sikerült értékesíteni hároméves kötvényeket az ÁKK csütörtöki aukcióján, ezzel újabb korábban nem látott hozamszintet értünk el. Összességében a három futamidőn összesen 11 milliárd forinttal sikerült túlteljesíteni a kitűzött célt az adósságkezelőnek.

A világ műtárgypiaca 2016-ban

Most jelent meg a világ egyik vezető művészeti vásárának, az Art Baselnek, és az egyik vezető pénzügyi szolgáltató cégének, az UBS-nek a közös, The Art Market 2017 című elemzése, és a műtárgy.com Magyarországon elsőként, ennek az eredményeiből szemezgetett.

Csak az ötéves kötvényekre emelt rá az ÁKK

A tervezett 43 helyett 50 milliárd forint értékben adott el kötvényeket csütörtökön az ÁKK, ez az ötéves papírok sikerének volt köszönhető. A három- és ötéves állampapírok esetében jelentős hozamcsökkenést láthattunk a két héttel korábbihoz képest.

Ma már senki nem adott ingyen kölcsön Magyarországnak

Egyelőre úgy tűnik, hogy a múlt heti csak egyszeri alkalom volt, nem lesz tartósan negatív a magyar kincstárjegyek aukciós hozama. Legalábbis erre utal, hogy a keddi aukción kismértékben emelkedett a jegyzés. Persze az is lehet, hogy csak kivárnak a befektetők az MNB délutáni döntése előtt.

Apám romantikája eladó

Ki ne akarna az otthonába belépve szembe találkozni olyan alkotással, aminek "testvérei" a Magyar Nemzeti Galériában vagy akár a Ludwig Múzeumban is helyet kapnak? A jó hír az, hogy ennek a megvalósítására most alkalmunk is adódik, Bukta Imre legújabb munkáiból kedvünkre válogathatunk a Godot Galéria "Apám romantikája eladó" című kiállításán. - írja a műtárgy.com

Ma sem okozott gondot eladni 20 milliárdnyi kincstárjegyet

A terveknek megfelelően 20 milliárd forint értékben adott el 12 hónapos diszkont kincstárjegyet csütörtökön az ÁKK, a változó kamatozású ötéves papírokból pedig még sikerült is megemelni az 5 milliárdos kínálatot.

Ilyen sem volt még: fizetnek Magyarországnak, hogy hitelt adjanak neki

Korábban sosem látott szintre, mínusz 0,01 százalékra esett kedden a három hónapos diszkont kincstárjegyek minimális aukciós hozama. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy már voltak olyan befektetők, akik fizettek azért, hogy magyar állampapírt vehessenek. Ezzel a gyakorlatban is bemutatkozhatott az ÁKK új aukciós rendszere, ami már lehetővé teszi a negatív hozam elérését. Az aukció egyetlen szépséghibája, hogy a tervezett 20 helyett csak 12 milliárdnyi kincstárjegy kelt el az alacsony kereslet miatt.

5 tényező, amely befolyásolja a műtárgyak árát

A műalkotások árazása nagy fejtörést okozhat a kezdő gyűjtőknek. Annak ellenére, hogy nincs egy biztos és objektív módszer az árak megállapítására, néhány szempontot figyelembe véve közelebb juthatunk a mögöttük megbújó tényezőkhöz, amelyeknek köszönhetően a műtárgy drágább vagy éppen olcsóbb lesz.

Már ingyen hiteleznék Magyarországot, de egyelőre nem hagyja

Gyakorlatilag az év eleje óta határon táncol a rövid magyar kincstárjegyek hozama az aukciókon, a múlt héten már csak 0,01 százalékot kellett fizetnie az államnak a három hónapos papírokra hozamként. Éppen ezért jogosan gondoltuk azt, hogy innen már csak egy lépés a negatív hozamszint, azonban a jelek szerint nincs így, hiszen több piaci szereplőtől olyan visszajelzést kaptunk, hogy a jelenlegi rendszerben nem tudnak negatív hozamú ajánlatot beadni az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) rendszerébe. Az adósságkezelő szerint ez nem okoz problémát, ennek ellenére megkeresésünk után rögtön elkezdték tesztelni az új rendszert, ami hamarosan elhozhatja az áttörést.

Az elmúlt évtizedek legjobb magyar művészeinek alkotásait veheted most meg

A műtárgy.com eheti ajánlója az elmúlt évtizedek kiemelkedő hazai alkotóinak a munkái közül válogat. Itt nem a legfiatalabb művésznemzedék munkái kerülnek bemutatásra, hanem olyan, a 20. század első felében született alkotók munkái, akik mára már művészettörténeti rangot kaptak. Ezek közt van olyan művész, aki még él és alkot, mint Sváby Lajos, míg olyanok is, mint Ország Lili és Bálint Endre, akiknek életmű kiállítása is volt a Magyar Nemzeti Galériában. Ezeknek, a műtárgypiac által is megbecsült művészeknek az itt bemutatott alkotásaira mind licitálni lehet a következő héten.

Itt van pár ajándékötlet ezüstből, már tízezer forintért

Az idei egyik első aukciós ajánlójában a műtárgy.com ezüsttárgyakat mutat be, a legváltozatosabb árkategóriákból. Az ezüst bár ugyanúgy nemesfém, mint az arany, de az ára annak mintegy 1/70-ede, így nem meglepő, hogy már régóta népszerű alapanyaga az iparművészeti tárgyaknak és az ékszereknek is. Tavaly globálisan mintegy 30.000 tonna ezüstöt bányásztak ki, de az itt bemutatott alkotások nem a tavaly évben készültek, hanem jellemzően a 19. és 20. században. Az alábbiakban bemutatott, nagy szórású, 12.000 és 240.000 forint közötti ezüsttárgyak mind licitálhatóak lesznek a következő heti aukción.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Európa legrosszabb rémálma válhat valóra Donald Trumppal – Tényleg Kamala Harris maradt a kontinens utolsó reménysége?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.