Az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának elnöke, és rezidens atomriogató Dmitrij Medvegyev éles hangú figyelmeztetést intézett a NATO-tagállamokhoz az Oroszország elleni esetleges megelőző csapásokkal kapcsolatban - közölte a Gazeta.
Oroszország legfontosabb gazdasági partnere, Kína, közleményt adott ki arról, hogy határozottan ellenzik a nukleáris fegyverek használatát, röviddel azután, hogy a Kreml jelezte, hogy felülvizsgálják nukleáris hadviselési doktrínájukat – írta meg a Newsweek.
Joe Biden márciusban magas szinten titkosított stratégiai tervet fogadott el, amelyben egy Oroszország, Észak-Korea és Kína felől érkező, összehangolt nukleáris támadásra készülnek fel. A The New York Times szerint ezzel az Amerikai Egyesült Államok újragondolja elrettentő stratégiáját, ahogy Kína növekvő atomfegyver-arzenálja egyre komolyabb veszélyt jelent az országra.
Részletes és átfogó terveket szerzett az orosz haditengerészet potenciális nukleáris háborús célpontjairól a brit központú FT.
A háború első áldozata az igazság, tartja a mondás, és az elmúlt több mint két év bőségesen visszaigazolta ezt. A tények csak egyik vagy másik narratíva szűrőjén keresztül jutnak el hozzánk, s a megmondó emberek bármely okfejtés-kezdeményre azonnal címkét biggyesztenek. Ha valaki a nemzetközi rendszer alapszabályaihoz ragaszkodna, akkor „háborúpárti”, ha az eszkalációt kerülné és fenntartható stabilitást keres, akkor „Putyin-bérenc áruló”. Ettől azonban nem lesz kevésbé helytálló érv sem a stratégiai egyensúlyra törekvés, sem a nemzetközi jog. S hogy a temérdek bizonytalanság közepette mi nyújthat mégis némi fogódzót? A térkép, a józan ész és… az irodalom.
Oroszország hétfőn arra figyelmeztetett, hogy növekszik a kockázata egy "közvetlen katonai összecsapásnak" Oroszország és a nyugati atomhatalmak között – számol be a CNBC.
Az amerikai Newsweek nemrég térképen mutatta meg, melyek azok az egyesült államokbeli helyek, amelyek potenciális célpontok lehetnek egy nukleáris háború esetében. De mit mutatnak az emberek Google-keresései? Mikor volt a legtöbb keresés a nukleáris háború témájában, és Amerikán belül mely államokban a legintenzívebb az érdeklődés? Megnéztük a Google Trends adatait.
Érdekes cikket jelentett meg a Newsweek, melyben főleg arról spekulálnak, melyek lehetnek azok a települések, létesítmények az Egyesült Államokon belül, melyek egy atomháború esetén az orosz stratégiai csapásmérő erők célpontjává válhatnak.
Már szinte nem múlik el nap anélkül, hogy valamelyik magas rangú európai vagy amerikai vezető ne riogatná a nyilvánosságot azzal, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök az európai NATO-országok megtámadását tervezi. Nyilvánvaló, hogy ezeknek a megszólalásoknak a fő célja rövidtávon Ukrajna támogatásának és az európai fegyverkezésnek felpörgetése, hiszen az orosz vezetés is elismeri, hogy a fennálló stratégiai egyensúlytalanság miatt nem lennének képesek megnyerni egy NATO-val vívott hagyományos háborút. Hosszabb távon viszont – bár még mindig valószínűtlen, - egyáltalán nem teljesen kizárható, hogy valóban sor kerül egy orosz-NATO háborúra. Ennek számos oka, van, kezdve az orosz hadiipar gyors fejlődésétől, a Kelet-Nyugat viszony gyors és tartósnak tűnő romlásán keresztül egészen az orosz vezetők személyes ambíciójáig. Megvizsgáltuk, mi lesz, ha valóra válik sokak legrosszabb rémálma és tényleg megtámadja Európát az orosz hadsereg.
Az Egyesült Államok egyelőre semmi jelét nem látja annak, hogy Oroszország atomfegyvert tervezne bevetni, de továbbra is gondosan figyeli a helyzetet - közölte csütörtökön Matthew Miller, az amerikai külügyminisztérium szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
Grant Shapps brit védelmi miniszter szeme láttára sült be az Egyesült Királyság csúcsfegyverének számító Trident rakéta - számolt be a The Sun.
Múlt kedden viharként rohant végig a médián a hír, mely szerint Irán légicsapást hajtott végre Pakisztán területén. Az iszlám világ egyetlen atomhatalma másnap iráni területek ellen indított hasonló akciókat, az eszkaláció azonban szerencsére úgy néz ki, elmaradt. De mi történt volna akkor, ha tényleg háború robban ki a két állam között? Mennyire lehet reális opció ilyen helyzetben az atomfegyver bevetése?
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető szerint az ország fő ellensége Dél-Korea, és nem áll szándékában a Korea-közi háború elkerülése - közölte szerdán az északi állami média.
Az oroszországi eseményeket valamennyire követők számára nem lehet ismeretlen Dmitrij Medvegyev neve. A volt orosz elnök általában két dologról szokott nyilatkozni: atomháborúról és Oroszország elodázhatatlan győzelméről. Most a közelgő amerikai választásokkal kapcsolatban osztotta meg meglátásait, de természetesen érintette a nukleáris világégés témakörét is - számolt be a Sky News.
Lindsey Graham amerikai szenátor, a teljes NATO elleni támadásnak nevezte azt a lehetőséget Twitteren, amelyet hétfőn Dmitrij Medvegyev egykori orosz alelnök vetett fel, nevezetesen azt, hogy atomfegyvert vessenek be Ukrajna területén.
Pálinkás József atomfizikus, az MTA egykori elnöke egy Facebook-bejegyzésben önt tiszta vizet a pohárba annak kapcsán, hogy a szegényített urántartalmú lőszerek nem képesek atomháborút vagy sugárzást okozni.
Szerintük minden egy emberen múlik.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mariupolban és Harkiv megyében látták őket.
Beszámolt az Oresnyik képességeiről az ukrán HUR vezetője.
Rögtön fel is mondták a szerződést az eddigi takarítócéggel Hajdúböszörményben.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.