Egy iráni atomfegyver esetleges kifejlesztése nem maradhat észrevétlen a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) megfigyelői előtt - jelentette ki hétfőn Rafael Grossi, az ENSZ atomsorompó-szerződés betartásán őrködő szakosított szervezetének főigazgatója.
Ali Hamenei ajatollah, Irán legfőbb politikai és vallási vezetője nyitottnak mutatkozott kedden arra, hogy Teherán felújítsa az atomprogramjáról folytatott tárgyalásokat a nagyhatalmakkal, viszont ismét leszögezte, hogy Washingtonban nem szabad megbízni.
Elterjedt Oroszországban a hír, hogy Kijev szintet lépne a háborúban, ezért egy nukleáris piszkos bomba felrobbantására készülnek.
Irán telepítette a tervezett korszerű urándúsító centrifugák felét, amelynek a felállításáról júniusban tájékoztatta a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ) - közölte jelentésében az atomsorompó-egyezmény betartásán őrködő ENSZ-szervezet.
Az orosz állami Ria Novosztyi szemlézett egy interjút, amelyet a Youtubeon készítettek Scott Ritterrel, az amerikai tengerészgyalogság egykori hírszerző tisztjével. Szerinte Emmanuel Macron francia elnök lépései nagyon rossz irányba terelik az eseményeket. Ritter 1998-ig dolgozott az amerikai haderő kötelékében, azóta viszont többnyire az orosz propaganda műsoraiban tűnik fel és erőteljesen a Kreml narratíváját hangoztatja szerepléseikor.
Az amerikai légierő pénteken közölte, hogy 13 milliárd dolláros szerződést kötött a Sierra Nevada nevű céggel az E-4B repülőgép, vagy becenevén "világvége repülőgép" utódjának kifejlesztésére, amely az ígéret szerint egy nukleáris háborút is képes túlélni.
Irán szombaton támadást intézett Izrael területe ellen, amely új szintre emelte a két ország között dúló konfliktust. A rakétacsapás nem okozott jelentős károkat a zsidó állam számára, viszont Jeruzsálemben már eldönthették, hogy nem hagyják megtorlás nélkül az eseményeket. Egy ilyen lépés viszont könnyen kiterjedt háborúvá fajulhat, amely egy csomó országot magával ránthat a Közel-Keleten. Elemzésünkben azt nézzük meg, hogy melyik fél pontosan ki(k)re számíthat egy elharapódzó háború esetén.
Irán valamelyest csökkentette a közel fegyverminőségű nukleáris anyagkészletét – számolt be a NAÜ (Nemzetközi Atomenergia Ügynökség) hétfőn. Ez azonban nem jelenti azt, hogy teljesen elmúlt volna az atombomba készítésének veszélye a perzsa államban.
Az Egyesült Államokban vádat emeltek egy japán maffiatag ellen, aki nukleáris anyagok csempészésére irányuló összeesküvésben vett részt, állítólag uránt és plutóniumot kínált eladásra Iránnak atomfegyver építése céljából - számolt be a BBC.
2024-re ideális körülmények alakultak ahhoz, hogy Irán nukleáris hatalommá váljon. A hónapok óta tartó gázai válság leköti a térségbeli államok és nagyhatalmak figyelmét, Teherán szövetségesei folyamatos nyomást helyeznek az amerikai erőkre, Washington pedig a novemberi választásokhoz közeledve egyre kevésbé lesz cselekvőképes. Ideje tehát felkészülnünk rá, hogy Irán nukleáris hatalommá válhat, ennek elkerülésében pedig Európának is nagyobb szerepet kell játszania.
Az Egyesült Államok nukleáris fegyverek angliai telepítését tervezi - írta hivatalos amerikai védelmi minisztériumi dokumentumokat idézve a szombati The Daily Telegraph.
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető gratulált a közelmúltban tartott interkontinentális ballisztikusrakéta-kísérletben részt vevő katonáknak, és közölte: Phenjan nem fog habozni, hogy atomtámadást indítson, ha ellenségei "nukleáris fegyverekkel provokálják" - jelentette csütörtökön az észak-koreai állami média.
Nukleáris zsarolással vádolta csütörtökön a japán miniszterelnök Oroszországot, valamint aggodalmát fejezte ki a Dél-kínai-tengeren, illetve a Kelet-kínai-tengeren zajló katonai tevékenység miatt.
Megvalósítható a nukleáris fegyverek nélküli világ António Guterres ENSZ-főtitkár szerint, aki a Kyodo japán hírügynökségnek adott interjút szombaton a világ hét legfejlettebb iparú országának (G7) hirosimai csúcstalálkozója alkalmával.
Joe Biden nem fog bocsánatot kérni Hirosima 1945-ös amerikai atombombázása miatt a holnap kezdődő G7-csúcson - adta hírül a Reuters az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója alapján.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető hétfőn az ország nukleáris fegyverarzenáljának növelésével kapcsolatban adott utasításokat egy állami atomfegyverkezési intézet tisztviselőinek és tudósainak - közölte az észak-koreai média. Kim Dzsongun a tudósok előtt hangsúlyozta, hogy a nukleáris arzenál "exponenciális" bővítése a cél, és ennek érdekében fel kell gyorsítani a bombák előállításához szükséges üzemanyaggyártást.
Legalábbis nem töretlenül.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Donald Trumpon is múlhat a magyar bank árazása.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?