Alig mozdultak az indexek
Alig mozdultak ma az amerikai indexek, úgy tűnik, hogy megpihennek a piacok az elnökválasztást követő rali után. A Dow 0,1 százalékos pluszban zárt, az S&P 500 stagnált, míg a Nasdaq 0,3 százalékot esett.
Figyelmeztet a milliárdos befektető: nem tart ki örökké a választási rali a tőzsdéken
A milliárdos befektető, Nelson Peltz szkeptikus a jelenlegi tőzsdei rali fenntarthatóságával kapcsolatban, annak ellenére, hogy bizakodó a következő Trump-kormányzat kilátásait illetően. A Trian Partners vezérigazgatója a CNBC konferenciáján fejtette ki véleményét a piac jelenlegi helyzetéről és a jövőbeli kilátásokról - számolt be a Cnbc.
Concorde: 24 százalékkal többet érhet a Waberer's
Megerősítette korábbi célárát és ajánlását a Waberer’s részvényeire a Concorde a társaság harmadik negyedéves gyorsjelentésére reagálva. 4800 forintos célár mellett vételre ajánlják a részvényeket, ami 24 százalékos felértékelődési potenciál.
Alig mozdulnak az amerikai indexek
Vegyesen állnak az irányadó amerikai indexek a záráshoz közeledve, a Dow 0,1 százalékot emelkedett, az S&P 500 szintén 0,1 százalékos pluszban áll, míg a Nasdaq 0,1 százalékot esett.
Nagy tételben kezdtek el részvényeket eladni a bennfentesek Trump médiacégénél
A Trump Media vezető tisztségviselői jelentős részvénycsomagokat értékesítettek az elnökválasztást követően, derül ki a friss közzétételekből. A pénzügyi igazgató és két másik vezető több mint 16 millió dollár értékben adott el részvényeket az elmúlt napokban - számolt be a Cnbc.
93 ezer dollár felett járt a bitcoin
93 ezer dollár felett is járt ma a bitcoin árfolyama, pontosan 93 469 dolláron állított fel ma új történelmi csúcsot. Az amerikai elnökválasztás óta veszik a kockázatos eszközöket a befektetők, köztük a bitcoint, amitől a potenciálisan meguigró infláció elleni védelmet is remélnek.
Grafikonon mutatjuk, hogy robbant fel idén a Magyar Telekom profitja
Nem okozott csalódást a Magyar Telekom harmadik negyedéves számaival, mind a bevételek, mind az eredmények szintjén látványos növekedésről számolt be a vállalat, az adózott eredmény pedig valósággal felrobbant idén. A kilátások sem rontották el a képet, a menedzsment megerősítette az idei évre megfogalmazott célokat.
Rekordáron az OTP, megéri még beszállni?
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében az OTP részvényei adják a témát, amelyeket rekordáron jegyeznek, mégis egészen olcsónak tekinthetőek. A témáról Nagy Viktort, a Portfolio Részvény rovatának vezető elemzőjét kérdezzük. Az adás második részében a rekordmagas magyar áramárakról lesz szó. Bár a lakosság semmit sem észlelt belőle, árampiaci szakértők szerint nem sokon múlt, hogy akár áramkimaradásokban, vagy ipari leállásokban jelentkezzen a hazai kínálati oldal szűkössége. A helyzet súlyosságát jelzi az is, hogy ma már az energetikáért felelős államtitkár is megszólalt az ügyben. Az okokról és a helyzetből való kilábalásról Weinhardt Attila, a Portfolio energetikai ügyekkel foglalkozó elemzője beszél.
A Telekom állt az élen a blue chipek közül
Az európai tőzsdék lefordultak szerdán és az amerikai piacokon is vegyes a hangulat, eközben a BUX index egész nap a tegnapi záróértéke felett mozgott.
Szárnyal a Rivian
A Rivian árfolyama már 22,1 százalékos pluszban van. Az emelkedés a Volkswagennel közös vállalattal kapcsolatos bejelentéseknek köszönthető.
Óvatos pluszok Amerikában
A nyitást követően a Dow 0,2, az S&P 500 és a Nasdaq pedig 0,2 százalékos pluszban van.
Új történelmi csúcson a bitcoin
A bitcoin árfolyama már 3 százalékos emelkedést követően 90 800 dolláron van, ami új történelmi csúcsot jelent.
Nagyon közel az új csúcshoz a bitcoin
A bitcoin árfolyama 2 százalékos emelkedésben van, ezzel pedig ismét közel került az új történelmi csúcshoz a jegyzés, amelyet még tegnap este 90 243 dollárnál ért el.
Eljött a nagy fordulat ideje a Molnál?
Vélhetően nem az idei a Mol-befektetők legjobb éve: az új szabályozói bejelentések, ellátásbiztonsági kérdőjelek és különadók árnyékában hiába hoz nagyon erős számokat negyedévről negyedévre a társaság, a piacok inkább a bizonytalanságot árazzák, ennek megfelelően a hazai blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama nem emelkedett eddig idén, sőt. Az elmúlt hetekben bár nagyobb kilengések mentén oldalazást láthattunk a részvénynél, de így is egy rendkívül fontos szintre került a jegyzés, ahol sok minden eldőlhet: jöhet végre a várva várt felpattanás, vagy most fogják csak izgazán elengedni a Molt? Lássuk a kapaszkodókat.
Ugrik a bitcoin
A dollár gyengülésének köszönhetően hátszelet kapott a bitcoin a délutáni órákban, a kriptoeszköz árfolyama pedig ismét átlépte a 89 000 dolláros szintet.
Kisebb mínuszban nyithat Amerika
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Nasdaq 0,3, az S&P 500 és a Dow Jones index pedig egyaránt 0,2 százalékos mínuszban nyithat.
Az arany is reagált
Az arany grafikonján is láthatunk egy felszúrást az adatközlést követően. A nemesfém árfolyama egészen 2619 dollárig emelkedett, jelenleg azonban már az adatközlés előtti szintek közelében mozog a jegyzés.
Felszúrt az euró
Az októberi fogyasztói árindex adatok a várakozásoknak megfelelően alakultak az Egyesült Államokban, egyelőre így kisebb kilengéseket látunk csak a piacokon.
Az adatközlést követően az EUR/USD jegyzése egészen az 1,065-ös szintig szúrt fel.
Nagyot emelkedett az amerikai infláció
A várakozásoknak megfelelően 2,4%-ról 2,6%-ra emelkedett az amerikai infláció októberben, míg a maginfláció maradt 3,3%-on. A következő hónapok nagy kérdése az lesz, hogy vajon az infláció csökkenése folytatódik a 2% felé, vagy valahol ezen szintek környékén megragadt.
Lefordultak az európai tőzsdék
A vezető európai börzék közül a DAX már 0,5, a CAC 0,4, a FTSE pedig 0,2 százalékos mínuszban van szerda délután.
Száguldó biztosító, veszteséges lengyel operáció - Mi történik a Waberer'snél?
Ismét jó negyedévet zárt a Waberer’s: az árbevétel 11 százalékkal, az EBIT pedig 27 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben – derül ki a vállalat gyorsjelentéséből. A cégcsoport különböző üzletágai közül a biztosítási szegmens 6,5 millió eurós eredménye rekordnak számít, viszont a nemzetközi fuvarozási szegmensen belül a lengyel operációnál (LINK) komolyabb problémák jelentkeztek, és a szegmens veszteségbe fordult. A Waberer’s menedzsmentje mindazonáltal fenntartotta az idei évre kitűzött céljait.
Erős számok jöttek a Tencenttől
A Tencent, Kína vezető technológiai vállalata jelentős bevételnövekedést ért el a harmadik negyedévben. A cég teljesítményét elsősorban a játéküzletág fellendülése hajtotta, amit az újonnan bevezetett játékok sikere támogatott.
Sokasodnak a problémák az AI-ipar egyik kulcsszereplőjénél
A mesterséges intelligencia szerverek gyártásában élen járó Super Micro Computer újabb pénzügyi jelentési nehézségekkel néz szembe, miután szerdán a cég bejelentette, hogy nem tudja határidőre elkészíteni a 2024 szeptemberében zárult negyedévre vonatkozó pénzügyi beszámolóját, miközben még mindig késlekedik az éves jelentés benyújtásával is.
Jelentős pluszban nyithat a Rivian
A Rivian árfolyama 13,6 százalékos pluszban nyithat szerda délután Amerikában, miután megalakult cég Volkswagennel közös vállalata.
Tovább emelkedik a Telekom
Jó hangulatban várják a befektetők a Magyar Telekom gyorsjelentését: a cég részvényeinek árfolyama jelenleg 1,7 százalékos pluszban van.
A forgalom is kiemelkedő: a kereskedés eddigi részében már több mint 210 millió forint értékben cseréltek gazdát a vállalat részvényei, ezzel a Magyar Telekom a 3. legforgalmasabb részvény ma a BÉT-en az OTP és a Mol után.
Donald Trump lépései alapjaiban rengethetik meg a világot
Az elmúlt években Kína gazdasági gondjai olyannyira megszaporodtak, hogy az elemzők már 3D problémahalmazról kezdtek beszélni az adósság (debt) hegyek, a demográfia mélyrepülés és Nyugat kockázat-csökkentési (de-risking) törekvései kapcsán. A múlt héten szintet lépett a helyzet, és Donald (Trump) megjelenésével már 4D-ben „élvezheti” a kínai vezetés a műsort.
Jó lett az Allianz gyorsjelentése, emelkedik az árfolyam
A német Allianz szerdai gyorsjelentése felülmúlta az elemzői várakozásokat, miután a harmadik negyedévben a nettó nyereség 22%-os növekedéséről számolt be a biztosító. Ehhez hozzájárultak a természeti katasztrófákból eredő alacsonyabb kárigények, így idei kilátásait is javította a menedzsment. A részvényárfolyam több mint 1%-os emelkedéssel reagált eddig a hírekre.
Rákapcsolt a magyar tőzsde
A BUX ugyan kisebb mínuszban kezdte a napot, azonban hamar pluszba fordult a hazai benchmark. Jelenleg már 0,3 százalékos az emelkedés mértéke.
Egyre csúnyább, ami a magyar iparban történik
Négy éve nem teljesített olyan gyengén a magyar ipar, mint idén szeptemberben. A friss adatok alapján az ipari ágazatok széles körében csökken a termelés. A kibocsátás szintje két éve ereszkedő trendet mutat, és egyelőre úgy tűnik, hogy nem számíthatunk hirtelen felpattansára.
Már kisebb pluszban
A CAC 0,2, a DAX és a FTSE pedig egyaránt 0,1 százalékos pluszban vannak.
Vegyes nyitás Európában
A nyitást követően a vezető európai részvényindexek közül az angol FTSE 0,1 százalékos pluszban van, a német DAX stagnál, a francia CAC pedig 0,1 százalékkal kerület lejjebb.
Eséssel indul a nap a magyar tőzsdén
A nyitást követően mínuszban van a BUX. A hazai blue chipek az OTP kivételével emelkednek.
Fontos pozíciót kap Elon Musk, meg is rángatták a dogecoint
Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, Elon Musk és Vivek Ramaswamy üzletembereket jelölte a kormányzati hatékonyságért felelős új amerikai minisztérium vezetésére Donald Trump leendő elnök kedden. A bejelentés hatására a dogecoin árfolyama már is jelentőset emelkedett az éjjeli órákban - számolt be a CNBC.
Milliárdokat önt a Volkswagen a Rivianba
A Volkswagen-csoport jelentősen növelte befektetését a Rivian elektromos autógyártó vállalatba, miközben a két cég közös vállalkozást indít az elektromos járművek fejlesztésére. Az együttműködés célja, hogy mindkét vállalat jövőbeli elektromos járműveibe integrálják a Rivian fejlett infrastruktúráját és szoftvertechnológiáját.
Drasztikus olajáresés jöhet az elemzők szerint
Az OPEC+ termeléscsökkentésének feloldása drasztikus olajáresést okozhat az elemzők szerint - írja a CNBC.
Megvan, milyen posztot kap Elon Musk Donald Trumptól
Elon Musk és Vivek Ramaswamy üzletembereket jelölte a kormányzati hatékonyságért felelős új amerikai minisztérium vezetésére Donald Trump leendő elnök kedden.
Kisebb pluszban nyithat Európa
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Eséssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,9 százalék mínuszban fejezte be a napot, a S&P 500 0,3 százalékot esett, míg a Nasdaq 0,2 százalék mínuszban zárt.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 1,48 százalékot esett, a Hang Seng 0,46 százalékos mínuszban van, míg a CSI 300 0,67 százalékot emelkedett.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,3 százalék pluszban nyithat, a CAC 0,06 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 0,41 százalékot emelkedhet.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,19 százalékot eshet, a S&P 500 0,19 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 0,27 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma kezdődik az igazi tűzijáték a nemzetközi fronton. Reggel magyar ipar (második becslés), majd délután amerikai infláció. Utóbbi azért is nagyon érdekes,
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 27,0 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 4,2 százalékos eséssel a CAC index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 75,1 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Mol papírja áll 7,6 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Ezüst árfolyama már 26,4 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 43 910,98 | -0,9% | 4,0% | 2,4% | 16,5% | 28,1% | 58,6% |
S&P 500 | 5 983,99 | -0,3% | 3,5% | 2,9% | 25,5% | 35,5% | 93,5% |
Nasdaq | 21 070,79 | -0,2% | 4,2% | 3,9% | 25,2% | 35,7% | 155,0% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 39 376,09 | -0,4% | 2,3% | -0,6% | 17,7% | 20,9% | 67,4% |
Hang Seng | 19 846,88 | -2,8% | -5,5% | -6,6% | 16,4% | 15,4% | -26,7% |
CSI 300 | 4 085,74 | -1,1% | 1,0% | 5,1% | 19,1% | 13,9% | 4,7% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 19 033,64 | -2,1% | -1,2% | -1,8% | 13,6% | 24,9% | 43,3% |
CAC | 7 226,98 | -2,7% | -2,4% | -4,6% | -4,2% | 2,6% | 22,1% |
FTSE | 8 025,77 | -1,2% | -1,8% | -2,8% | 3,8% | 9,0% | 9,0% |
FTSE MIB | 33 607,14 | -2,1% | -2,5% | -2,0% | 10,7% | 17,9% | 41,3% |
IBEX | 11 382,6 | -1,9% | -3,9% | -2,9% | 12,7% | 21,5% | 22,3% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 76 966,69 | 0,1% | 3,5% | 3,6% | 27,0% | 33,8% | 77,0% |
ATX | 3 501,88 | -1,9% | -1,6% | -3,1% | 1,9% | 9,3% | 8,3% |
PX | 1 668,34 | -0,1% | 0,1% | 4,7% | 18,0% | 22,2% | 53,9% |
WIG20 | 81 064,81 | -1,4% | 1,0% | -2,9% | 3,3% | 13,3% | 37,1% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 20 490 | 1,6% | 8,1% | 8,2% | 29,7% | 46,9% | 48,2% |
Mol | 2 610 | -1,2% | -0,5% | -1,5% | -7,6% | -8,2% | -15,2% |
Richter | 10 810 | -1,7% | -0,6% | -1,9% | 23,5% | 20,9% | 90,1% |
Magyar Telekom | 1 194 | 1,4% | 5,9% | 13,5% | 75,1% | 97,0% | 171,1% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 68,43 | -3,2% | -5,3% | -10,1% | -4,8% | -10,4% | 20,9% |
Brent | 72,23 | 0,4% | -5,1% | -8,8% | -7,0% | -11,4% | 15,6% |
Arany | 2 599,85 | -0,6% | -5,2% | -2,2% | 25,9% | 33,6% | 79,1% |
Ezüst | 30,65 | 0,3% | -6,1% | -3,1% | 26,4% | 37,1% | 82,9% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 410,8 | 0,0% | 0,4% | 2,3% | 7,5% | 8,9% | 22,9% |
USDHUF | 387,2002 | 0,4% | 3,2% | 5,5% | 11,9% | 9,6% | 27,6% |
GBPHUF | 492,9050 | -0,6% | 0,9% | 2,8% | 11,7% | 14,2% | 26,2% |
EURUSD | 1,0610 | -0,4% | -2,7% | -3,1% | -4,0% | -0,6% | -3,7% |
USDJPY | 153,8650 | 0,0% | 1,2% | 3,1% | 9,1% | 1,6% | 41,0% |
GBPUSD | 1,2764 | -0,8% | -1,8% | -2,4% | 0,1% | 4,6% | -0,6% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 88 031 | -0,8% | 26,9% | 41,0% | 99,2% | 135,9% | 898,8% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,44 | 2,3% | 3,5% | 8,7% | 14,7% | -4,3% | 131,4% |
10 éves német állampapírhozam | 2,35 | 1,0% | -3,4% | 3,3% | 15,8% | -12,2% | -1 058,8% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,82 | -0,4% | -2,2% | 5,4% | 15,0% | -5,4% | 212,8% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Wasan Tita
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ