Donald Trump megválasztott amerikai elnök nyilatkozata az amerikai nagy hatótávolságú ATACMS rakéták mélyen Oroszországon belüli csapásainak veszélyéről teljesen egybeesik Moszkva álláspontjával - közölte Dmitrij Peszkov orosz szóvivő újságírókkal a TASZSZ szerint.
Ahogy azt már a délelőtt kiszivárgó hírekből tudni lehetett, Donald Trump lett az év embere a Time-nál. Az elnökkel készített interjúban az ukrán béke lehetősége is szóba került, ennek során a leendő amerikai elnök erősen kritizálta Oroszország bombázását.
A Time magazin ismét Donald Trumpot választotta az Év Emberének, ezzel másodszor részesítve a volt amerikai elnököt ebben az elismerésben. A döntést csütörtökön jelentik be hivatalosan - szivárogtatta ki a CNN.
Irán kibertámadást indított Kash Patel ellen, akit Donald Trump megválasztott amerikai elnök szombaton a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatójának jelölt - írja az Axios a Semafor információi alapján. Nem ez az első alkalom, hogy a perzsa állam Trump legbelsőbb körét vette hackertámadás alá.
Az Egyesült Államok határozottan elutasítja azt a felvetést, hogy visszaadná Ukrajnának azokat a nukleáris fegyvereket, amelyekről az ország a Szovjetunió felbomlása után lemondott. Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója egyértelműen cáfolta az ezzel kapcsolatos értesüléseket egy televíziós interjúban.
Joe Biden amerikai elnök évtizedes családi hagyományuknak megfelelően a massachussettsi Nantucketben ünnepelte a hálaadást tegnap, ahol meglátogatott egy tűzoltóállomást. A demokrata országvezető elmondta, idén többek közt a békés hatalomátadásért hálás - számolt be a Hill. Donald Trump ezzel szemben egy kissé bizarr zenés videót osztott meg a közösségi oldalán az ünnep alkalmából.
Az amerikaiak csaknem 60 százaléka fogadja el Donald Trump munkáját az elnöki hatalomátadás eddig eltelt időszakában - derül a YouGov közvélemény-kutató közvélemény-kutatásából, amelynek eredményeit vasárnap közölte a CBS News televízió.
Mint arról beszámoltunk, Donald Trump megválasztott amerikai elnök Robert F. Kennedy Jr.-t szánja az egészségügyi és szociális minisztérium élére, ám a volt demokrata politikus évekkel ezelőtt még erősen kritizálta a republikánus zászlóvivőt - írja a CNN tegnap megjelent cikkében. Bár a vakcinakritikus nézeteiről és bizarr botrányairól ismert Kennedy idén augusztusban még úgy nyilatkozott, hogy nem szolgálna Trump második kormányában, kinevezése után most azt mondta, bánja a kijelentéseit.
Bár a választás óta alig telt el bő két hét, Donald Trump megválasztott amerikai elnök egyre-másra jelöli a minisztereket és tanácsadókat a januárban hivatalba lépő kormányába. Noha néhány kinevezés papírformának tekinthető, és párnak akár örültek is washingtoni berkekben, Trump kiszemeltjei közül többen még saját pártjukon belül is port kavartak ellentmondásos múltjuk, vitatott álláspontjaik vagy tapasztalatlanságuk miatt. A Fehér Ház és a minisztériumok kulcsait 2025. január 20-án átvevő republikánus adminisztráció a status quo és az úgynevezett „deep state” felszámolását ígéri, egyetlen egy szempont azonban még ezeknél is fontosabb lehet Trump számára.
Ma délután Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is kommentálta annak tényét, hogy ATACMS-rakétákkal támadta Ukrajna Oroszország Brjanszk régióját.
Visszavonul a politikai közvélemény-kutatástól Ann Selzer, aki többek közt 1997 óta dolgozott az iowai Des Moines Register számára. A köztiszteletben álló kutató egy vasárnapi cikkben közölte a hírt, ami állítólag nem áll összefüggésben az amerikai elnökválasztás előtt megjelent óriási port kavaró felmérésével, miszerint Kamala Harris 3 százalékponttal vezetett Donald Trump előtt Iowában (47%-44%). Trump végül 13 pontot vert Harrisre az államban.
Joe Biden amerikai elnök vasárnap Brazíliába látogatott: az amazóniai esőerdőben tartott beszédében kijelentette, nincs visszaút Amerika "tisztaenergia-forradalmában", még ha utódja, Donald Trump a klímavédelmi intézkedések visszaszorítására tenne is kísérletet - írja az AP.
Joe Biden amerikai elnök vasárnap engedélyt adott arra, hogy az ukrán hadsereg nagy hatótávolságú rakétákat mélyen Oroszország területén belüli célpontokra is bevethessen – közölte vasárnap este a New York Times amerikai tisztviselőkre hivatkozva. A lap tudomása szerint a mintegy 190 mérföld hatótávolságú ATACMS rakéták bevetését engedélyezte az amerikai elnök a kurszki régióban az észak-koreai csapatok oroszországi megjelenése miatt. A döntést nagy jelentőségű változásnak nevezi a cikk az amerikai hozzáállásban, két hónappal Joe Biden távozása és Donald Trump megválasztott elnök érkezése előtt; utóbbi az ukránoknak nyújtott támogatások csökkentését helyezte kilátásba.
Nem jönne jól Oroszországnak, különösen Vlagyimir Putyinnak a frontok befagyasztására vonatkozó javaslat, mivel Kijev még mindig közel 700 négyzetkilométernyi orosz földet tart uralma alatt – számolt be róla a Forbes.
Donald Trump és a Republikánus Párt hatalmas győzelmet aratott az Amerikai Egyesült Államokban. Trump nemcsak az előzetes várakozásokat múlta felül, de az összes csatatérállamot megnyerve, 2004 óta ő az első republikánus jelölt, aki – szemben saját 2016-os és 2020-as eredményével is – az amerikai szavazók többségének támogatását tudhatta magáénak az elnökválasztáson. A győzelem és mértéke azonban mégsem teljesen váratlan, sőt. De vajon milyen – olykor megismételt – hibás döntések vezettek az elsöprő eredményhez, mennyire jelentős összeomlás ez a Demokrata Párt számára, és ki lesz az "ellenállás" vezetője, egy új vízió arca?
Joe Biden amerikai elnök csütörtökön a Fehér Ház rózsakertjéből szólt az amerikaiakhoz, miután republikánus elődje, Donald Trump fölényesen megnyerte a keddi választást az őt utolsó pillanatban lecserélő alelnöke, Kamala Harrisszel szemben.
Kemény volt ez az év, és ezzel még nincs vége.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?