A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a kamatokat, viszont a növekedésre sokkal pesszimistább lett, mint három hónapja volt, ezzel együtt pedig az inflációra optimistább lett. A közelgő sajtótájékoztatón hamarosan kiderül, hogy a jegybank milyen kamatpályában gondolkodhat.
Csehországban az infláció novemberben lassabb volt a vártnál, de továbbra is a jegybanki toleranciasáv felső határán maradt. A jegybank mérlegeli, hogy szüneteltesse a monetáris lazítást a vegyes gazdasági kilátások közepette – számolt be a Bloomberg.
Az MNB novemberi kamatdöntése utáni satjtóájékoztatón Virág Barnabás alelnök már elmondta, hogy egy Monetáris Tanács tag szavazott kamatcsökkentésre, és a most közzétett jegyzőkönyvből az is kiderül, hogy Patai Mihály volt az.
A dél-koreai központi bank az eddigi 3,25 százalékról 3 százalékra, két éve a legalacsonyabb szintre csökkentette az alapkamatot csütörtökön.
Virág Barnabás a mai háttérbeszélgetésen elmondta, hogy a stabil növekedés alapja, ha még az infláció árnyékát is eltörlik. A nemzetközi folyamatok azonban romlottak és a forint gyengülése növeli a jövő évi inflációs kockázatokat. A másik oldalról viszont a folyó fizetési mérleg többlete kedvező és jövőre a növekedési kilátások is javulhatnak. A legfontosabb üzenet, hogy addig maradhatnak ezen a szinten a kamatok, amíg azt a külső és belső folyamatok indokolják.
A Magyar Nemzeti Bank megítélése szerint a geopolitikai feszültségek, a változékony pénzügyi piaci folyamatok és az inflációs kilátásokat övező kockázatok a kamatcsökkentés további szüneteltetését indokolják - így indokolja a jegybank, hogy mai kamatdöntő ülésén változatlanul hagyta az iránydó rátát.
Változatlanul hagyta az alapkamatot mai ülésén a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, az maradt továbbra is 6,5%. A döntés nem okozott meglepetést, a pénzpiaci folyamatokat látva várható volt, hogy nem fog lépni most a jegybank.
A kamatdöntés ismertetése után holnap is megtartja a kamatdöntés utáni tájékoztatóját Virág Barnabás MNB-alelnök - jelezte közleményében a Magyar Nemzeti Bank.
Az orosz inflációról, kamatpolitikáról, költségvetésről adott ki friss jelentést a brit védelmi minisztérium hírszerzési osztálya. A londoni elemzők úgy látják: Oroszország gazdasági kilátásai egyre rosszabbak.
Ritkán látható kedvezőtlen sorozat alakult ki az elmúlt napokban a magyar államadósság finanszírozás terén: sorozatban a negyedik egymást követő diszkonkintcstárjegy aukció sült be, azaz a meghirdetett mennyiséget nem tudta értékesíteni az adósságkezelő.
A potenciális vámemelések miatt az eddigi 1,1%-ról 0,8%-ra rontotta az eurózóna 2025-ös éves átlagos GDP-növekedési előrejelzését szerdai elemzésében a Goldman Sachs.
Szeptemberben és októberben két lépésben, 25-25 bázisponttal csökkentette a lakossági állampapírok kamatait az ÁKK, de az érdeklődés továbbra is erős a lakossági állampapírok iránt. A döntésekkel az ÁKK követte a jegybanki alapkamat változását. A lakossági állampapírok kamatát az ÁKK az eddigiekkel összhangban továbbra is a piaci kondíciók, a finanszírozási igény, valamint a lakossági kereslet függvényében határozza meg.
Változatlanul hagyta az alapkamatot mai ülésén a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, az továbbra is 6,5%. A döntés nem okozott meglepetést, Virág Barnabás monetáris politikáért felelős alelnök szavai után biztosra vehető volt a kamatok tartása.
Az augusztusi kellemes meglepetés után szeptemberben is alacsony lehetett az infláció, az áremelkedés éves mértéke 2021 óta először a jegybanki célszintre mérséklődhet – derül ki a Portfolio által készített elemzői körképből. A megkérdezett közgazdászok figyelmeztetnek, hogy ősszel a bázishatás miatt emelkedhet az infláció, ám az 5%-ot nem fogja elérni.
Addig nem igazán kellett aggódni a forint árfolyama miatt, amíg Magyarország tartotta fenn a világ egyik legmagasabb irányadó rátája. Ez megvédte a forintot a külső és belső feszültségektől. Miután azonban a forint hatalmas kamatelőnye szépen lassan elkopott az elmúlt egy évben, így a hazai és a nemzetközi hírek egyaránt megrángatják az árfolyamot. Mi lehet a kiút ebből a helyzetből?
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az MBH Alapkezelő írását olvashatják:
A döntés felkavarta az állóvizet az olajpiacon.
"Tisztelettel megértjük, hogy nem mindenki ért egyet ezzel a döntéssel."
A maximális összeg is nőtt.
Az OTP is rekordot állított be.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?