A britek és az EU a legtöbb témában meg tudott egyezni, de a három fő vitás ponttal kapcsolatban még mindig nincs áttörés - írja a Reuters.
Az Egyesült Királyság 10 millió emlékérmét gyárott az október 31-re várt EU-s kilépésre. Mivel végül nem valósul meg, ezért beolvasztják mind a 10 milliót.
Theresa May brit miniszterelnök szerint London ragaszkodik ahhoz, hogy a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságainak garantálásáról viszonossági alapon szülessen megállapodás.
A brit parlament alsóháza szerda délután kétharmados többséggel megszavazta Theresa May javaslatát, hogy előrehozott választásokat tartsanak az Egyesült Királyságban, így június 8-án sor kerülhet a voksolásra.
Rekord magasra emelkedett az Egyesült Királyságban dolgozó - nem brit - európai uniós munkavállalók száma 2016 első negyedévében. Tavaly 252 ezren érkeztek az EU-ból Angliába, így összességében már 2 millió 210 ezren vállalnak a szigetországban munkát - írja a Telegraph.
A Barclays 38 millió fontos bírságra számíthat, amiért összevontan kezelte az ügyfelek és a bank pénzét. 3 évvel korábban szintén egy hasonló ügy miatt kellett pengetnie a banknak, akkor 1 millió font értékben - írja a Financial Times.
6,8 százalék volt az idei első negyedévben a munkanélküliségi ráta az Egyesült Királyságban, ami 2009 februárja óta a legalacsonyabb.
A brit belügyminiszter szerint Nagy-Britannia a személyek szabad mozgását szabályozó EU-előírások módosítását akarja.
A bankármilliomosok, vagyis akik évi 1 millió euró felett keresnek, háromnegyede az Egyesült Királyságban tevékenykedett 2012-ben, és évi átlagfizetésük 1,95 millió euró volt - derült ki az EU felügyeletének jelentéséből.
A briteknek egyre kevésbé tetszik a kelet-európai bevándorlók "inváziója", és félnek, hogy a bolgárok és románok lesznek az új lengyelek. Korlátoznának, de az unió nem engedi. Akár még népszavazás is jöhet, ahol eldőlhetne, hogy végső lépésként kilépjenek az EU-ból. Ami viszont az eddigi kutatások alapján elmondható, segélyturizmus nincs és a bevándorlók átlagosan képzettebbek, mint a helyi britek. A válság során duplázódott a fiatal brit munkanélküliek száma, egymillióan nem találnak munkát, de a foglalkoztatási helyzet még így is jobb Európa legjobbjainál. A bevándorlás miatt ráadásul a briteket elkerülheti Európa rohamosan közeledő, fenyegető réme, a társadalmi elöregedés, avagy demográfiai katasztrófa.
60 milliárd fontba, a GDP 2%-ába kerülne 2050-ig a brit gazdaságnak az unió felől jövő bevándorlás korlátozása, az államadósság pedig emelkedne - becsülte meg két nagy londoni elemző intézet, a Harvey Nash és a CEBR egy lehetséges "exit" stratégia hatását. Ha egyáltalán nem nőne az európai bevándorlók száma, a GDP közel 7%-kal is csökkenhet. Az EU-s bevándorlók nagyobb arányban foglalkoztatottak és aktívabbak a munkaerőpiacon, mint a britek. Ráadásul a fejlett európai országokból jövő szakemberek többet is keresnek brit társaiknál.
Az olaj- és gázipari vállalatok az Északi-tenger nagy-britanniai felségvizein az idén nagyobb összeget (13,5 milliárd fontot) fordítanának a termelési infrastruktúra modernizálására, kapacitásnövelő beruházásokra, mint valaha.
A volt német kancellár emlékiratai megjelenése kapcsán szólalt meg.
Karácsony Gergely előterjesztése nyilvános lett.
250 millió forintra bírságolta az MNB az egyik vagyonkezelőt.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?