A héten már nem kell üzemanyagár változásra számítanunk - írja a holtankoljak.
Holnap nem várható változás a hazai üzemanyagárakban - írja a holtankoljak.
Novemberben 3,7% volt az egy évre visszatekintő drágulás Magyarországon - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal. A Portfolio által megkérdezett elemzők előzetesen pontosan 3,7%-os inflációs adatra számítottak, vagyis a friss adat teljesen egybeesik a várakozásokkal. Eszerint az infláció az év végére jósolt, enyhén gyorsuló pályán mozog.
Szeptemberben tovább csökkent az infláció Magyarországon. Az egy évre visszatekintő áremelkedés 3% volt, vagyis három és fél után először elérte a jegybanki célt. Az adat nem jelent meglepetést, hiszen a Portfolio által megkérdezett szakértők előzetesen 3%-os drágulásra számítottak az előző havi 3,4%-os érték után. Bár az ősz ideiglenes felkanyarodást hoz majd az inflácós mutatóban, az idei áralakulás így is sokkal kedvezőbb volt, mint arra számítani lehetett.
Az augusztusi kellemes meglepetés után szeptemberben is alacsony lehetett az infláció, az áremelkedés éves mértéke 2021 óta először a jegybanki célszintre mérséklődhet – derül ki a Portfolio által készített elemzői körképből. A megkérdezett közgazdászok figyelmeztetnek, hogy ősszel a bázishatás miatt emelkedhet az infláció, ám az 5%-ot nem fogja elérni.
Fokozódik a közel-keleti konfliktus, küszöbön áll az újabb iráni eszkaláció, ami szélsőséges esetben akár a globális olajellátást is jelentősen megzavarhatja. A piac már reagált, lélektani szintre ugrott az olaj ára, de sokak szerint még messze a vége a szárnyalásnak. De mégis meddig tarthat az emelkedés, milyen forgatókönyveket kell figyelembe venni? Ami még ennél is fontosabb: mit jelent mindez a magyar autósok számára, ismét az egekbe szökhet a benzin ára?
A Portfolio által megkérdezett közgazdászok mediánvéleménye szerint 3,7%-ra csökkenhetett a hazai infláció augusztusban, az előző havi 4,1%-ról. A megkérdezett elemzők szerint a csökkenés elsősorban bázishatásoknak köszönhető. Az év végéig azonban fokozatosan emelkedhet az infláció és a többség szerint akár az 5%-ot is meghaladhatja.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztatása szerint a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján augusztusban Magyarországon a benzin átlagára 7 forinttal volt kedvezőbb a szomszédos országok átlagáránál, míg a gázolaj ára megegyezett azok átlagával.
Markáns zuhanást láthattunk az elmúlt napokban az olaj árában, a mai eséssel új idei mélypontra került az árfolyam. Adódik a kérdés: mi áll a háttérben, miért kerül egyre alacsonyabbra a Brent jegyzése? Ennek végülis örülni lehet, mert olcsóbb lesz emiatt a benzin? Vagy azért nem ilyen egyszerű a helyzet? Egyáltalán, milyen nagy trendek alakítják az árakat?
Holnaptól ismét csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára - írja a holtankoljak.
Holnaptól a benzin nagykereskedelmi ára 2 forinttal, a gázolaj nagyker ára 3 forinttal csökken - írja a holtankoljak.
Szombattól a benzin és a gázolaj ára is csökken a hazai kutakon - írja a holtankoljak.hu
A magyarországi üzemanyagárak most sem haladják meg a térségieket, az iparág pedig nem tett erre vonatkozó, biankó ígéretet a kormánynak – mondja Ratatics Péter a Népszavának, aki a Magyar Ásványolaj Szövetséget (MÁSZ) a nemzetgazdasági miniszterrel folytatott tárgyalásokon is képviseli elnökként.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a mai napon behívatta hivatalába a magyar üzemanyagkereskedők képviselőit, tehát a Magyar Ásványolaj Szövetség, köztük a MOL képviselőit, illetve a Független Benzinkutak Szövetségének megbízottjait.
A héten kedden a benzin és a gázolaj beszerzési ára sem változik - írja a holtankoljak.
A gazdasági miniszter hétfőn egyeztet az üzemanyagárakról a Magyar Ásványolaj Szövetséggel és a Mollal - mondta a Vitályos Eszter kormányszóvivő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Mozgalmas volt a hét utolsó kereskedési napja is.
Eddig stabil volt a kilátásunk az S&P-nél, most már negatív.
Az amerikai elnök új ellenséget talált magának: a téli időszámítást.
A kínai eszkaláció sem rontotta el a hangulatot.
A JP Morgan viszont egyelőre nem lát okot a saját becslései visszavonására.
Meglepő lépés a Mercosurtól: 50 termékre lazítják a vámokat Trump ellen.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.