Fokozódik a közel-keleti konfliktus, küszöbön áll az újabb iráni eszkaláció, ami szélsőséges esetben akár a globális olajellátást is jelentősen megzavarhatja. A piac már reagált, lélektani szintre ugrott az olaj ára, de sokak szerint még messze a vége a szárnyalásnak. De mégis meddig tarthat az emelkedés, milyen forgatókönyveket kell figyelembe venni? Ami még ennél is fontosabb: mit jelent mindez a magyar autósok számára, ismét az egekbe szökhet a benzin ára?
A Portfolio által megkérdezett közgazdászok mediánvéleménye szerint 3,7%-ra csökkenhetett a hazai infláció augusztusban, az előző havi 4,1%-ról. A megkérdezett elemzők szerint a csökkenés elsősorban bázishatásoknak köszönhető. Az év végéig azonban fokozatosan emelkedhet az infláció és a többség szerint akár az 5%-ot is meghaladhatja.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztatása szerint a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján augusztusban Magyarországon a benzin átlagára 7 forinttal volt kedvezőbb a szomszédos országok átlagáránál, míg a gázolaj ára megegyezett azok átlagával.
Markáns zuhanást láthattunk az elmúlt napokban az olaj árában, a mai eséssel új idei mélypontra került az árfolyam. Adódik a kérdés: mi áll a háttérben, miért kerül egyre alacsonyabbra a Brent jegyzése? Ennek végülis örülni lehet, mert olcsóbb lesz emiatt a benzin? Vagy azért nem ilyen egyszerű a helyzet? Egyáltalán, milyen nagy trendek alakítják az árakat?
Holnaptól ismét csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára - írja a holtankoljak.
Holnaptól a benzin nagykereskedelmi ára 2 forinttal, a gázolaj nagyker ára 3 forinttal csökken - írja a holtankoljak.
Szombattól a benzin és a gázolaj ára is csökken a hazai kutakon - írja a holtankoljak.hu
A magyarországi üzemanyagárak most sem haladják meg a térségieket, az iparág pedig nem tett erre vonatkozó, biankó ígéretet a kormánynak – mondja Ratatics Péter a Népszavának, aki a Magyar Ásványolaj Szövetséget (MÁSZ) a nemzetgazdasági miniszterrel folytatott tárgyalásokon is képviseli elnökként.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a mai napon behívatta hivatalába a magyar üzemanyagkereskedők képviselőit, tehát a Magyar Ásványolaj Szövetség, köztük a MOL képviselőit, illetve a Független Benzinkutak Szövetségének megbízottjait.
A héten kedden a benzin és a gázolaj beszerzési ára sem változik - írja a holtankoljak.
A gazdasági miniszter hétfőn egyeztet az üzemanyagárakról a Magyar Ásványolaj Szövetséggel és a Mollal - mondta a Vitályos Eszter kormányszóvivő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Ismét a kormány célkeresztjébe került az üzemanyagárak témája: Nagy Márton az ATV Híradónak ma elmondta, hogy az árak ismét a szomszédos országok átlaga felett vannak, ezért szerdán a kormány napirendre tűzi a kérdést. A miniszter elmondása szerint még mindig érvényben van a korábbi elvárás, amely alapján a hazai benzinkutaknak az áraikat a szomszédos országok szintjén kell tartani. Adódik a kérdés: miért drágultak az üzemanyagok az elmúlt hetekben es valóban indokolt-e az állami beavatkozás?
Péntektől változnak ismét a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.
Az üzemanyagárak csökkénese és az élelmiszer-akciózások következtében a májusi magyar inflációs adat meglepetést is okozhat, ami az MNB kamatvágási mozgásterét is bővítheti. Ezzel együtt sem várunk monetáris politikai irányváltást, a kamatpolitikát továbbra is az óvatos megközelítés jellemezheti.
Pünkösd hétfőn tovább csökkennek az üzemanyagárak, írja a holtankoljak.
A héten péntektől tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.
Nem volt semmiféle előjele a mostani kitörésnek.
Egyre közelebb a 100 000 dollárhoz a BTC árfolyama.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?