Bezárt a BÉT
Kinyitott a Wall Street
Amerikában is erősödéssel indulhat a hét
Kitart a jó hangulat a tőzsdéken
Tovább menetel a magyar tőzsde
Ugranak a magyar részvények
Jól indul a hét a tőzsdéken
Óvatos optimizmus a tőzsdéken
Pénteken mérsékelt csökkenéssel zártak az amerikai tőzsdék, ma reggel viszont Ázsiában összességében kedvező a hangulat, a vezető részvényindexek jellemzően mérsékelt emelkedést mutatnak. Hongkongban a Hang Seng index 0,6 százalékot emelkedett, míg a kínai Shanghai Composite 0,5 százalékkal került feljebb. Japánban pedig zárva volt a tőzsde.
Nagy izgalom az egyedi részvények szintjén sem volt, ami említést érdemel külön, az az olajár emelkedése, az amerikai WTI közel 2 százalékot erősödött, ezzel az októberi határidős ár 44 dollár közelében tartózkodik.
Mire figyeljünk?
Nem kevés dolog lesz a héten, ami megmozgathatja majd a piacokat, a Fed és a Bank of Japan is kamatdöntést közöl, ráadásul mindkét jegybank elnöke sajtótájékoztatót is tart. Az EKB sem marad csendben: Mario Draghi az Európai Rendszerkockázati Testület elnökeként mond beszédet. Emellett érkeznek az első szeptemberi feldolgozóipari konjunktúra-mutatók is Európából.
A Bank of Japantól néhányan arra számítanak, hogy a további lazító intézkedésekről való döntést még kitolják, azonban a kötvényvásárlási programjukat rugalmasabbá teszik. Mások szerint már most szerdán újabb stimulusról döntenek, és tovább vágják a negatív tartományban lévő kamatot és megnövelik az eszközvásárlási program keretét is. A Wall Street Journal csütörtöki értesülése szerint maguk a döntéshozók is megosztottak azzal kapcsolatban, hogy milyen módon lazítsanak tovább a kondíciókon.
Ami a Fedet illeti, a legutóbbi döntéshozói megszólalások fényében a Reuters által megkérdezett 100 elemző többsége decemberre várja a következő kamatemelést, konszenzusuk szerint erre 70 százalék esélyt látnak. Több Fed-elnöktől is hallhattuk azonban az elmúlt hetekben, hogy Amerika készen áll már az újabb szigorításra, de óvatosabb üzenetek is érkeztek. Sokan úgy gondolják, hogy a novemberi elnökválasztást mindenképp megvárja a Fed, ezért is tartják a decemberi ülést a legesélyesebbnek.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ