Szabó István

KPMG

Cikkeinek a száma: 5
Új szabályozást dolgoztak ki: most kiderül, mi is az a zöld beruházás

Új szabályozást dolgoztak ki: most kiderül, mi is az a zöld beruházás

Kidolgozásra került az EU Taxonómia energiatermelésre vonatkozó szabályozása, amely körülírja, hogy a szektorban mi tekinthető zöld tevékenységnek és beruházásnak. A magyar energiatermelés és a Magyarország által vállalt klímacélok teljesítése szempontjából sem érdektelen, hogy a rendelet tervezet – ha átmeneti időre is – zöldnek minősíti a nukleáris energiát, a modern földgáz turbinákat és a hidrogént is. Ugyanakkor a gázos erőműveink zöme nem minősülnek zöldnek, így jelentős beruházásokra van szükség - írja elemzésében Losonczy Géza, a KPMG associate partnere, az Energetikai és Közüzemi szektor vezetője és Szabó István igazgató, a KPMG CEE régió fenntarthatósági vezetője.

A cégek fele már érzi a klímaváltozást a pénzügyi eredményeiben

A cégek fele már érzi a klímaváltozást a pénzügyi eredményeiben

A világ vezető vállalatai számára a klímakatasztrófa elkerülése az egyik legfontosabb cél, mivel ez egyszerre veszélyezteti az ökoszisztémát és a jelenlegi gazdasági és társadalmi stabilitást. A KPMG legfrisseb nemzetközi tanulmánya, a Towards Net Zero rámutatott, hogy amíg a világ 250 legerősebb gazdasági vállalkozásának már közel fele bejelentette, hogy 2050-ig vagy azt megelőzően klímasemleges lesz, az odáig vezető út még rettentően bizonytalan. Mindez a COVID-19 világjárványnál is jelentősebb pénzügyi kockázatokat rejt magában minden vállalkozás számára. A KPMG IMPACT fenntarthatósági szakértői szerint a célok vállalati szintű lebontására, az intézkedések pontosabb és mérhető meghatározására, és ezek hitelt érdemlő, nemzetközi standardokon alapuló, folyamatos bemutatására lenne szükség - írja elemzésében Szabó István, a KPMG fenntarthatósági szolgáltatásaiért felelős szenior menedzsere.

A legnagyobb cégek megtalálták a megoldást? Mi jöhet az

A legnagyobb cégek megtalálták a megoldást? Mi jöhet az "eldobás kultúrája" után?

A körforgásos gazdaságban az eldobás kultúráját az anyagok folyamatos körforgása váltja fel. Mindez hatékonyabb erőforrás-felhasználást és kisebb környezetterhelést tesz lehetővé. A körforgásos gazdaság célrendszere és a klímaváltozás elleni küzdelem összekapcsolódik és szempontként beépül a zöld finanszírozásba új üzleti lehetőségeket teremtve - írja elemzésében Szabó István, a magyarországi KPMG fenntarthatósági szolgáltatásaiért felelős szenior menedzsere.

A civil szektor is nyögi a koronavírust, de nem csak az anyagi támogatásra alapoznak

A civil szektor is nyögi a koronavírust, de nem csak az anyagi támogatásra alapoznak

A nonprofit világra – nevéből is adódóan – hajlamosak vagyunk úgy tekinteni, mint az üzleti élettől távoli szervezetekre. Az eltérő motivációk miatt a közösségek a forprofit szervezetek működési mechanizmusait is sokszor tagadják. Pedig ezek a szervezetek is tudnak hasznosítani sok olyan elvi és gyakorlati megközelítést, ami sikerre viheti küldetésüket - írják elemzésükben Szabó István, a KPMG Senior Managere és Takács Eszter, a KPMG Junior Corporate Responsibility munkatársa.

Mi tekinthető egyáltalán zöld gazdasági tevékenységnek?

Mi tekinthető egyáltalán zöld gazdasági tevékenységnek?

Mára egyértelművé vált, hogy a fenntarthatósági célok eléréséhez, a klímasemleges, zöld, ugyanakkor versenyképes gazdaságra való átálláshoz olyan mértékű forrásbevonásra van szükség, amely a magántőke hozzájárulása nélkül nem lehetséges. Ehhez azonban meg kell teremteni azt a bizalmi légkört, amiben a befektetők elhihetik, hogy megtakarításaikkal valóban jó ügyet szolgálnak - írja elemzésében Szabó István, a KPMG fenntarthatósági szolgáltatásaiért felelős szenior menedzsere és Wieder Gergő, a KPMG menedzsere.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.