Az átállás többféle módon történhet, attól függően, hogy a vállalat mióta, milyen érettséggel használja a rendszert, illetve mi a stratégiai tervezés eredménye.
Alapvetően 3 átállási forgatókönyv létezik:
Zöldmezős megközelítés: Gyakorlatilag egy újrabevezetést jelent. Ez a megközelítés azoknak a vállalatok számára alkalmas, amelyek meglévő SAP rendszereit teljesen le kívánják cserélni. A zöldmezős megközelítéssel történő átállás a vállalat üzleti folyamatainak, azok SAP rendszerben leképzett folyamatainak és adatstruktúrájának jelentős újragondolását, átalakítását támogatja. Egy olyan szervezet számára, aki már hosszú ideje használja az SAP-t, rengeteg bonyolult munkafolyamattal és erősen testre szabva, a zöldmezős megközelítés lehet a célravezető az újrakezdéshez, vagyis az SAP használatának átalakításához, illetve a komplexitás csökkentéséhez, megteremtve egy iparági legjobbgyakorlaton nyugvó vállalatirányítási rendszert.
Barnamezős megközelítés: A barnamezős megközelítés olyan rendszerátalakításra utal, amelynek során a meglévő SAP ERP rendszert lépésről lépésre átállítják az SAP S/4HANA-ra. A részletes ütemterv, az SAP S/4HANA-hoz vezető utat mutatja be az egyes szakaszokban. A már meghatározott folyamatokat és egyedi fejlesztéseket első lépésben technológiailag upgrade-elik, majd az új követelményekhez és innovatív üzleti elképzelésekhez igazítják. A barnamezős megközelítés bizonyos előnyöket kínál a zöldmezős változathoz képest, például a projekt kisebb komplexitását és jelentősen rövidebb időtartamát.
Kékmezős megközelítés: A Kékmezős megközelítés a Zöld, és a Barnamezős elemeket ötvözi, egy hibrid stratégiát kínálva az S/4HANA bevezetéshez. Azon vállalatok számára, akik ezt a megoldást választják, lehetőség nyílik az adatok tisztítására, új folyamatok bevezetésére, miközben a historikus adatok és a folyamatok megtartására is biztosított, függően az üzleti igényektől. Így azon vállalatok számára ajánlott ez a típusú bevezetés, akik szeretnék folyamataik informatikai támogatását részben újratervezni, de a meglévő működésük több elemét felhasználva átállni egy időtálló digitális platfromra.
Összegezve a fentieket, bármelyik megoldást is választjuk, mindezt megfelelő körültekintéssel és lehetőség szerint a megfelelő partner segítségével tegyük, aki rendelkezik a szükséges tapasztalattal, szakértelemmel, illetve a kellő erőforrásokkal. A szakmai szempontokon túl, fontos a bizalmi kapcsolat kialakítása is, mert ez döntően befolyásolhatja egy projekt sikerességét.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését, látogasson el weboldalunkra vagy vegye fel velünk a kapcsolatot a sales@abconsulting.hu email címen.
(x)