A BrandFestival a zero waste koncepció erősítésével törekszik arra, hogy a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagyja maga után, ezért kap kitüntetett figyelmet a tartalomban és a rendezvény arculatában egyaránt.
Ma az egyik legdominánsabb trendet a márkák felelős gondolkodása jelenti. Mi is fontosnak gondoljuk a fenntarthatóság kérdéskörét. Erről szól a márkafesztivál zero waste filozófia melletti elköteleződése. A CarbonFootprint és a ClimeNews Karbonlábnyom Kalkulátoraival meghatározásra került a rendezvény CO2 lábnyoma, s hogy mindezt semlegesítsük, idén meghirdetjük az 1 jegy, 1 fa elvet. Minden eladott jegy után elültetünk egy fát a Pilisi Parkerdő Zrt.-vel együttműködésben.
- mondta Barna Tamás, a Republic Group ügyvezetője és a BrandFestival elnöke.
Mindezek fényében az idei rendezvény az alábbi környezettudatos elveket érvényesíti:
- 1 jegy 1 fa elv - minden eladott jegy után elültetésre kerül egy fa,
- a menüsor a zero waste jegyében kerül összeállításra,
- a szelektív hulladékgyűjtés,
- a felszolgálás porcelántányérokban történik,
- újrahasznosított papír alkalmazása (100 kg/40 csomag újrahasznosított papírral 410 kW elektromos energia megtakarítása, 2650 liter vizet; 2,7 m3-rel kevesebb szemét, 1,7 fa megmentése);
- szívószál és műanyagpoharaktól mentes,
- újrahasznosítható konferenciaeszközök létrehozása,
- fenntartható takarítás, melyről a Zöldövezet takarítócsapata gondoskodik.
Az emberiség ökológiai lábnyoma jóval nagyobb, mint a Föld biológiai kapacitása. Előrejelzések szerint a 2030-as évek közepére már két egész földnyi területre lesz szükség a fennmaradáshoz. Azaz a Földnek dupla annyi idő kell majd, hogy regenerálódjon, mint ameddig mi használtuk az erőforrásait.
Sokaknak nehéz befogadni a klímakatasztrófa tényét, amikor Észak-Amerikában antarktiszi hideg tombol, az Alpokban 5 méteres hófalak fogságába esnek turisták, Chicagóban pedig mínusz 46 fok volt télen. A napokban pedig világméretű felháborodás alakult ki az Amazonas-medence őserdejét pusztító erdőtüzek láttán. Az egyre intenzívebbé váló erdőtüzek katasztrofális hatással bírnak az esőerdő ökoszisztémájára, biodiverzitására. Az emberek kb. 30-40 milliárd tonna szén-dioxidot (CO2) bocsátanak ki évente. Ha így folytatjuk, a Föld tovább melegszik, és végül ellehetetleníti életmódunkat.
A jelenlegi tudományos adatok szerint egy 10 éves fa egy év alatt kb. 25kg CO2-t semlegesít. Egy átlag magyar személy egy éves CO2 kibocsátása 4200-5000kg/év (fejlettebb országokban ez az adat 2-szeres is lehet!), szóval kb. 200 fával semlegesíthető egy magyar ember 1 éves szén-dioxid kibocsátása.
„A Pilisi Parkerdő Zrt. szinte alapítása óta úttörő szerepet játszik a hazai erdőgazdálkodásban. A folyamatos erdőborítást biztosító örökerdő-gazdálkodás és természetvédelem terén csakúgy progresszív szakmai gyakorlatot folytatunk, mint a jelenleg kiemelt fontosságú városi erdők kezelésében. Ezért örömmel fogunk össze más úttörő kezdeményezésekkel, mert meggyőződésünk, hogy hosszabb távú jövőnk érdekében a kezdeményezőkészséggel rendelkező emberek és szervezetek szövetségére van szükség. – foglalta össze a Pilisi Parkerdő Zrt. és a BrandFestival együttműködésének értékeit Rittling István, a Pilisi Parkerdő Budapesti Erdészetének vezetője.
A Portfolio Csoport a Brandfestival médiatámogatója.
(x)