Sok munkáltató dönt úgy, hogy bérben adja oda az év végi pluszjuttatásokat, pedig ha cafeteriát választva, például OTP SZÉP kártyán adják, akkor a kedvezőbb közterheknek köszönhetően ugyanakkora összegből többet adhatnak dolgozóiknak.
Többet ugyanannyiból
"A SZÉP kártyán, vagy éppen a Cafeteria kártyán nyújtott béren kívüli juttatások kedvezményes (119%-os adóalapra számolva 14% EHO + 16% SZJA, összesen 35,7%) közteherviselés mellett adhatók. Ez azt jelenti, hogy a legtöbb esetben jobban megéri cafeteriában, mint bérben adni a munkavállalóknak szánt plusz összegeket akár év közben, akár az év végi plusz juttatások kiosztásakor." - hívja fel a munkáltatók figyelmét Gál Tamás, az OTP Bank cafeteria szolgáltatás vezetője.
A dolgozók is szeretik
Az OTP Bank megbízásából, 1 000 fő megkérdezésével készült kutatás rámutatott, hogy 2014-ben is az OTP SZÉP kártya bizonyult a legnépszerűbb elektronikus béren kívüli juttatási formának.
A munkaadó szempontjából az sem mellékes, hogy az OTP SZÉP kártyával rendelkező munkavállalók 63 százaléka elégedett munkáltatójával, míg azok között, akik semmilyen cafeteria juttatást sem kapnak, ugyanez az arány mindössze 41 százalék. A kutatás rámutatott, hogy még azok a munkavállalók is kedvelik a SZÉP kártyát, akik nem kapnak ilyen juttatást - az összes megkérdezett dolgozó 70 százaléka szimpatikusnak tartja ezt a juttatási formát.
Tehát a SZÉP kártya nemcsak pénzügyi szempontból lehet kedvező megoldás, hanem még a dolgozók elkötelezettségét is növeli.
1. ábra: Azon munkavállalók aránya, akik elégedettek munkaadójukkal
Az OTP SZÉP kártya 2011-es indulása óta 153 milliárd forintnyi feltöltés érdekezett a 795 000 darab OTP SZÉP kártyára. Ebből mostanáig összesen 130 milliárd forintot használtak fel a kártyabirtokosok.
Adminisztráció nélkül, szabadon
"A SZÉP kártya mellett cafeteria kínálatunkban megtalálható a Cafeteria kártya is, amelynek eleme az ajándékutalvány, a sport utalvány, az iskolakezdési támogatás, a kultúra utalvány, valamint az OTP Egészségpénztár szolgáltatásai is. Itt említeném meg az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár szolgáltatásait, melyek szintén Cafeteria portfoliónk részét képezik, viszont a kártyának nem eleme. Mindezek mellett jelentős szereppel bír a béren kívüli juttatások nyilatkoztatását jelentősen megkönnyítő és egyszerűsítő OTP Cafeteria szoftver szolgáltatás is, amellyel partnereink csökkenthetik adminisztrációs költségeiket, és növelhetik munkavállalóik elégedettségét, motivációját." - tette hozzá Gál Tamás.
Az OTP Bankcsoport az idei évben a magyar piacon elsőként elérhetővé tette munkáltatói partnerei részére az OTP ADLAK szolgáltatást, ami jelentősen megkönnyíti a munkáltatói vissza nem térítendő lakáscélú támogatás folyósítását a munkaadók számára. Az új juttatási forma várhatóan több százezer munkavállalót érinthet majd.
Az utóbbi három évben az olyan elektronikus juttatási formák, mint például az OTP SZÉP kártya, ismertté, sőt kedveltté vált a munkavállalók körében is. Az OTP Bankcsoport a cafeteria palettáján keresztül több mint 1,2 millió munkavállalót szolgál ki munkáltatói partnereivel közösen.
További információ:
www.otpszepkartya.hu
www.otppenztarak.hu
Az OTP SZÉP Kártyáról Az OTP SZÉP kártya három cafeteria elemet egyesít egyetlen kártyában. Ennek megfelelően a SZÉP kártyára kapott juttatást három alszámlára kérhetik a munkavállalók: szabadidő, szálláshely és vendéglátás. Sőt, a legtöbb esetben azt is a kártyabirtokosok dönthetik el, hogyan osztják meg a három alszámla között a kedvezményes adózás mellett adható maximum 450.000 Ft-os éves keretösszeget: - a szálláshely alszámlára 225 000 Ft támogatás; - a vendéglátás alszámlára (ideértve a munkahelyi étkeztetést is) 150 000 Ft támogatás; - a szabadidő alszámlára (szabadidő-eltöltést, az egészségmegőrzést szolgáló), 75 000 Ft támogatás adható.
(x)