A folyamatosan igénybe vehető szolgáltatások mellett konferenciákat is szerveznek, azzal a céllal, hogy bemutassák a hazai és nemzetközi műtárgypiac működését és felhívják a figyelmet az aktuális eseményekre.
Az idei műhelykonferenciát, amely már a harmadik az Equilor Fine Art fennállása óta, április 16-án 14 órától rendezik meg az Ybl palotában "Művészet és befektetés - műtárgypiaci folyamatok a világban és Magyarországon" címmel. Az EDGE Communications, Magyarország vezető művészeti kommunikációs ügynöksége közreműködésével közösen szervezett eseményen a legkiválóbb hazai és nemzetközi szakértők tartanak előadásokat a műkincspiacot érintő témákban.
Richard Aronowitz-.Mercer, a Sotheby’s restitúciós osztályának londoni igazgatója, a II. Világháborúban eltűnt műkincsek felkutatásának módjairól, a visszaszármaztatási procedúrákról, illetve a jelenség műkincspiacra gyakorolt hatásáról beszél.
A témában Konstantin Akinsha, nemzetközi restitúciós kutató is tart előadást, elsősorban az Oroszországot érintő kérdésekre koncentrálva.
A nemzetközi szaktekintélyek mellett természetesen hazai szakértők is megszólalnak, kitérve a magyarországi aktualitásokra.
A lappangó műkincsek utáni vadászat kulisszatitkainak feltárása mellett, a konferencián bemutatkoznak itthoni és külföldi magángyűjtemények is.
Hazánk egyik legjelentősebb magángyűjtője, Antal Péter az Antal-Lusztig gyűjtemény születését és építését, múltját és jelenét mutatja be. A nemzetközi tendenciákról és gyűjtői szemléletről Robert Vallois, francia gyűjtő, a Syndicat National des Antiquaires képviselője tart előadást.
A rendezők célja, hogy bővítsék ügyfeleik és partnereik a műtárgybefektetés területén eddig szerzett ismereteit, illetve, hogy népszerűsítsék a befektetésnek ezt a szórakoztató és egyben értékteremtő, értékmegőrző alternatív formáját.
A magángyűjtemények és gyűjtői attitűdök bemutatása mellett a konferencián szó lesz a hazai vállalati műgyűjtésről is, amely az utóbbi években egyre nagyobb divat lett Magyarországon. Egyre több cégnél tartják fontosnak, hogy lehetőségük szerint felvállalják a XXI. Századi mecénás szerepét és támogassák a művészetet. A nagy külföldi vállalatok nyomdokain haladva évről évre szaporodik azoknak a cégeknek a száma, amelyek nem csupán esztétikai szempontból, illetve presztizs növelés céljából vásárolnak műalkotásokat az irodákba, hanem koncepciózus gyűjteményépítésbe kezdtek. A jelenségnek természetesen vannak kritikus szemlélői, akiknek alkalmuk lesz elmondani kételyeiket a vállalati gyűjtésről a téma köré szervezett kerekasztal beszélgetés során.
A "Művészet és befektetés - műtárgypiaci folyamatok a világban és Magyarországon" című konferencia 2008. április 16-án 14-19, az Ybl Palotában (1053 Budapest, Károlyi Mihály u. 12.) kerül megrendezésre. A főszervező Equilor Fine Art partnere Magyarország vezető művészeti kommunikációs ügynöksége, az EDGE Communications.
Az Equilor Befektetési Zrt. által 2006 júniusában létrehozott Equilor Fine Art Kft. feladata, hogy ügyfelei részére a műkincspiacon műkereskedelmi, művészettörténeti szakmai segítséget nyújtson, piaci információkat biztosítson, közreműködjön gyűjtemények művészeti és befektetési szempontból egyaránt szakszerű kialakításában, segítsen egyes műalkotások vagy gyűjtemények értékének megőrzésében, biztosításában, valamint minden, a művészeti befektetésekkel kapcsolatban felmerülő egyéb igény kielégítésében. Az Equilor Fine Art a hazai műkereskedelem legnagyobb presztízsű galériáival és aukciós házaival együttműködve internetes műkincs-adatbázist (www.equilorfineart.hu ) hozott létre a befektetni szándékozók döntésének megkönnyítésére. (X)