A magyarországi CFA egyesület közel 100 tagja gratulál a legfrissebb tagoknak:
Barát Szabolcs, CFA
Kolossay Balázs, CFA
Czachesz Gábor, CFA
Lanczendorfer Attila, CFA
Fabriczki Rita, CFA
Nina Milenkovic, CFA
Gárgyán Eszter, CFA
John George Mowat, CFA
Grubits László, CFA
George Surguladze, CFA
Szabó Viktor, CFA
Váradi Zoltán, CFA
Vuk Vukovic, CFA
2007-ben világszerte 6.399 új taggal több mint 85 ezerre bővült a nemzetközi CFA oklevelesek köre. A befektetési és bankszakmában igen elismert végzettség megszerzésére idén közel százezren jelentkeztek, de az elmúlt évek tapasztalatai alapján a jelöltek mindössze 20%-a jut el az oklevél megszerzéséig.
A nehézségek azonban nem tántorítják el a jelentkezőket, hiszen a végzettség sokszor alapkövetelmény a pénzügyi állásokra jelentkezőknek. Az oklevelet a nagy nemzetközi befektetési bankok, alapkezelők, és tanácsadó cégek honorálják a leginkább, így sok pályázónak bőségesen megéri a fáradalmakat.
“Okleveles könyvvizsgáló vagyok, de a vállalati pénzügyek területén dolgozom." nyilatkozta Stephen Lynch, az egyik vezető könyvvizsgáló San Francisco-ban dolgozó munkatársa, aki szintén idén szerezte meg az oklevelet. “A CFA oklevelet ugyanolyan képesítésnek tartom a pénzügyi szakmában, mint a könyvvizsgálói oklevelet az auditoroknál. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az elmúlt években hatalmas erőfeszítést igényelt a munkám, a CFA vizsgák és a magánéletem összehangolása."
A CFA tananyagot évente gyakorlati szakemberek részvételével felülvizsgálják, s az egyes területek (közgazdaságtan, pénzügyi kimutatások elemzése, cégértékelés, akvizíciók, hiteleszközök, derivatívák, alternatív befektetések, valamint portfoliókezelés), súlyát a CFA oklevelesek munkakörének elemzése révén alakítják ki. A szakmai ismereteken felül az oklevél megszerzése a CFA Intézet etikai kódexének megismerését, és annak betartását is előírja. Az oklevelesek évente nyilatkoznak arról, hogy betartották-e a szigorú etikai szabályokat.
http://www.cfahungary.hu
(X)