Adatvezérelt üzemmód
"Céljainak támogatása érdekében a bizottság úgy döntött, hogy 1/4 százalékponttal 4-1/2–4-3/4 százalékra csökkenti a szövetségi alapkamat célsávját. A szövetségi alapkamatláb célsávjának további kiigazításait mérlegelve a bizottság gondosan értékelni fogja a beérkező adatokat, az alakuló kilátásokat és a kockázatok egyensúlyát" – így szól az előretekintő iránymutatás, amely az adatvezérelt jelleget hangsúlyozza.
"A bizottság folytatja a kincstári értékpapírok, valamint az intézményi adósságok és a jelzálogfedezetű értékpapírok állományának csökkentését. A bizottság határozottan elkötelezett a maximális foglalkoztatás támogatása és az inflációnak a 2 százalékos célkitűzéshez való visszatérése mellett" – nem jelentettek be tehát változást a mérlegpolitika alakulásában.
"A monetáris politika megfelelő irányvonalának értékelése során a bizottság továbbra is figyelemmel kíséri a beérkező információk gazdasági kilátásokra gyakorolt hatását. A bizottság készen áll arra, hogy szükség szerint kiigazítsa a monetáris politika irányvonalát, ha olyan kockázatok merülnek fel, amelyek akadályozhatják a bizottság céljainak elérését. A Bizottság értékelései során az információk széles körét veszi majd figyelembe, beleértve a munkaerő-piaci helyzetre, az inflációs nyomásra és az inflációs várakozásokra, valamint a pénzügyi és nemzetközi fejleményekre vonatkozó adatokat" – zárul a közlemény.
Tartalmilag semmilyen újdonságot nem látunk a közleményben, néhány formai változtatás történt csupán.
A legnagyobb kérdés természetesen az, hogy az amerikai elnökválasztás hogyan érinti a Fed-kamatpolitikáját, de sejthető volt, hogy erre vonatkozó üzenet nem szerepel majd a közleményben (nagyon megerőltetve magunkat az utolsó sorokba bele tudjuk látni a Trump-gazdaságpolitikájához fűződő inflációs kockázatokat, de a keddi fejlemények nélkül is hasonló sorok szerepelnének a közlemény végén).