Az európai részvénypiac idei szárnyalása meglepte az elemzőket: a Stoxx Europe 600 Index közel 9 százalékos emelkedésével már most túlszárnyalta a stratégák év végi átlagos célértékét, miután a befektetők az amerikai eszközöktől elfordulva az európai piacok felé orientálódnak - közölte a Bloomberg.
Az Európa legnagyobb tőzsdén jegyzett vagyonkezelőjeként ismert Amundi 11 új ETF-et vezetett be a Londoni Értéktőzsdén, amivel egyre nagyobb teret hódítana az európai piacon – írja a Reuters.
A német irodapiaci helyzet továbbra is nyomott, és a Deutsche Pfandbriefbank (PBB) legfrissebb jelentése szerint a következő hónapokban várt fellendülés is kérdéses a gazdaság gyengesége miatt.
A Meta részvényeinek szárnyalása hamarosan felvetheti a részvényfeldarabolás lehetőségét. A vállalat a "Csodálatos Hetes" egyetlen olyan tagja, amely még sosem hajtott végre ilyen lépést a tőzsdei bevezetése óta - közölte a Bloomberg.
A 2025-ös év már eddig történelmi jelentőségű változásokat hozott a világgazdaságban és a világpolitika színterén, pedig még két hónap sem telt el. Március 12-én esedékes befektetői klubunk középpontjában a háború és béke mentén zajló geopolitikai átalakulás, a Kína és az Egyesült Államok között kibontakozó technológiai és gazdasági verseny áll. A meghívott szakértők részletesen elemzik, hogyan alakítja át a kibontakozásnak indult új világrend, valamint a versengés a globális piacokat, és milyen hatással lesz a befektetési stratégiákra. A Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink számára díjmentesen elérhető online rendezvény kiemelt figyelmet fordít a részvénypiaci befektetéseket érintő kockázatokra is. Regisztrálj most, és lépj be a jövőbe velünk!
Egy magas szintű japán csoport terveket dolgozott ki arra vonatkozóan, hogy Tesla fektessen be a nehézségekkel küzdő Nissanba. A hír hatására a japán autógyártó részvényei közel 10 százalékot ugrottak ma reggel a japán tőzsdén - tudósított a Bloomberg.
Ellátásbiztonság, árak, zöldenergia, hálózat. Hogy az energiaellátás terén mik a legfontosabb kihívások és eszközök az ingatlanpiac szereplői számára, arról a Property Warm Up 2025 konferencián Ágházi Gyula, a Gránit Pólus igazgatósági tagja kérdezte a szakértőket. Ezt követően pedig az ingatlanpiaci trendekről és a makrogazdasági kilátásokról beszéltek az iparág szakértői.
2023 őszén jelent meg az a kormányrendelet, amely az ingatlanalapok versenyhelyzetének javítását célozta volna azzal, hogy ismét vásárolhatóak lehetnek a korábban sokak által keresett, gyors (maximum T+7 napos) visszaváltású ingatlanalapok. A szándék úgy tűnik, nem érte el a kívánt hatást, a befektetői kereslet gyér maradt. Most egy újabb rendeletmódosítást hozott az ügyben az NGM, azonban az iparági szakértők szerint ez nem hoz nagy változást. Sőt, az előírt minimum követelmények éppen a kormány szándékával tűnnek ellentétesnek, hiszen sok ingatlanalap esetében ellehetetleníti az ingatlankitettség növelését.
A Fermata nevű, a mesterséges intelligencia (MI) technológiáját a mezőgazdaságban alkalmazó izraeli startup cég tízmillió dolláros befektetést szerzett fejlesztéséhez. A vállalat szerint a rendszert használók a termesztési költségeket, a termésveszteséget, valamint a felügyeleti és ellenőrzési időt nézve is sokat spórolhatnak.
Az amerikai bitcoin ETF-ek sikeres indulása után további innovációk várhatók a kriptovaluta alapú befektetési termékek piacán. A szakértők szerint ez még csak kezdet, és a következő években jelentős fejlődés várható ebben a szegmensben - jelentette a Financial Times.
Tegnap este érkezett a hír, hogy jelentős költségcsökkentésre készülnek Donald Trumpék az amerikai hadseregnél is. Az adminisztráció legújabb lépése a tőzsdéken is hullámokat vetett. Van azonban egy cég amelyet különösen rosszul érint a mostani bejelentés, mutatjuk az első vesztest.
Egy hétfői találkozó, egyetlen mondat Hszi Csin-pingtől, és máris új szelek fújnak a kínai gazdaságban. Az elmúlt évek vállalkozásellenes politikájától látványosan eltávolodva a pekingi vezetés most a magánszektor felé fordul, hogy a technológiai cégek segítségével adjon lendületet a megrekedt gazdaságnak. De vajon valódi paradigmaváltásról van szó, vagy csak egy újabb taktikai húzásról a geopolitikai játszmában? A válasz ott rejlik a kínai részvénypiacok friss ralijában – és abban, hogy ki meri ezt elhinni.
Oroszország szuverén vagyonalapja arra számít, hogy számos amerikai vállalat már 2025 második negyedévében visszatérhet az orosz piacra – mondta a Reutersnek az alap vezetője azután, hogy a legmagasabb szintű amerikai-orosz találkozóra került sor az ukrajnai háború kezdete óta.
Csütörtök reggeli videójában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter újabb információkat osztott meg a lakossági befektetők magatartásáról.
2021 óta minden korábbinál nagyobb érdeklődést mutat a magyar lakosság a külföldi és a devizás megtakarítások iránt, termékfejlesztési és értékesítési kihívás elé állítva a hazai pénzügyi szolgáltatókat. Az elmúlt egy év sem volt kivétel ez alól, ma a folyószámla- és lekötött betétekben heverő pénzük 27 százalékát (!) nem hazai forintbetétben tartják a háztartások. Megnéztük, mit is hozott pontosan e téren a tavalyi év. A devizás megtakarítások előretörésével Biztosítás 2025 konferenciánkon is foglalkozunk, érdemes regisztrálni.
Elvesztette piacvezető pozícióját a SPY kódnévre hallgató, S&P500 tőzsdeindexet követő ETF. A héten ugyanis a kezelt vagyonmennyiség versenyében hajszállal megelőzte a Vanguard "VOO" alapja, amely 15 évvel ezelőtt indult – írja a Financial Times.
Kifogásolják a hatóságok az elektromos autókkal kapcsolatos tájékoztatást.
Gyalog járják végig a szakértők a vonalat.
Musk a szlovák elnökkel tárgyalt a mai napon.
Nagyszabású együttműködést jelentettek be.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?