Egy amerikai és egy orosz űrhajóssal a fedélzetén szombaton útnak indult a floridai Cape Canaveral űrkikötőjéből a SpaceX Dragon űrhajója a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
A Boeing az utóbbi években számos kudarcot könyvelhetett el a lakossági repülőgépeit érintő meghibásodások miatt. Az idei év egyik leggyakrabban tárgyalt "űr-sztorija", a Boeing Starliner űrkapszula első, embereket is szállító tesztrepülése körül kialakult botrány pedig tovább tépázhatja a vállalatba vetett bizalmat. A kétfős legénység június 5-ei fellövését már alapból majdnem egy éves késlekedés előzte meg, míg az űrhajót érintő meghibásodások miatt az eredetileg 8 napra tervezett küldetést határozatlan időre meghosszabbították. A legfrissebb hírek pedig arról szólnak, a NASA-nak elfogyhatott a türelme és esélyes, hogy végül a SpaceX fogja hazaszállítani az immár 2 hónapja az űrállomáson tartózkodó asztronautákat.
Több mint nyolc hete, pontosan 3 hónapja indult útnak a Boeing Starliner űrhajója, a Kennedy űrközpontból kétfős legénységével a Nemzetközi Űrállomás (ISS) felé. Akkoriban a NASA azt nyilatkozta, hogy az űrhajó legénysége egy hét után érkezik majd vissza a Földre, azonban a többszöri elhalasztás után az űrhajósok még mindig nem térhetett haza. Egyes források szerint benne van a pakliban, hogy a Boeing hibái miatt a NASA Elon Musk vállalatával, a SpaceX-szel hozná haza a fent rekedt legénységet - írta meg az Ars Technica.
Megdöntötte a világrekordot az űrrepülések összesített időtartamában Oleg Kononyenko, a Roszkozmosz orosz állami űripari vállalat űrhajósa vasárnap a Nemzetközi Űrállomáson.
Legénység nélküli amerikai katonai űrrepülőgép indult többéves titkosított küldetésre a floridai Kennedy Űrközpontból helyi idő szerint csütörtök éjszaka.
A Virgin Galactic azt tervezi, hogy 2024 közepén szünetelteti az űrrepüléseket, hogy a következő generációs Delta-osztályú űrhajó fejlesztésére összpontosítson - írta meg a CNBC. A hírre a cég részvényeinek árfolyama több mint 30%-kal emelkedett.
Európa kontinentális területének első űrrepülőterét avatta fel csütörtökön Haakon norvég trónörökös a Norvégiához tartozó Andoya szigetén, az északi sarkkörön túl.
A Titanic mélytengeri roncsaihoz indított 250 000 dolláros expedíció közelmúltbeli eltűnése rávilágít az extrém turizmus növekvő tendenciájára azok számára, akik megengedhetik maguknak az ilyen luxus kirándulásokat. A Föld legmagasabb csúcsaitól kezdve, egészen az űrutazásig a tehetős adrenalinfüggők egyre merészebb kalandokba vágnak bele - írja a Reuters.
Több orosz blogger is közzétett egy érdekes videót a készülő MiG-41-es, hatodik generációs vadászgépről, amely állítólag 2025-ben repülne először.
Emberrel a fedélzetén indul útnak az amerikai Hold-program, az Artemis második repülése a tervek szerint 2024-ben – hangzott el amerikai űrkutatási hivatal (NASA) keddi sajtótájékoztatóján, amelyen értékelték az Orion űrkapszula tavalyi első repülését.
Hétfőn térnek haza a SpaceX asztronautái, akiknek a szokásos tényezők mellett egy váratlan kihívással is meg kell küzdeniük.
Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra a SpaceX magánvállalat Crew Dragon Endeavour űrkapszulája négy asztronautával a fedélzetén - közölte szombaton a NASA.
Egy szilícium-völgyi cég, a RocketLab egy akkumulátoros, 3D-nyomtatóval előállított rakétát lőtt az űrbe.
Elkezdi eladogatni Amazon-részvényeit az alapító, Jeff Bezos, de nem azért, mert annyira ki akar szállni a jól menő internetes kiskereskedelmi cégéből, hanem azért, mert ebből finanszírozná másik érdekeltségét, az űrrepüléssel kacérkodó Blue Origint. Jeff Bezos nem aprózza el, évente 1 milliárd dollárnyi Amazon-részvényt adna el. A cél pedig, hogy akár már jövőre elindíthassa a 11 perces utakat az űrbe a fizető vendégeknek.
Nem várt előnye lehet a vírusnak.
Howard Lutnick lesz a kereskedelmi miniszter.
A török elnök szerint Oroszország rákényszerült a mai lépésre.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.