A kínai ambiciózus terveket vázolt fel saját, Tienkung űrállomásának jövőbeli továbbfejlesztésével kapcsolatban. Az ázsiai ország nemcsak bővíteni és korszerűsíteni kívánja a jelenleg három modulból álló Föld körüli pályán keringő létesítményt, de az új űrhajóikat is fejlesztik, valamint egy új űrteleszkópot is pályára állítanak. A tervek szerint a Tienkung a 2030-as években akár az egyetlen működő űrállomás is lehet a Föld körüli pályán, a Nemzetközi Űrállomás (ISS) nyugdíjazását követően - közölte a Space.com.
A kilövőállomáson sikerült landolnia a SpaceX nevű amerikai vállalat Starship nevű rakétájával, a tett pedig történelmi jelentőségű – számolt be a The Guardian.
Technikai okok miatt egy időre szünetelteti a SpaceX a Falcon 9-es hordozórakétájának használatát. Az űrtechnológiai vállalat közlése szerint a szeptember 28-ai Crew-9 küldetés során használt rakéta második fokozata nem az arra kijelölt helyen csapódott az óceánba, a szakemberek pedig még vizsgálják, mi lehet a probléma kiváltó oka - írja a Space.com.
Az Elon Musk által vezetett SpaceX ma sikeresen útnak indította a történelminek számító Polaris Dawn küldetést a floridai Kennedy Űrközpontból. Az űrvállalat Falcon 9-es hordozórakétájával négy civil utazik majd az űrbe és áll Föld körüli pályára, ahol a történelemben először fognak nem hivatásos űrhajósként űrsétát végrehajtani - írta meg a The Guardian.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szerdán elismerte, hogy a közelmúltban a Boeing amerikai repülőgépgyártó óriás cég képviselőivel folytatott megbeszélések során "feszültségek" alakultak ki a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén rekedt két űrhajós visszahozatalának módjáról, mivel a cég Starliner űrhajója meghibásodott.
Elon Musk űrtechnológiai vállalata, a SpaceX jövő héten úttörő jelentőségű küldetésre készül. A Polaris Dawn misszió kereteiben első alkalommal hajtanak majd végre privát űrsétát, ami az űrvállalat egyik legkockázatosabb vállalkozásának ígérkezik, mivel a küldetés során új felszereléseket, köztük vékony űrruhákat és zsilip nélküli kabint tesztelnek.
Amerikai parancsnokkal, egy indiai és egy lengyel űrhajóssal együtt indul majd a Nemzetközi Űrállomásra Kapu Tibor magyar űrhajós, aki Cserényi Gyula tartalékos űrhajóssal már Houstonban készül a küldetésre - mondta az űrkutatásért felelős miniszteri biztos hétfőn az M1 aktuális csatornának.
Kína ambiciózus tervet mutatott be, amellyel az ország megalapozná a jövőben tervezett kínai holdra szállás kommunikációs, navigációs és megfigyelési rendszerét. A tervek szerint egy átfogó műholdas hálózatot építenének ki, amely valós idejű kommunikációt tesz majd lehetővé a Föld és a Hold között - számolt be az Interesting Engineering.
A Hold felszínéről megközelíthető, föld alatti barlangot fedeztek fel – számolt be a The Guardian egy új tanulmány alapján. A szakértők szerint ez a képződmény ideális helyszín lehet a jövőben megépülő holdbázis számára, írja a 24.hu.
Oroszország új űrállomás építését tervezi, amelynek első négy modulját 2030-ig állítanák Föld körüli pályára.
Napjainkban szinte minden napra jut egy-egy fontos űrkilövés, amelyek során ember alkotta szerkezeteket, műholdakat, vagy akár asztronautákat is szállító űrhajókat juttatnak a világűrbe. Egyesek szerint újra fellángolt a hidegháború idejéről ismert "űrverseny", több állam is Földön kívüli égitestekre szeretné eljuttatni saját űrhajósait a közeljövőben. Arról azonban már jóval kevesebb szó esik, hogy mi történik a Föld körüli pályára állított tárgyakkal a fellövésük után. Pedig a bolygónk körül keringő - akár a földi életre is veszélyt jelentő - űrszemét kezelésével egyre nehezebben birkóznak meg az űrkutatók, amelynek súlyos következményei lehetnek a jövőben.
Felrobbant egy orosz megfigyelő műhold szerda éjjel, a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósoknak fedezékbe kellett húzódniuk az incidens miatt - közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
A NASA és a Boeing úgy döntött, hogy határozatlan időre elhalasztja a Starliner űrhajó visszatérését a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) a Földre - áll a NASA pénteki közleményében.
Egy új kutatás szerint a repülés közbeni alkoholfogyasztás jelentős egészségügyi kockázatot jelenthet, különösen az idősebb vagy beteg utasok számára, mivel csökkenti az oxigéntelítettséget és növeli a pulzusszámot - tudósított a Deutsche Welle.
Kisebb technikai hibákkal megbirkózva megérkeztek csütörtökön a NASA asztronautái a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Sikeresen fellőtték ma az űrbe a Boeing Starlinert, két NASA űrhajóssal a fedélzeten – írja a CNBC.
Jó napokon van túl a magyar fizetőeszköz.
Nehéz helyzetbe kerülhet az orosz gazdaság.
A BMI alá és túl is becsülheti a testzsírt.
Felhánytorgatták a múltját.
Megnéztük, hogy milyen hatásai lehetnek a mai adatnak a tőzsdékre nézve.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.