Hiába zuhant be Donald Trump amerikai elnök vámbejelentéseinek és az OPEC-kitermelés felfuttatásának köszönhetően az olaj ára, a magyar autósok ennek csak egy részét érezhették meg az üzemanyagok árában. Ennek okairól Gépész László, a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) alelnöke beszélt.
Újabb árcsökkenés várható a hzai benzinkutakon, írja a holtankoljak.
Tovább zuhannak a hazai üzemanyagárak, írja a holtankoljak.
Dicséretes tulajdonság, ha valaki minden nehéz helyzetben igyekszik megtalálni a szépet, a jót. A Donald Trump amerikai elnök által bevezetett globális vámintézkedések padlóra küldték a tőzsdéket, veszélyben a világgazdasági növekedési kilátások, óriási a bizonytalanság, egyre inkább elmérgesedik a kereskedelmi háború Amerika és Kína között. Ebben azért nem olyan könnyű megtalálni a szépet és a jót, de nem lehetetlen: az egész őrület egyik legnagyobb kárvallottja ugyanis az olajár, ebből pedig az következik, hogy alaposan bezuhanhat a közeljövőben a benzin ára, főleg, ha tovább eszkalálódik a helyzet. Más kérdés persze, hogy az amerikai elnöknek van egy olyan intézkedés-terve is a zsebében, amit ha előhúz, akkor szinte mindegy lesz az olajár-esés, a magyar autósok így is brutális drágulással találkozhatnak.
Most érezzük majd igazán a Brent olaj árának egy hét alatti több mint 17%-os árzuhanását, írja a holtankoljak.
Alapvetően kedvezően alakultak az inflációs folyamatok márciusban, de a jegybanki értékelésben így is felfedezhető néhány olyan tényező, ami rondítja az összképet.
Csökkenés várható kedden a hazai kutakon - írja a holtankoljak.
Csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene februárban. Emögött a magas infláció, különösen az élelmiszerárak emelkedése állhat. A februári adatot még nem befolyásolta az árrésstop, hiszen azt március közepén vezette be a kormány.
Már a héten 600 forint alá csökkenhet a benzin ára az Ásványolaj Szövetség főtitkára, Grád Ottó szerint.
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai szerint a hazai üzemanyagárak márciusban is kedvezően alakultak a szomszédos országokban tapasztalható átlagárakhoz viszonyítva - írja a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A héten szombaton már reagálnak is a hazai üzemanyagárak a nemzetközi piacon bekövetkezett olajár csökkenésre - írja a holtankoljak.
Oroszország a szíriai energiaválságot kihasználva igyekszik megtartani katonai támaszpontjait az országban, miközben megtagadja Bassár el-Aszad volt szíriai elnök kiadatását az új kormánynak. Moszkva februárban megkezdte az olaj- és gázszállítmányok küldését Szíriába - jelentette a Moscow Times.
Az olajárak jelentős csökkenést mutattak Donald Trump amerikai elnök új vámintézkedéseinek bejelentését követően, mivel a befektetők attól tartanak, hogy a kialakuló kereskedelmi háború visszavetheti a gazdasági növekedést és az üzemanyag-keresletet.
Súlyos csapás érheti az orosz olajra, földgázra vagy éppen uránra épülő kereskedelmi kapcsolatokat: republikánus és demokrata szenátorok közös javaslata szerint 500%-os vámot vetnének ki azon országok amerikai exportjára, amelyek nem mondanak le az orosz energiahordozó-importjukról. Magyarország ezzel könnyen célkeresztbe kerülhet, hiszen kőolajimportunk több mint 80 százaléka, valamint a földgázbehozatalunk jelentős része továbbra is Oroszországból származik.
A héten csütörtökön tovább emelkedhetnek a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.
A MiG-35 vadászrepülőgép, amely korábban kevés jövőt ígért, most újra reflektorfénybe került. Az orosz légierő 2025-től nagyszabású gyártást tervez, amit elsősorban az ukrajnai háború következtében fellépő igények indokolnak - írta meg a Breaking Defense.
Csendes, de mínuszos kereskedést hozott a csütörtök.
Május 23-ig várnak választ.
A lépés hátterében a létszámcsökkentések állnak.
Begyorsultak a célárvágások..
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.