Váratlan mértékűre felpörgött a brit infláció

Váratlan mértékűre felpörgött a brit infláció

A várt 2,8% helyett 3%-ra emelkedett januárban a brit éves alapú infláció a decemberi 2,5%-ról és a friss érték tíz hónapja a legmagasabbnak számít – derült ki a brit statisztikai hivatal (ONS) szerdai adatközléséből.

Dízelhiányra figyelmeztetnek a legfrissebb jelek Európában

Dízelhiányra figyelmeztetnek a legfrissebb jelek Európában

Közel egyéves csúcsra, 13 dollár körülre ugrott kedden a legközelebbi havi határidős gázolaj felára a rákövetkező havi határidős termékhez képest tonnánként az európai ICE határidős tőzsdén, ami figyelmeztető jel, és arra utal, hogy nagyon szűkös a dízelkínálat az európai piacon, ezért a kereskedők hajlandók jókora felárat fizetni, hogy minél hamarabb hozzá jussanak a termékhez - mutat rá a Bloomberg.

Benzinár ugrás jöhet Szijjártó Péter szerint az amerikai szankciós ütés miatt

Benzinár ugrás jöhet Szijjártó Péter szerint az amerikai szankciós ütés miatt

Ha az amerikai szankció miatt kiesik a szerbiai NIS olajfinomító termelése február végétől, akkor azt az egész régió üzemanyag piaca meg fogja érezni, áremelkedés jöhet, igaz közben a Mol kész segíteni a helyzet kezelésében Szerbiának – ezt jelezte a szerb köztelevíziónak adott, pénteken megjelent nyilatkozatában Szijjártó Péter. A magyar külgazdasági és külügyminiszter tegnap járt Belgrádban, ahol a szerb energiaügyi miniszterrel, Dubravka Dedoviccsal folytatott egyeztetést; a NIS-szankció potenciális regionális üzemanyagpiaci következményeiről is említést tett a magyar tárca összefoglalója, de ennél bővebben is beszélt a kilátásokról pénteki interjújában Szijjártó. Abban azt vázolta, hogy nem ennek a szankciónak a visszavonása az új amerikai adminisztráció prioritása, hanem nagyobb ügyek, így arra utalt, hogy a NIS-t ért szankció akár hatályba is léphet.

"Példátlan, amit a kínai üzemanyagpiacon látunk" - állítja az IEA

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) februári olajpiaci riportja szerint szerint Kína üzemanyag-kereslete a tetőzés közelében van, ami precedens nélküli egy hasonló fejlettségi szakaszban lévő gazdaság esetében. Az elektromos járművek terjedése, a földgázalapú közlekedés és a gazdasági szerkezetváltás egyaránt hozzájárulhat ahhoz, hogy az ország olajfogyasztása 2030-ra elérje a maximális szintjét.

Nagy elbocsátásokat jelentett be a Chevron

Nagy elbocsátásokat jelentett be a Chevron

A Chevron olajipari óriás jelentős létszámleépítést és költségcsökkentést jelentett be szerdán. A vállalat 15-20 százalékos munkaerő-csökkentést tervez végrehajtani, miközben 2-3 milliárd dolláros megtakarítást céloz meg 2025 végéig. Az intézkedések hátterében a gyengébb pénzügyi teljesítmény és az iparági kihívások állnak - írta a CNBC. A társaság részvényárfolyama 0,8%-os csökkenést mutat.

Infláció Magyarországon: veszélyes koktél állt össze

Infláció Magyarországon: veszélyes koktél állt össze

Sok mindent átír a kedden megjelent januári inflációs adat Magyarországon (inflációs kilátások, kamatkilátások, átárazódási kilátások, bérvárakozások és bértárgyalások), így például a makrogazdasági elemzők 2025-re vonatkozó várakozásait. Az OTP közgazdászai szerdán kiadott friss elemzésükben megemelték az eddigi előrejelzésüket, már 5-5,5%-os átlagos pénzromlási ütemet várnak az idei évre, szerintük veszélyes koktél keveredett.

Itt a fordulat a benzin árában: hol érdemes most tankolni?

Itt a fordulat a benzin árában: hol érdemes most tankolni?

Az elmúlt napokban fordulatot láthattunk a hazai üzemanyagok árában, nagyot esett a benzinnek és a dízelnek is a jegyzése. A kedvező áralakulást a piaci folyamatok is segítették, de a kormányzat félreérthetetlen kommunikációja is arra sarkallja az üzemanyagpiaci szereplőket, hogy amennyire lehet, tartsák alacsonyan az árakat. Adódik a kérdés: hogy állunk most a régióban, már nem túl drága a magyar benzin? Milyen veszélyek leselkednek a piacra, amik mentén ismét elindulhat a drágulás?

Jó hír érkezett Romániából

Jó hír érkezett Romániából

Romániában 8,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom 2024-ben - közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Hivatal (INS).

Még soha nem volt ekkora a légiforgalom Magyarország felett

Még soha nem volt ekkora a légiforgalom Magyarország felett

A HungaroControl 2024-ben rekordforgalmat regisztrált Magyarország légterében, összesen 1 143 937 repülőgéppel, amelynek legnagyobb részét – közel 84 százalékát – az átrepülő járművek tették ki – közölte a társaság.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.