III. Károly brit uralkodó több ezer ember halálából profitálhatott egy középkori rendelet miatt, és úgy tűnik, a megörökölt javakat nem arra fordítják, mint amiről beszélnek – írja a The Guardian alapján az Index.
Nagy változások léptek életbe idén nyáron a bizalmi vagyonkezelés háza táján, ennek eredményeképp rohamtempóban több száz magyar családi nagyvállalat alakult át Magyarországon – mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Kozma András, a Credit Management Group ügyvezető igazgatója. Mindez akarva-akaratlanul, de egybeesik a magyar kormányzat azon szándékával, hogy az erős magyar vállalatok hosszútávon is magyar tulajdonban maradjanak, a módosítás emellett óhatatlanul elkezdte strukturálni a generációváltással és az örökösödéssel kapcsolatos gondolkodást is. Markus Schuller, a Panthera Solutions ügyvezetője úgy véli, csak most kezdődik az igazi munka, a hozzáadott értékű tudástranszfer Nyugat felől jöhet, ahol már évtizedes múltra tekintenek vissza a hasonló vagyonkezelési modellek.
Az Egyesült Királyság kormányfője, Rishi Sunak az örökösödési adó politikai okokból való csökkentését vagy eltörlését fontolgatja. Elemzők szerint ez a döntés leginkább a felső egy százaléknak kedvezne – írja a Bloomberg.
Aki szeretné még kihasználni a bizalmi vagyonkezelési konstrukció egyik legnagyobb adóelőnyét, az adómentes felértékelés lehetőségét, szeptember közepéig még élhet a kedvező szabályokkal. Ezután ugyan szigorodni fognak a vagyonkezelésre vonatkozó rendelkezések, de a konstrukció egyéb előnyei miatt a jövőben is érdemes lesz mérlegelni a struktúra kialakítását a vagyon egységének megőrzése, vagy az örökösödés rugalmasabbá tétele érdekében. Ugyanakkor fontos alaposan átgondolni a családi, a jogi és az adózási következményeket is.
Kritikus időszaknak néz elébe Olaszország legismertebb üzleti dinasztiája, a Fiatot megalapító Agnelli család, hiszen egy torinói bíróság a tervek szerint a következő hetekben fog dönteni a családot érintő örökösödési vitában. Az ügy középpontjában a legendás vállalkozó, Gianni Agnelli hagyatékáról szóló paktumok állnak, amelyet Gianni lánya szerint fel kellene bontani, így a második házasságából született gyermekei is részedhetnének az örökségből. A másik oldalon viszont ott John Elkann, Gianni Agnelli választott utódja, aki jelenleg a Ferrari és a Stellantis igazgatóságának elnöke, valamint az Agnelli család befektetési holdingjának, az Exornak a vezérigazgatója.
A halálra valószínűleg senki nem szeret gondolni az élete során, előbb-utóbb azonban mindenkiben felmerül, hogy vajon a megszerzett vagyona jó helyre kerül-e, miután a földi pályafutása véget ért. Vannak olyanok, akik ezt végrendelettel szeretnék bebiztosítani, több esetben viszont az öröklési törvény az, amely a kérdést szabályozza. Az örökösödési illeték jelenleg 18%, azaz a megszerzett vagyon csaknem ötöde az államot gazdagíthatja. Jó hír azonban, hogy ez az adó számos módon csökkenthető, vagy akár ki is kerülhető.
Egyre több, főként vagyonosabb orosz állampolgár próbál elmenekülni az országból azt követően, hogy Vlagyimir Putyin katonai behívókat kezdett el kiküldeni. A menekülő orosz állampolgárok közül sokan vízummentes beutazással rendelkező országokba, például Törökországba vagy Grúziába költöznek. Néhány gazdagabb állampolgár számára csábító alternatíva nyílt azonban a Karib-tenger egy távoli szigetén – számol be a hírről a Bloomberg.
Tavalyhoz képest 10 százalékkal többe kerül most temetni. Emelkedett a koporsók alapanyagát adó fa, a szállításhoz szükséges benzin és a hűtést biztosító áram ára, sőt egyre kevesebb a sírásó is, ráadásul a világjárvány miatt a szektor munkaterhei is megnőttek - derült ki a G7 összeállításából.
Hamarosan két éve lesz, hogy a világ kosárlabda rajongói döbbenten értesültek róla: Kobe Bryant helikoptere lezuhant Kaliforniában. Amit kevesen tudnak a sportlegendáról, hogy kosárlabda-karrierje végén komoly cégbirodalmat épített fel, mely azóta is töretlenül működik.
Öröklés esetén az örökös köteles az örökség után illetéket fizetni, de számos tényező befolyásolja ennek mértékét, illetve a mentesség vagy kedvezmény lehetőségét. Mennyi az örökösödési illeték autó után, vagy éppen mennyi az örökösödési illeték ingatlan után? Mutatjuk, mikor és mennyit kell fizetni!
Tavaly októberben elhunyt Dél-Korea leggazdagabb embere, Lee Kun-hee, aki haláláig a Samsung elnöke volt. Lee vagyonának nagy részét a Samsungban, és más dél-koreai vállalatokban lévő részesedése tette ki, részvényeit a családja örökölte meg, ami után brutális mértékű, több mint 3200 milliárd forintnak megfelelő örökösödési adót kell fizetni. Az elhunyt milliárdos üzletember családja most bejelentette, kifizetik az adót, ami a világon az egyik legnagyobb összegű ilyen jellegű befizetés lesz, a teljes éves dél-koreai örökösödési adóbevétel 3-4-szeresének felel meg.
Egy dél-koreai bírósági döntés értelmében a Samsung csoport örökösére, Jay Y. Leere két és fél év börtönbüntetés vár, amelyből másfél évet kell valóban letöltenie egy korábbi vesztegetési ügy kapcsán. Ezzel pedig kitolódhat az elektronikai óriás örökösödési huzavonája is, mivel Lee édesapja és korábbi cégvezér Lee Kun-hee még októberben elhunyt. A Samsung részvényei estek a hírt követően.
Az ügyvédek elmondása szerint a koronavírus terjedésével egyre több vagyonos ember érdeklődik a végrendelettel kapcsolatban náluk. Bár ez az a dolog, amit az emberek leginkább szeretnek halogatni, a járvány terjedése úgy tűnik, ezt is felülírta.
A termeléscsökkentés feloldása megnövekedett kínálathoz vezethet.
Az új védelmi miniszter személye is megvan.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Jack Teixerát 15 év börtönre ítélték.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!