A járvány kapcsán felpörgő gyorskereskedelem az európai döntéshozatal fókuszába helyezte a platformmunkások helyzetét is. A digitális megoldásokon, appokon keresztül rugalmasan dolgozó futárok, sofőrök, fordítók jelentette foglalkoztatási forma legnagyobb hazai képviselője a foodpanda. A cég ügyvezetője egyetért a formálódó uniós szabályozás főbb céljaival, vagyis a platformmunkásoknak adható szélesebb körű juttatási csomaggal és biztosabb védőhálóval, ám úgy véli: mindez nem mehet a platformmunka legfőbb előnye, a rugalmasság rovására.
Néhány héten belül teljesen új arculattal, foodpanda néven működik tovább a NetPincér - jelentették be egy keddi eseményen. A háttérben a cégcsoport európai márkaegységesítési törekvései állnak. Hangsúlyozták azt is, hogy tulajdonosváltás nem történik. A hazai ügyvezető a magyarországi bővülési tervekről is beszélt.
"A pandémia a fogyasztói szokásokat változtatta meg, nem gondolom, hogy ezek teljesen vissza fognak állni, és az emberek nem rendelnek majd ételt online. Hiszen látják a szolgáltatás előnyét" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Tajta Ákos, a Wolt ügyvezetője, aki beszélt arról is, naponta átlagosan hány futárra van szüksége a cégnek Budapesten, hogyan foglalkoztatják a futárokat, mi alapján dől el, hogy mely vidéki városban indítják el a szolgáltatást.
Egy kínai étterem komolyan vette az országban futó nemzeti kampányt az ételpazarlás visszaszorításáról, és arra kérte vendégeit, hogy mérjék meg a súlyukat, és annak fényében rendeljenek ételt.
Ételrendelő szolgáltatást indít a Bolt. A személyszállító alkalmazást működtető cég új üzletága, a Bolt Food áprilistól indul Budapesten.
A helsinki központú, ételkiszállítással foglalkozó Wolt 160 millió dolláros tőkebevonást kapott a közelmúltban, amelyet további terjeszkedésre, és a már meglévő piacok bővítésére fordítanak.
Az első magyar ételrendelős oldal a '90-es évek végén indult, és bár a technológia azóta sokat fejlődött, az ételrendelés menete kevésbé. Egy magyar cég szerint még a legújabb alkalmazások sem aknázzák ki megfelelően az algoritmusok adta lehetőségeket, ráadásul azok valójában éttermeket kínálnak, miközben a felhasználók alapvetően ételt keresnek.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Jócskán a végső jegyzési ár felett van az árfolyam.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója szerint van létjogosultságuk a tőkealapoknak hazai piacon.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy 2025-ben újabb eurómilliárdokat veszít el Magyarország.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?