A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Erste Alapkezelő írását olvashatják:
A gazdaság aktuális állapota rengeteget segíthet abban, hogy éppen melyek lehetnek azok a szektorok, ahol érdemes jó befektetési lehetőségek után kutatni. Ennek ékes példája volt az elmúlt pár hét, amikor Donald Trump elnökjelölt esélyeinek növekedésével a pénzügy és ipar szektorok rövid idő alatt nagy felülteljesítést produkáltak. Ez sokakat meglepetésként ért, pedig az üzleti ciklusokra alapuló szektorkiválasztással már a tarsolyban lett volna az ötlet.
A Stripe nagybefektetője, a Sequoia Capital 70 milliárd dolláros értékeltésg mellett vásárolná fel a Stripe egyes befektetőinek részvényeit - értesült az Axios.
Az IMF figyelmeztet, hogy a túlzottan magas vállalati értékeltségek kockázatot jelentenek a pénzügyi stabilitásra nézve - írta meg a CNBC.
Shaun Rein, a China Market Research Group vezetője szerint a kínai részvények alulértékeltek, és bár rövid távon kihívásokkal kell szembenézniük, hosszú távon Kína gazdasági átalakulása ígéretes lehetőségeket tartogathat a befektetőknek - közölte a CNBC.
Egyre többen gondolják elemzői körökben, hogy a Csodálatos Hetes, azon belül is elsősorban az Nvidia szárnyalása tőzsdei buborék kialakulásához vezet, azonban az "ellentábor" is egyre népesebb: most a JPMorgan Chase elemzőcsapata tette le a voksát a kérdésben.
Idén eddig soha nem látott mértékben ömlenek a nemzetközi befektetések a dél-koreai piacra, a befektetők abban bíznak, hogy a Japánban látott reformokhoz hasonló intézkedések jöhetnek - írja a Bloomberg.
A Boston Consulting Group hétfőn közzétett jelentése szerint a globális bankok a következő öt évben összesen 7 ezermilliárd dollárral növelhetik értéküket, ha jelentős lépéseket tesznek a növekedés és a termelékenység fokozása érdekében – írja a Reuters.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist július 13-án, pénteken. A mai műsor első részében a Dunaferrel foglalkoztunk, a hányattatott sorsú, több ezer embert foglalkoztató vállalat sorsa ugyanis úgy néz ki, hogy végre rendeződhet. Erről Csiki Gergelyt, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét, lapigazgatóját kérdeztük. A műsor második részében az Apple-ről volt szó, a technológiai cég ugyanis nemcsak termékeivel, hanem ügyes pénzügyi döntéseivel is hihetetlen mértékű részvényesi értéket teremtett az elmúlt 10 évben. Ezzel kapcsolatban Jónap Richárd, a Concorde elemzője volt a vendégünk, akit arról is megkérdeztünk, hogy a történelmi összehasonlításban extrém magas értékeltség mellett miért tűnik még mindig vonzó befektetésnek a cég rengeteg részvényes számára.
A svéd BNPL cég, a Klarna újabb leépítési körbe kezdett négy hónappal az után, hogy elbocsátotta a munkaerejének 10 százalékát - írja a Fintech Futures.
A svéd Klarna megerősítette, hogy 800 millió dollárt gyűjtött be az értékeltség elég komoly csökkenése mellett.
A Stripe fizetési feldolgozási infrastruktúrát nyújtó szolgáltató értékeltsége 28%-kal csökkent, és ezzel újabb céggel bővült azon magánfinanszírozású fintechek köre, amelyekre negatívan hat a technológiai részvények tartós rossz teljesítménye.
Az Apple már a második egymást követő évben lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2022-es Global 500 ranglistája alapján.
A koronavírus omikron-variánsának megjelenése és rohamos terjedése valósággal megrázta a tőkepiacokat - és ha ehhez még hozzátesszük, hogy kifejezetten magas értékeltségek vannak most a tőzsdéken, akkor nem nehéz egy igazi, akár két számjegyű korrekciót vizualizálni.
Senkinek sem lehet meglepő, hogy a bankrészvények értékeltsége (különösen a bankok könyv szerinti értékéhez képest) a koronavírus-válság hatására hatalmasat esett az elmúlt hónapokban. Arra azonban már sokan felfigyelhetnek, hogy az Európai Unió legmagasabban értékelt bankja a legnagyobbak közül az olasz Intesa Sanpaolo.
Egyre nagyobb az aggodalom a befektetők körében amiatt, hogy a nem tőzsdén lévő vállalatok értéke kezd nagyon drasztikusan elszállni. Gyakorlatilag túl sok pénz keresi a helyét alacsony értékkel bíró cégekben, ez pedig azt a kockázatot hordozza, hogy túlfizetik a magánkézben lévő vállalatokat - írja a Financial Times.
A neheze még csak most jöhet.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
António Costa szerint meghatározó pillanatot élünk.
A Vatikán szerint a szentatya még mindig kritikus állapotban van.
Erre lehet számítani.
Itt van az ukrán vezető álláspontja.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.