Fizetjük a díjat, de vajon kinek? - Kiderült, ki mennyit keresett a biztosításainkon

Fizetjük a díjat, de vajon kinek? - Kiderült, ki mennyit keresett a biztosításainkon

100 forintnyi befizetett biztosítási díjunkból 14 forint különadó, 3 forint pedig biztosítói nyereség lett tavaly, és 49 forintot fizettek ki a biztosítók az ügyfeleknek kárkifizetés vagy szolgáltatás formájában – mutatják (kis egyszerűsítéssel) az MNB friss adatai. 12,4%-kal nőtt a piac bevétele 2024-ben, ami elsősorban az inflációkövető indexálások eredménye. Mivel a díjak jobban nőttek a kár- és egyéb ráfordításoknál, a biztosítók éves nyeresége 22 milliárdról 48 milliárd forintra ugrott, de ez még mindig csak alig kétharmada a másfél évtizeddel ezelőtti rekordszintnek. Idén elsősorban az állampapír-vásárláshoz kötött adókedvezmény révén javíthatják megtérülésüket a biztosítók.

Etikus életbiztosítás 2.0  – lenyelték a békát a biztosítók és a közvetítők

Etikus életbiztosítás 2.0 – lenyelték a békát a biztosítók és a közvetítők

Feladta a leckét a biztosítóknak és a biztosításközvetítőknek, hogy határidőre megfeleljenek az új etikus 2.0 életbiztosítási szabályozásnak. Az érintettek szerint az új koncepció javíthatja az ügyfélértéket, de a megfelelés sok erőforrást felemészt. A panelbeszélgetés résztvevői abban egyetértettek, hogy a unit-linked üzletágnak van létjogosultsága, és hosszú távon meg lehet találni az egyensúlyt a biztosítók terhei és az ügyfélérdek megfelelő érvényesülése között.

Összejött a két számjegyű növekedés a biztosítási szektornak, de egyre több üzletet szívnak el a külföldiek

Összejött a két számjegyű növekedés a biztosítási szektornak, de egyre több üzletet szívnak el a külföldiek

Tavaly az inflációkövető indexálásoknak is köszönhetően 12,4%-kal emelkedett, idén már csak egy számjegyű mértékben nőhet a magyar biztosítók díjbevétele a MABISZ friss adatai, illetve várakozásai szerint. Cégszinten a Generali, csoporszinten a Vienna Insurance Group végzett piacvezetőként. Miközben dübörög a lakásbiztosítási kampány, a biztosítók az MNB etikus 2.0 szabályozására is készülnek. Extraprofitadóként, ha sikerül elég állampapírt vásárolni, a tavalyi 102 milliárd után idén 64 milliárd forintot fizethet a szektor, ugyanakkor az adónak masszív negatív hatása abban is megnyilvánul, hogy helyzetbe hozza a külföldi szereplőket - hangzott el a MABISZ sajtótájékoztatóján.

Felrobbant volna a CIG Pannónia nyeresége, de közbeszólt a jó öreg olasz meló

Felrobbant volna a CIG Pannónia nyeresége, de közbeszólt a jó öreg olasz meló

Amikor már sokan arra számítottak, hogy rekordszintű nyereséget mutat ki 2024 egészére a CIG Pannónia, váratlanul egy fél évtizeddel ezelőtti, már-már a feledés homályába merült sötét ügy árnyéka vetül most újra a biztosítóra. Több mint 4,5 milliárd forintnyi tartalékemelést kellett ugyanis végrehajtani a korábban viszontbiztosítási csalás áldozatává vált, még mindig pereskedő nem-élet üzletágnak, az extraprofitadó pedig majdnem 1 milliárd forinttal rontotta az eredményt, így a társaság éves profitja 2,9-ről 1,3 milliárd forintra csökkent. Ha nincs a két említett tétel, most 6,7 milliárdos rekordnyereségről beszélnénk, ami az olasz kitettség minimalizálásával együtt hízelgő a részvényeseknek a jövőre nézve.

„Ott ülünk az asztalnál a németek és az olaszok mellett” – Mire készül az Allianz Magyarországon?

„Ott ülünk az asztalnál a németek és az olaszok mellett” – Mire készül az Allianz Magyarországon?

Fokozatosan mindenki szembesülni fog a klímaváltozás hatásaival biztosítási kapcsolataiban is – figyelmeztet Bacsó Gergely, aki tavaly vette át az Allianz Hungária Biztosító vezetését, és elsőként most a Portfolio-nak ad interjút. A lakásbiztosítási kampány és az etikus 2.0 szabályozás céljai között is lát előremutató, az ügyfélérdekeket támogató elemeket az elnök-vezérigazgató, a megvalósítás egyes részleteivel szemben azonban vannak bizonyos kritikái. A piac fejlődéséről, az extraprofitadó idei csökkentéséről és a biztosító innovációiról is kérdeztük a szakembert. A Portfolio jövő keddi Biztosítás 2025 konferenciáján további biztosítóvezérek értékelik a piac helyzetét, az utolsó közönséghelyek még kiadók, érdemes regisztrálni!

Biztosítás 2025 konferencia: az ország egyik legismertebb pszichológusa és piaci nagyágyúk az előadók között!

Biztosítás 2025 konferencia: az ország egyik legismertebb pszichológusa és piaci nagyágyúk az előadók között!

A Portfolio Biztosítás 2025 konferencia átfogó képet nyújt a magyar biztosítási piac aktuális helyzetéről, a kormányzati és szabályozói tervekről, valamint a technológiai innovációk hatásairól. Az esemény hat szekcióban tárgyalja a szektor legfontosabb kérdéseit, lehetőséget teremtve a szakmai párbeszédre és networkingre, érdemes lesz eljönni.

MNB: termékfejlesztési hullám indulhat az életbiztosításoknál

MNB: termékfejlesztési hullám indulhat az életbiztosításoknál

Megbeszélést tartottak az MNB és a biztosítók vezetői, amelyen elhangzott: a márciusi lakásbiztosítási átszerződési időszakra a biztosítók és az MNB is készül, többek között kommunikációval. A lakásbiztosítások esetében cél a verseny további élénkítése, és az új Etikus 2.0 szabályozó csomag a teljes biztosítási piacon egy olyan termékfejlesztési hullámot indíthat el, ami jelentősen javítja a biztosítások ár-érték arányát. Mindezek tovább erősíthetik a piacba vetett bizalmat - közölte a felügyelet. Az etikus életbiztosításokról Nagy Koppány igazgató, a lakásbiztosítási kampányról Szebelédi Ferenc főosztályvezető fog beszélni Biztosítás 2025 konferenciánkon, érdemes regisztrálni a rendezvényre!

Húsz éve nem látott ilyet Magyarország: dől a pénz azokhoz, akik félre tudnak tenni

Húsz éve nem látott ilyet Magyarország: dől a pénz azokhoz, akik félre tudnak tenni

Csaknem két évtizede nem nőtt olyan nagy mértékben a magyar lakosság megtakarításainak az állománya, mint tavaly, még az inflációval korrigálva is majdnem rekordot döntött a tavalyi gyarapodás. A kedvező pénz- és tőkepiaci hozamkörnyezet mellett a halmozódó állampapírkamatok is hizlalták a számlákat, de sokan a forint gyengülésén is nyertek. A friss tőke elsősorban a befektetési alapokat választotta, és csak utána következtek az állampapírok, de önmagukhoz képest kiugróan sok pénz ment tavaly a nyugdíjpénztári és az életbiztosítási megtakarításokba is. Szemben a tőzsdei részvényekkel, amelyek szépen hoztak a befektetők konyhájára, viszont friss tőkét nem tudtak bevonzani. A megtakarítási piac helyzetével részletesen is foglalkozunk március 4-ei Biztosítás 2025 konferenciánkon, nem érdemes lemaradni a rendezvényről.

Friss felmérés: a magyarok ötöde a PMÁP-pénzeket készpénzben hagyná

Friss felmérés: a magyarok ötöde a PMÁP-pénzeket készpénzben hagyná

Elkezdődött a korábbi magas inflációhoz kötött kamatok kifizetésének éves időszaka az állampapírok esetében, és így most más befektetésekre is nagyobb figyelem irányul. Az érkező összegekből a lakosság egy része otthoni, családi terveit valósítaná meg, de jelentős az a pénzmennyiség is, amit különböző megtakarítási formákban helyeznének el. A Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából készült reprezentatív kutatás arra kereste a választ, hogy mit tesz a magyar lakosság, ha nagyobb összeghez jut a következő hónapokban.

Belenyúl az MNB az életbiztosításokba, itt vannak a nagy változások részletei

Belenyúl az MNB az életbiztosításokba, itt vannak a nagy változások részletei

Megjelent a Magyar Nemzeti Bank „etikus 2.0” szabályozói csomagja, amely öt elemből áll, és hosszas előkészítés után 2025. január 1-jétől 2026. január 1-jéig, három lépcsőben lép hatályba - jelentették be a jegybank csütörtöki sajtótájékoztatóján. Míg a 2016-2017-ben bevezetett „etikus 1.0” szabályozás elsősorban az életbiztosítások költségének a letörésére ment rá, a mostani a félreértékesítések és az érdekkonfliktusok megelőzését célozza meg, egyedi költségmutatót (TKM) vezet be a befektetési egységhez kötött (unit-linked) életbiztosítási termékekre, valamint az eszközalapok 38%-ának a felülvizsgálatát írja elő a biztosítók számára, javítva ezzel az életbiztosítások érték-ár arányát. Részletesen foglalkozunk a témával közelgő Biztosítás 2025 konferenciánkon, már most érdemes regisztrálni rá.

Teher alatt nő a pálma? - Száguldanak a magyar biztosítók

Teher alatt nő a pálma? - Száguldanak a magyar biztosítók

Kellemetlen meglepetésként kapták meg a magyar biztosítók a kormánytól 2022-ben a maguk extraprofitadóját, amely csökkentett mértékben, de még jövőre is velük marad, így minden nyolcadik biztosítási díjként befizetett forintunk különadó formájában az államkasszáé lehet. Próbálják kihozni a helyzetből a maximumot a biztosítók, és úgy fest, ez idén sikerül is nekik: nyereségüket alacsony bázisról megháromszorozták, díjbevételüket 11,6%-kal növelték az első három negyedévben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megtörténhet az elképzelhetetlen Amerikával Trump miatt – aggódnak a hitelminősítők
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.