Donald Trump után Joe Biden is nekimehet a kínai alkalmazásoknak és akár be is tilthatnak egyet-egyet az Egyesült Államokban, ha úgy találják, hogy veszélyt jelentenek az amerikai állampolgárok adatainak biztonságára.
Joe Biden viszzavonta Donald Trump korábbi rendeleteit, amelyek a kínai tulajdonban lévő Tiktokot és WeChatet vették célba, egyúttal új rendeleteket adott ki az említett alkalmazások biztonsági átvilágítása céljából – írja a Wall Street Journal.
Egy kaliforniai bíróság felfüggesztette a Trump-kormányzat tilalmát a WeChat letöltésére vonatkozóan, vagyis az Apple-nek és a Google-nek nem kell eltávolítania az alkalmazást az alkalmazásboltjából vasárnap estig, ellentétben azzal, amire a Kereskedelmi Minisztérium utasította őket.
A külföldi vállalatok tevékenységének korlátozására alkalmas szabályokat ismertetett a kínai kereskedelmi minisztérium szombaton, miközben tiltakozását fejezte ki az egyes kínai mobilapplikációt betiltását célzó amerikai döntés ellen.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium ma reggeli rendeletében közölte, hogy vasárnaptól betiltják a WeChatet és részben a TikTokot is az Egyesült Államokban. Ez azt jelenti, hogy letölteni se lehet majd az alkalmazásokat, de a tiltás csak az USA-ra vonatkozik. A TikTokot pedig még lehet majd használni, ha már letöltésre került, de frissíteni nem lehet majd.
Donald Trump augusztus hatodikán jelentette be a WeChat tiltását. Bár jogában állt, ezzel precedenst teremtve az amerikai cégeknek is megtiltotta a használatot. Jogilag az Amerikában élő magánszemélyeken kívül, a Kínában élő és tartózkodó amerikai magánszemélyek sem használhatják, nem beszélve arról, hogy a tiltás a cégek számára nem csak az USA-ban, hanem a belső kínai piacokon is él. Ez az amerikai multinacionális cégekre negatív következményekkel járhat, bevételkiesést szenvedhetnek el.
Újabb elnöki rendeletet adott ki Donald Trump a kínai ByteDance tulajdonában álló, Amerikában 100 millió felhasználóval rendelkező népszerű videómegosztó, a TikTok ügyében, amely alapján 90 napig működhet az alkalmazás az Egyesült Államokban és amíg eladják a Tiktokot feltehetően a Microsoftnak, addig is tüzetes hatósági vizsgálat alá vonják a céget.
Donald Trump amerikai elnök múlt héten betiltott mindenfajta tranzakciót a TikTok videomagosztó kínai anyavállalatával, a ByteDance vállalatcsoporttal, valamint a WeChat üzenetküldő szolgálatot működtető Tencent kínai internetes óriással. Az Apple szempontjából ezek közül a WeChat, amelyik igazán fontos, az alkalmazás App Store-ból való kitiltásának jelentős következményei lehetnek az Apple értékesítésére nézve.
Elindít az Ant Financial egy olyan AliPay-változatot, amelyhez külföldi bankkártyát is lehet csatolni, így ha Kínában járunk, már külföldiként sem kell többé készpénzzel bajlódnunk - írja a CNBC.
A kínai WeChat Pay, vagyis az ország egyik legkedveltebb mobilfizetési appja Spanyolországban is elérhetővé válik a repülőtereken a BBVA-val kötött megállapodás értelmében - írja a Finextra.
Szélesebb körben is elkezdené terjeszteni a Tencent a WeChat Pay nevű fizetési alkalmazását az Egyesült Államokban - mondta el a kínai techcég egyik igazgatója a CNBC-nek.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?