Bizsu lesz-e a gyémánt a szintetikus kövek miatt? Miért és hogyan próbál betörni az amerikai Walmart a luxusszektorba? És hogyan válnak realitássá a luxusjavak piacán az év eleji várakozások? Egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a Hype, a Portfolio luxusipari podcastjének új adásában, amelyben szokás szerint Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezető igazgatója volt a vendégünk.
A Walmart az elmúlt 50 évben már 11 alkalommal hajtott végre részvényfelosztást annak érdekében, hogy a részvények megfizethetőbbé váljanak a kisebb befektetni való tőkével rendelkező kereskedők számára. A világ egyik legnagyobb vállalatánál utoljára 1999. április 20-án volt split, a mai nappal megvalósuló, 3-1 arányú részvényfelaprózásra azonban még sosem volt példa. De pontosan mi is az a split, miért dönthetett mellette a Walmart? Milyen következményei vannak a vállalat kilátásaira, vagy akár a részvényárfolyamra?
A hétfői tőzsdei kereskedésben a Walgreens Boots Alliance helyett az Amazon kerül be a Dow indexbe - írja a Wall Street Journal.
Az Affirm nevű amerikai BNPL-szolgáltató részvényei több mint 16%-ot emelkedtek kedden, miután a cég váratlanul bejelentette: kiterjeszti "buy now, pay later" szolgáltatásait a Walmart több mint 4500 áruházának önkiszolgáló pénztáraira is - számolt be a CNBC.
A Walmart az antiszemita tartalmakkal kapcsolatos aggodalmak miatt leállította a hirdetéseket Elon Musk X nevű közösségi médiaplatformján – írja a Reuters.
Emelkedik a Walmart részvényeinek árfolyama a nyitás előtti kereskedésben azt követően, hogy az amerikai kiskereskedelmi óriás közzétette negyedéves eredményeit és megemelte az idei évre vonatkozó várakozásait. A ruházati és az elektronikai cikkek értékesítéseinek visszaesését ellensúlyozta az alaptevékenység, vagyis az élelmiszereladások növekedése - írja a CNBC.
A Wal-Mart szerint 2026-ra üzleteinek mintegy 65 százalékában automatizálással fogják kiszolgálni – írja a Fox Business.
Walmart bejelentette, hogy a gazdasági bizonytalanságok következtében az idei év az előzetes becslésekhez képest várhatóan rosszabbul alakul majd a vállalat számára, miután a fogyasztók valószínűleg továbbra is alacsonyabb árú termékeket fognak vásárolni, ami nyomást gyakorolhat a marzsokra.
Az Apple-t megelőző Amazon lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance 2023-es Global 500 ranglistája alapján. A dobogó harmadik helyét most is a Google foglalja el.
A Walmart ma tette közzé legfrissebb, harmadik negyedéves gyorsjelentését, ezzel párhuzamosan a kisker-óriás megemelte éves értékesítési és profit előrejelzését, mivel az élelmiszeripari termékek iránti kereslet az egekbe szökő árak ellenére is magasan maradhat, míg a ruházati és elektronikai cikkekre vonatkozó kedvezmények segítettek csökkenteni a felesleges készleteket a forgalmas ünnepi szezon előtt.
A gazdaság széleskörű problémáinak újabb bizonyítékaként elkezdte az elbocsátásokat a Walmart, mindössze egy héttel azután, hogy profit warningot tettek közzé, amit akkor azzal indokoltak, hogy az infláció miatt a fogyasztók elkezdték visszafogni a költekezésüket – írja a CNBC.
A Mastercard csütörtöki jelentésében a többi kártyatársasághoz hasonlóan erős negyedévről számolt be, de arra figyelmeztetett, hogy az elszabadult infláció elszívja az alacsonyabb jövedelmű ügyfelek megtakarításait.
A Walmart hétfőn csökkentette negyedéves és egész éves profitelőrejelzését, mondván, hogy az infláció miatt a vásárlók többet költenek a létfontosságú árucikkekre, például élelmiszerre, és kevesebbet ruházati és elektronikai cikkekre. A bejelentés után nagyot esett a Walmart árfolyama, de a céghez hasonló kiskereskedőket is hasonlóan megütötték a befektetők.
A tegnapi nap tengerentúlon lezajlott zuhanásában különösen feltűnő volt egyetlen szektor hanyatlása. Ez pedig az ún. Consumer Staples, amelyben nem-ciklikus jellegű termékek gyártói vannak jelen. Az egyébként is feltűnően nagyot csökkent főbb indexekhez képest a piacnak ezt a szegmensét a 2-3%-kal is jobban büntette a piac. Ráadásul ezt nap közbeni folyamatos eladásokkal tette, ami mögött rengeteg esetben komoly disztribúció áll, vagyis az intézmények nagy tételekben szabadultak meg pozícióiktól. Mi állhat ennek a hátterében és miért nagy probléma ez a teljes részvénypiac szempontjából?
Tegnap újra általános eladási hullámot láthattunk az amerikai tőzsdéken, de volt egy szektor, ami élen járt az esésben. Az amerikai kiskereskedelmi cégek részvényeit alaposan megütötték, miután a szektor legnagyobb vállalatai arra figyelmeztettek, hogy az emelkedő inflációs környezetben az erős versenyhelyzet miatt nem tudják áthárítani az áremelkedést a fogyasztókra, emiatt durván csökkenhetnek a marzsaik. A cégektől érkező figyelmeztetések azért ijesztőek, mert széleskörű konszenzus volt abban, hogy a kiskereskedelmi cégek jól teljesíthetnek magas inflációjú környezetben, ezt mutatták a részvényárfolyamaik is, amik a hónapok óta tartó részvénypiaci esés ellenére újabb és újabb csúcsokra emelkedtek. Ennek most vége.
A Walmart közölte, hogy megemeli a 12 000 távolsági teherautó-vezetőjének kezdő fizetését, akik árut szállítanak az üzleteibe és a Sam's Clubs helyszíneire. A cég által megadott, évi 110 000 dolláros felső határ azt jelenti, hogy forintra átszámolva havi 3,2 millió forintot kereshetnek a sorfőrök. A lépésre részben azért kerül sor, mert hiány van képzett sofőrökből az USA-ban, ami azzal fenyeget, hogy elnyújtja az ellátási lánc problémáit és az áruhiányt.
Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett bejelentés.
Új lehetőségeket teremt az uniós exportőrök számára.
Márkás gyógyszerek másolatait árusítókat vizsgált az FDA.
Elon Musk venné meg a TikTok amerikai operációját?
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.