A bérfelzárkóztatás, különös tekintettel a minimálbér 1000 euróra, illetve az átlagbér 1 millió forintra történő emelés csak akkor lenne reális, ha a vállalkozások megfelelő kompenzációt, tehercsökkentést vagy támogatást kapnának – írja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) sajtóközleményében. Úgy látják, enélkül a bérköltségek növekedése nem finanszírozható, különösen, hogy a béremelkedés sok esetben nem áll összhangban sem a termelékenységgel, sem a gazdasági növekedéssel vagy az inflációval.
Az ESG követelmények egyelőre még csak a nagyvállalatokra vonatkoznak, de a beszállítói láncok szereplői, a magyar kkv-k ennek hatására egyre több adatbekéréssel találkozhatnak a megrendelőik részéről. Az ellátási láncok zöldítése alapvető követelmény, ezért a legtöbb hazai kkv-t záros határidőn belül utol fogják érni az ESG elvárások. Annak érdekében, hogy a magyar vállalatok felkészülten álljanak a kihívás útjába, megalakult az ESG Szövetség, amelynek célja, hogy a vállalatokat támogassa az átállás folyamatában, tanácsadással, érdekképviselettel, rendszerek kiépítésével tegye őket még versenyképesebbé. Krisán László, az ESG Szövetség elnökének, a KAVOSZ E-Green Zrt. igazgatósági tagjának előadása a Portfolio Energy Investment Forumon.
A Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) célja a kis- és középvállalkozások energetikai kihívásainak és lehetőségeinek ismertetése, az energiaátmenetben való segítségnyújtás. A kkv-k számára nyújtott zöldenergia programok és az energiaközösségek létrehozása nemcsak gazdasági előnyökkel járnak, hanem kulcsfontosságúak a fenntarthatósági célok elérésében is. A zöld energia nem csak versenyképességet biztosít a kkv-knak, de hozzájárul ahhoz is, hogy hosszú távon fennmaradhassanak a globális piacon. A VOSZ előadása a Portfolio Energy Investment Forum-ról.
Számos indikátor terén az eddigi legalacsonyabb értékre estek a VOSZ Barométer Index mutatói a harmadik negyedévben - olvasható ki a hazai kkv-k üzleti hangulatát, beruházási hajlandóságát és pénzügyi helyzetét negyedévente mérő felmérés friss eredményeiből. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megbízásából az Egyensúly Intézet által negyedévente készített felmérésből az is kiderül, hogy bár a beruházások mértéke alacsony, illetve a veszteséges működés réme is megjelenik sok vállalkozásnál, továbbra sem terveznek jelentős elbocsátásokkal a cégek. Igaz, a következő egy évben béremelést nem tervező vállalkozások aránya sem volt még olyan magas, mint most. Továbbá a cégek közel 70%-a még mindig beépíti az inflációt az áraiba.
Az állam számára nagy anyagi terhet jelentő, és az ellátottakra veszélyt jelentő játékkórházakat, kórházparódiákat meg kell szüntetni - mondta Fábián Lajos, a VOSZ egészségügyi tagozatának elnöke a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencián. A szakember, aki aki egyben a TritonLife csoport társalapító tulajdonosa, elnöke kiemelte: valódi és működtethető regionális ellátó centrumokat kell kijelölni, működtetni a valóban progresszív ellátás érdekében. Az előadását követő panelbeszélgetésen pedig a VOSZ egészségügyi tagozatának szekcióelnökei ismertették a saját szegmensükben működő magánegészségügyi cégek helyzetét.
A piaci biztosítók, a vállalatok, az egészségpénztárak és bármilyen más forrás formális, jogszabályok által is szabályozott bevonása elkerülhetetlen - vetítette előre a Portfolio-nak adott interjújában Fábián Lajos Károly, a VOSZ Egészségügyi Tagozatának elnöke, akivel a szervezethez tartozó tagvállalatok helyzetéről is részletesen beszéltünk. Elmondása szerint a helyzet általánosságban romlott, tagszervezeteik nagyobb része komoly pénzügyi problémákkal küzd. A fekvő- és járóbetegszolgáltatók helyzete kapcsán rámutatott arra, hogy sok szolgáltató egyre kiszolgáltatottabb helyzetben van az elszálló orvosi jövedelmek finanszírozása miatt. A szakember szerint bizonyos esetekben egyszerűen határt kellene szabni a bérekre, amelyek egyes esetekben már nem csak a nyugat-európai, de amerikai szinteket is meghaladják. A TritonLife alapító-társtulajdonosa arról is részletesen szólt, hogy milyen intézkedések megtételére lenne szükség, hogy jobb legyen a magyar egészségügy és egyúttal felvetette az egyén felelősségét a saját egészségéért. Ennek kapcsán részletesen beszélt saját példájáról is.
Már tíz vármegyeszékhelyen működnek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megújult területi irodái, ahol a Széchenyi Kártya Program termékeivel kapcsolatos eddigi, megszokott ügyintézésén/tanácsadáson kívül új szolgáltatásokkal, például az ESG-előírásokra való felkészülés támogatásával is segítik majd a kkv-kat – mondta a VOSZ elnöke a Portfolio-nak adott interjúban. Eppel János kiemelte: a tavalyi recessziós évben a Széchenyi Kártya Program hiteleinek majdnem 80%-a a vállalkozások napi működésének fenntartását, a likviditás biztosítását szolgálta. Az idei évvel kapcsolatban elmondta: ugyan csökkent az infláció, nőtt a reálkereset, valamint a kamatpálya is lefelé tart, azonban a fogyasztás még nem indult be, emiatt kivárnak a hazai kkv-k, várják a felfelé mutató tartós trendet.
Az infláció érzékelése továbbra is jelen van a hazai vállalkozások körében, amelyek jelentős hányada, közel 60%-a beépíti áraiba a drágulást – derül ki a VOSZ Barométer felmérés második negyedévre vonatkozó friss eredményeiből. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megbízásából az Egyensúly Intézet által negyedévente készített felmérés szerint a cégek legnagyobb része még mindig az inflációt tartja az ország gazdasági helyzetével kapcsolatban a legfontosabb problémának.
Az idei első negyedévben tovább gyengélkedett az üzletmenet Magyarországon - ezt mutatják a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége megbízásából készült VOSZ Barométer Index friss számai. Ugyanakkor néhány területen már megjelentek a javulás jelei, ami arra utal, hogy a lakossági kereslet élénkülése a következő negyedévekben lassan elkezdheti pörgetni a gazdaságot.
A kölcsönös szakmai támogatás jegyében stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ). A stratégiai együttműködés célja, hogy támogassa a magyar vállalkozói szektor biztosítási tudatosságát, valamint javítsa a biztosítási szektorban dolgozó biztosítási tanácsadók vállalkozásfejlesztési ismereteit - közölte szerkesztőségünkkel az MBTSZ.
Javaslatcsomagot dolgozott ki a Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ) a külföldön dolgozó magyarok hazahívására. A VOSZ szakértői szerint – többek között - célzott hazatérési támogatással lehetne ösztönözni a hiányszakmában dolgozó munkavállalók hazatérését, de az atipikus foglalkoztatási formák is lehetőséget jelentenek.
Korábbi írásomban jeleztem, hogy a gazdaság szenved a magas kamatszinttől, amely gátolja a gazdasági kilábalás és növekedés beindulását és a leszakadás veszélyét hordozza. Jelen cikkemben azt járom körül, hogy a gazdasági egyensúly szempontjából indokolt lehet-e jelentősebb lazítás, vagyis lehetséges-e a kamatszint ütemesebb csökkentése anélkül, hogy veszélybe sodornánk az infláció csökkenését.
A hazai kkv szektor digitális fejletlensége visszatérő toposz, ha a termelékenység, hatékonyság és általában a versenyképesség hiányának okait elemzik, ugyanakkor hiába mutatnak rá erre évről évre a felmérések, a problémára megoldására nehéz egy követhető, minden vállalkozó számára érvényes kiutat megfogalmazni. Ugyanakkor a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) létrehozott egy olyan platformot, a VOSZPortot, amely egyedi és külső fejlesztések integrálásával irányt mutat a digitális átállás lehetőségei között, azokat személyre szabottan és díjmentesen ajánlja a regisztrált cégek számára, amelyek sok esetben éppen a bőség zavara miatt nem tudják, hogy milyen digitális eszköz alkalmazásával tegyék hatékonyabbá működésüket.
Hónapok óta tart Magyarországon az infláció intenzív, széles körű és tartós csökkenése, a fogyasztói árak növekedése már nem haladja meg a térség átlagos szintjét. Az egy éven át tartó recesszió is már a múlté és külső egyensúlyi mutatóink is javuló tendenciát mutatnak, így megkezdődhet a kilábalás és az egészséges növekedés. Ehhez azonban a hitelpiac mielőbbi normalizálódására is szükség van!
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége megbízásából készült VOSZ Barométer Index felmérés szerint a tavalyi negyedik negyedévben tovább romlott a cégek üzleti hangulata Magyarországon. A kutatás legfrissebb eredményeit pénteken mutatta be Kozák Ákos, a felmérést elvégző Egyensúly Intézet társalapítója, valamint Perlusz László, a VOSZ főtitkára.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) huszonnegyedik alkalommal rendezte meg a Vállalkozók Napja ünnepséget december 1-jén Budapesten, a Művészetek Palotájában. A Magyar Vállalkozók Napja rendezvényen idén is díjazták a kiemelkedő teljesítményeket. Balogh Gabriella, a portfolio.hu-t is kiadó Net Média Zrt. társtulajdonosa Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjban részesült.
Az erőre kapó infláció miatt.
Történelmi pillanatok Washingtonban.
Felhasználókat hódítana el a versenytárs.
Ma iktatják be hivatalába Donald Trumpot.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.