Donald Trump amerikai elnök tegnap 90 nappal elhalasztotta a vámokat. A reakció nem is maradt el, 10%-ot téptek a nemzetközi tőzsdéken. Most akkor hirtelen minden rendben lett és meg lehet venni a tőzsdéket és újra Amerika az első? Érdemes összevetni mit mond a részvény-, a kötvény- és a devizapiac a tegnapi eseményekről. Valami nagyon furcsa az egészben és ennek meghatározó üzenete van arra is, hogy hogyan tovább a befektetésekkel. Eközben pedig egy nagyon fontos dolog derült ki Trump-ról, amit az alkarunkra kéne tetováltatni az elnöksége hátralévő éveire.
Az energiapiacokat meghatározó árjelzések értelmezése ma már elengedhetetlen minden piaci szereplő számára: a tájékozatlanság versenyhátrányt jelenthet. A HUPX vezérigazgatója, dr. Vajta Mátyás szerint a napon belüli piacok likviditása és volatilitása drámaian nőtt, amire a cégek egyre inkább algoritmikus kereskedéssel reagálnak. A fenntarthatóság, megfizethetőség és ellátásbiztonság közötti egyensúly, vagyis az energiatrilemma kezelése a fogyasztói szinten is adatalapú döntéshozatalt igényel - beszámolónk a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 konferenciáról.
Rekordösszegű, 26 milliárd dolláros veszteség érte a tőkeáttételes ETF-eket múlt hét végén. A nagy kockázatukról híres alapok két nap alatt átlagosan közel 25%-ot estek, miután Donald Trump új vámtarifákat jelentett be, és megkezdődött a tőkepiacok erőteljes zuhanása. A Financial Times szerint a mostani számok messze felülmúlják a korábbi csúcsveszteségeket, például a 2020 márciusi koronavírus-krachban elszenvedett 9,1 milliárd és 5,6 milliárd dolláros napi visszaeséseket.
A globális részvénypiacokon tapasztalt eladási hullám számos hasonlóságot mutat a Covid-időszak alatti piaci összeomlással - számolt be a Bloomberg.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.
Várhatóan kiemelkedő első negyedéves eredményeket fognak közölni a napokban az amerikai nagybankok az év első három hónapjában megnövekedett kereskedési aktivitás miatt. A vámháború okozta piaci volatilitás tovább növelheti ügyfeleik kereskedési aktivitását a közeljövőben is, de visszavetheti az M&A-piacról és az értékpapír-kibocsátásokból származó bevételeket - írja a Financial Times.
A Varsói Értéktőzsde hétfőn több mint egy órára felfüggesztette a kereskedést minden piacán, amit a megnövekedett volatilitással és forgalommal indokolt - írja a Bloomberg.
A piaci lejtmenet közepette egymás után csökkentik az S&P 500 indexre vonatkozó céláraikat a Wall Street stratégiái – írja cikkében a CNBC.
Donald Trump globális vámháborúja nagy pánikot okozott a világ tőkepiacain, több indikátor is olyan pesszimizmust mutat a tőzsdéken, ami nagyon ritkán fordult elő az elmúlt évtizedekben. Mutatjuk, mekkora a félelem a piacokon.
A piaci turbulenciákkal kiemelten foglalkozunk a következő befektetési konferenciánkon, május 8-án jön a Portfolio Investment Day 2025, jelentkezz még most!
Globális eladási hullám látható a tőzsdéken Donald Trump vámháborújának elindulása óta, amely a Wall Street félelem indexét, a VIX-et régen látott szintre küldte - közölte a Bloomberg. A piaci adatok arra utalnak, hogy az esésnek még nincs vége.
A befektetők körében kisebb pánik tört ki Donald Trump legújabb vámpolitikai intézkedései miatt, amit jól jelez, hogy a félelmindexként is ismert VIX-index nyolc hónapos csúcsra emelkedett a globális kereskedelmi háború kezdetén - tudósított a Business Insider.
Könnyen lehet, hogy 2025 számos, hosszú távú befektetési trend elindulásának éve lesz. Ezeket a trendeket a nagy gazdaságok makrogazdasági helyzetének változása és a politikai játszma alakulása formálta. Szerencsére friss trendekről beszélhetünk, ezért még egyáltalán nem késő megérteni, hogy melyek ezek, milyen kölcsönhatásban vannak egymással, és hogyan profitálhatunk belőle.
A Newsmax Inc. részvényei több mint 1000 százalékos emelkedést mutatnak a vállalat - amerikai idő szerint hétfő reggeli - tőzsdei debütálása óta.
A hedge fundok példátlan ütemben vonulnak ki a részvénypiacokról, miután Donald Trump amerikai elnök agresszív vámpolitikája fokozta a volatilitást a tőzsdéken. A Goldman Sachs adatai szerint a profi befektetők hat egymást követő héten keresztül csökkentették globális részvénypozícióikat - jelentette a Cnbc.
A Strategy újabb jelentős bitcoin-vásárlást hajtott végre: 1,9 milliárd dollár értékben vásároltak a kriptovalutából, tovább növelve ezzel már amúgy is tekintélyes bitcoin-állományukat - közölte a Bloomberg.
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a K&H Alapkezelő írását olvashatják:
A kedvezőtlen befektetői hangulat (csökkenő európai részvényindexek, erősödő dollár) ellenére szépen tartotta magát a pénteki kereskedésben a forint. Majd az amerikai részvénypiacokon kibontakozó óvatos fordulat nyomán a hazai fizetőeszköz is rákapcsolt, még este is mozgott az árfolyam érdemben.
Egyelőre a diplomáciát választják a fegyverek helyett.
Jön a húsvét, nagyon kell vigyázni az alkoholfogyasztással.
Kemény nap vár a forintra, az EKB kamatdöntése már csak jutalomjáték lesz.
Geopolitikai fegyver kerülhet az EU kezébe.
Az ALTEO szakértőivel beszélgettünk.
Erről és a magyar nyugdíjasokról volt szó a keddi Checklistben.