A Washington Post azon mai cikke, miszerint visszatáncolok a vámemelési ígéreteimtől, helytelen – ezt posztolta ki percekkel ezelőtt Donald Trump megválasztott amerikai elnök. Erre a részvénypiacok újra esni kezdtek, a dollár ugrott, a forintot megütötték, aztán nagy rángatások mutatkoztak a különböző piaci szegmensekben.
2023 után 2024 sem volt a légitársaságok éve, ugyanis rengeteg komplex kihívással kellett, illetve kell is még megküzdenie az iparág szereplőinek. Ezek a nehézségek természetesen a részvényárfolyamokon és az árazáson is látszódnak. Az elmúlt hónapokban azonban már több arra utaló jelet is láthattunk, hogy elkezdődhet a szektor kilábalása az elmúlt évek nehézségeit követően. A legrosszabbon talán már túl van a szektor, de vajon tényleg a légitársaságok és befektetőik éve lesz 2025?
A kriptovaluták piacán az elmúlt időszakban tapasztalt jelentős árfolyam-emelkedés után a szakértők szerint a bitcoin további ralira számíthat 2025-ben. A CNBC-nek nyilatkozó befektetők és iparági vezetők többsége úgy véli, a legnagyobb kriptopénz új történelmi csúcsokat dönthet meg a következő évben.
A hétfő esti kereskedésben egy sokhetes trendvonalról, 91600 dollárról pattant fel a bitcoin 95 ezer dollár közelébe, és a mozgást az altcoinok is határozott emelkedéssel követték. A mozgás akár egy év végi ralinak is kezd beilleni.
A múlt hét elején látott felpattanás nem tartott sokáig a bitcoinban, ugyanis a hét vége felé ismét nyomás alá került az árfolyam, ráadásul nemrég egy fontos szintet is leszakított a jegyzés, és olyan történt, amire október óta nem volt példa a bitcoin esetében. Éppen ezért megnéztük, hogy meddig eshet még az árfolyam, és azt is, hogy milyen fontos szintekre érdemes most figyelnie a befektetőknek. Lássuk!
Az elmúlt napokban nagy esés volt a kriptoeszközök piacán, az esés pénteken gyorsult be, onnan viszont nagy emelkedés jött, ami szombaton is folytatódik.
Újabb nap, újabb történelmi csúcs a bitcoinnál, a 100 ezer dolláros álomhatár átlépését követően nagyon úgy tűnik, hogy nincs megállás a legfontosabb kriptoeszköz ralijában. Az ilyen mámoros eufóriában sok befektető felcsatolja a szemellenzőt és csak előre tekint, várja az újabb és újabb csúcsokat és a még őrültebb ralikat – pont ilyenkor, pont a dübörgő bikapiac tetőfokán szokott azonban elérkezni a fordulat és a hatalmas zuhanás a bitcoinnál, ami aztán vagy egy életre elveszi a kezdő tréderek kedvét az egész sztoritól, vagy legalábbis évekig kényszerül arra az egyszeri befektető, hogy durván mínuszos pozícióban ücsörögjön. Elemzésünkben egy olyan mutatóval foglalkozunk, ami már most figyelmeztet az érkező korrekcióra, ráadásul egy fontos tanulságot is kínál azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tenni, amikor elindul a lavina a bitcoinnál.
Nagyon furcsa kettősség zajlott az elmúlt két napban a kriptopiacon, mert míg a bitcoin 100 ezer dollár felett stabilizálódott, sőt vasárnap délután 103 ezer dollár fölé kapaszkodott, így megközelítette történelmi csúcsát, aközben napok szenvednek/esnek a kisebb-nagyobb altcoinok. A piacon sok érv ütközik, hogy mindez mivel magyarázható, illetve minek az előjele: egyesek azt hangsúlyozzák, hogy a bitcoint megpróbálják a nagy szereplők csúcsközelbe hajtani, majd komoly profitrealizálásba kezdenek a karácsonyi ünnepek előtt, és éppen erre igyekeznek felkészülni a kisebb szereplők, akik inkább kitáraznak az altcoinokból, így egyre mélyebbre taszítják az árfolyamaikat.
A Citigroup elemzői szerint 2025-ben további emelkedés jöhet az amerikai részvénypiacon, azonban a magas értékelések miatt nagyobb volatilitásra kell felkészülni. A szakértők óvatosságra intenek, és felhívják a figyelmet a potenciális kockázatokra éves stratégiájukban, miközben elismerik a pozitív gazdasági fundamentumokat és a technológiai fejlődés hajtóerejét - közölte a MarketWatch.
A dél-koreai részvénypiac szerdán jelentős volatilitást mutatott, miután Jun Szogjol elnök váratlanul hadiállapotot rendelt el, majd néhány órával később visszavonta azt - írta meg a CNBC.
A híresen pesszimista Nouriel Roubini aggodalmát fejezte ki a bitcoin volatilitásával kapcsolatban – írja a Binance.
Az elmúlt években a részvénypiac alakulása szempontjából egyre fontosabb, hogyan viselkedik a kötvénypiac. Most mutatunk egy újabb indikátort, ami az eddigiekhez képest egy egészen másik oldalról fogja meg a kötvények és a részvények közötti kapcsolatot. Ez pedig segíthet jobban időzíteni a részvénypiaci befektetéseinket és abban is útmutatóul szolgálhat, hogy mikor lehet érdemes a kamatérzékeny szektorok felé fordulni.
A bitcoin ETF-ek az Egyesült Államokban csütörtökön rekordbeáramlást könyveltek el, miután Donald Trump ígéretei felpezsdítették a kriptopiacot. A digitális eszközök iránti növekvő érdeklődés és a támogató szabályozási környezet ígérete jelentős hatást gyakorolt a befektetői hangulatra - tudósított a Bloomberg.
Donald Trump győzelmének bejelentését követően ugyan szép pluszokat láthattunk a nap első felében a tőzsdéken Európában, délutánra azonban lefordultak a kontinens vezető börzéi a német DAX index vezetésével. Eközben Amerikában szárnyalnak a tőzsdék a Dow Jones vezetésével. Megnéztük, hogy mi áll a két kontinensen tapasztalható meglehetősen eltérő befektetői hangulat hátterében.
Az olajpiac szereplői jelentős mértékű ügyleteket kötöttek az amerikai nyersolaj határidős piacán, felkészülve arra az eshetőségre, hogy a közel-keleti feszültségek fokozódása miatt az árak akár a 100 dolláros hordónkénti szintet is elérhetik. Ez a lépés különösen az amerikai választásokat követő időszakra vonatkozik, amikor a geopolitikai bizonytalanság fokozódhat - számolt be a Bloomberg.
Az indiai rúpia hétfőn történelmi mélypontra süllyedt a dollárral szemben, miközben a helyi részvénypiacokról folytatódott a tőkekiáramlás. A valutára nehezedő nyomás ellenére az ázsiai devizák többsége erősödni tudott a gyengülő amerikai dollárral szemben.
A miniszterelnök jelentette be, megelőző lépéseket tesznek.
A vámok hatással lehetnak a gazdasági növekedésre is.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?