A német kormány a jövő szerdán megjelenő friss gazdasági prognózisában idénre már nem 0,3%-os növekedéssel, hanem 0,2%-os visszaeséssel számol – közölte vasárnap névtelen forrásokra hivatkozva a Süddeutsche Zeitung.
Becslések szerint 150 ezer tonnával kevesebb almát takarítanak be idén, mint tavaly. Ez az árak emelkedéséhez vezet - írja a Népszava.
2024 júliusában 6793 gyermek született Magyarországon, 13%-kal, 1007 újszülöttel kevesebb, mint 2023 júliusában. Ezzel folytatódott az utóbbi időszak látványosan romló demográfiai trendje.
A vártnál is erősebb zsugorodás zajlik a hazai beruházásokban: a KSH friss adatai szerint a második negyedévben 7 százalékkal kisebb volt a beruházási volumen Magyarországon, mint az év első három hónapjában. A lejtmenetre jellemző, hogy az utóbbi két évben mindössze két olyan negyedév volt, amikor minimális emelkedést mért a statisztika, a többiben visszaesést láthatunk.
Csak négy uniós tagállamban esett vissza az idei második negyedévben a gazdaság az első negyedévhez képest, és az egyik közülük Magyarország volt (-0,2%), Németországgal párhuzamosan (-0,1%) – derült ki az Eurostat ma közzétett adatbázisából, amely a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatokat közölte öt tagállam kivételével. Ezzel együtt az éves növekedési adat rangsorában Magyarország (1,3%) a középmezőnybe tartozik.
Úgy tűnik, a július nem csak a kínai feldolgozóipari tevékenység visszaesését, hanem az ázsiai gyárak általánosan gyenge teljesítményét hozta. A vállalkozók a gyenge keresletre panaszkodnak, így növekszik a kockázata annak, hogy a remélt gazdasági élénkülés távolabbra tolódik. A felmérések szerint a feldolgozóipar Kínában és Japánban zsugorodott, Dél-Koreában pedig lassult a bővülés üteme.
Az egyik legnagyobb romániai autóipari cég, a Leoni 10 százalékkal csökkenti dolgozói számát besztercei gyárában - írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A kínai autóeladások júniusban 6,9%-kal csökkentek az egy évvel korábbihoz képest - az adatokból arra lehet következtetni, hogy a kormányzati ösztönzők nem tudták megfelelően felpörgetni a fogyasztói keresletet a dadogó gazdasági fellendülés közepette, írja a Reuters.
Látványos változásokat hozott 2008 a hazai és a globális ingatlanpiacokon. A válság kirobbanásának évében az amerikai bankcsődök az összeomlás szélére sodorták a globális pénzügyi rendszert, de Magyarországon még ekkor sem lehetett látni, mekkora zuhanást fog mindez okozni az ingatlanpiacon. A 2008-as Property Investment Forumon kiemelt téma volt, hogy a bankok befagyasztották a forrásokat, új fejlesztések alig indultak, miközben a meglévő projektek befejezése jelentős mennyiségű irodaterületet zúdított a piacra. A nemzetközi folyamatok természetesen a lakáspiacot sem hagyták érintetlenül. Nézzük, mi történt 2008-ban a hazai és a nemzetközi piacokon!
Képtelen úrrá lenni a belbiztonsági problémákon Pakisztán, annak ellenére, hogy Kína már egyre többször kifogást fogalmaz meg az országban tomboló helyzet miatt. A kérdés azután vált került ismét a figyelem középpontjába, hogy a két hatalom vezetője találkozott egymással, ahol az eddigi együttműködés elmélyítéséről tárgyaltak egymással a felek.
Májusban váratlanul visszaesett a kínai feldolgozóipari tevékenység, ami növeli a pekingi döntéshozókra nehezedő nyomást, hogy lendületet adjanak a világ második legnagyobb gazdaságának. Az ország hivatalos feldolgozóipari beszerzési menedzserindexe (bmi) májusban 49,5 volt, ami elmaradt a bővülésre vonatkozó várakozásoktól, és trendfordulót jelezhet miutánaz áprilisi és márciusi adat is növekedést mutatott. Az 50 feletti érték az előző hónaphoz képest bővülést jelez.
A Gazprom tavalyi gáztermelése 355,23 milliárd köbméterre esett a 2022. évi 412,57 milliárd köbméterről, miután 2021-ben még 514,79 milliárd köbméter volt. Az orosz gázipari cég először közölt éves adatot a tavalyi gáztermeléséről.
Tovább tart a hazai ipar szenvedése. Márciusban a szektor termelési volumene 3%-kal elmaradt az előző havitól, nagyrészt semlegesítve ezzel a februári emelkedést. Az ipar teljesíténye éves alapon (munkanaphatástól megtisztítva) 2,8%-kal csökkent.
A 2024. április középhőmérséklete a HungaroMet mérései alapján országos átlagban 13,3°C volt, ami 1,9 fokkal haladja meg az 1991–2020-as átlagot, ezzel a 8. legmelegebb április 1901 óta. A havi középhőmérséklet az ország délkeleti részén többfelé meghaladta a 14 fokot is, míg 10 fok alatti értékek csak a magasabb hegyeken voltak.
A Starbucks, a Pizza Hut, a KFC, de még a McDonald's is csökkenő eladásokról számolt be az év első negyedévben. A visszaesés összhangban van a közgazdászok által előre jelzett tendenciával, miszerint a fogyasztók a magasabb árak és kamatlábak miatt kevesebbet költenek - írja a CNBC.
Februárban 0,6 százalékkal csökkent a kiskereskedelem volumene Magyarországon a szezonálisan és naptárhatással igazított adatok szerint, amely európai uniós összevetésben sem túl erős szám. Az éves bázisú 1,1 százalékos növekedés ugyanakkor jobb mint az átlag.
Mentségükre szóljon: legendásan nehéz a hadsereg kedvére tenni.
Finnországból importálna Németország zöld hidrogént.
Jelentős mozgásokat látunk a vámháborús híráramlás mellett.
Több mint száz embert toloncoltak ki.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Közben megszűnik a gyorstájékoztató, ami első becslésnek számított.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?
Hol tart az AI-csata?