Grant Shapps brit védelmi miniszter szeme láttára sült be az Egyesült Királyság csúcsfegyverének számító Trident rakéta - számolt be a The Sun.
Azzal, hogy egyre közelebb kerül az Európai Központi Bank kamatcsökkentése, olyan nagy amerikai befektetők jelennek meg az európai államkötvények piacán, mint a Vanguard és a Candriam – számol be a hírről a Bloomberg.
Az új bitcoin ETF-ek két nap alatt közel 1 milliárd dollárt vonzottak be, a BlackRock terméke a legkeresettebb - közölte a Financial Times.
A Pimco és a Vanguard amerikai befektetési óriások az elmúlt hónapokban török eszközöket vásároltak, arra számítva, hogy az ország a jövőben is magas kamatlábakat fog fenntartani – írja a Reuters.
Új rekordot döntött Amerikában a nyugdíjprogramokban való részvételi arány, a szokatlan növekedés elsősorban a munkavállalók automatikus csatlakoztatásának és a befizetések emelésének köszönhetők. A Vanguard "Hogyan takarékoskodik Amerika?" című éves felméréséből többek között az is kiderül, hogy mekkora vagyont tartanak az amerikaiak az ilyen típusú megtakarításokban, és milyen befektetésekkel tudják elérni a legmagasabb hozamot.
A Swift bankközi szervezet a Symbionttal és hét értékpapírpiaci szereplővel együtt egy blokklánc-alapú vállalati eseményeket feldolgozó rendszer pilotján dolgozik - írja a Finextra.
A fenntarthatóság, a tudatos tervezés és a társadalmi felelősségvállalás voltak azok az értékek, amelynek révén a budapesti székhelyű divatmárka, a Nanushka úgy is növekedni tudott a járvány idején, hogy más divatipari szereplők jelentős zuhanást éltek meg. A cég tavaly 12 milliárdos árbevételt ért el, ez jelentős növekedés a 2020-as 7,5 milliárd után. Az idei évre a cél a 19 milliárd forintos, vagyis 50 millió eurós árbevétel. Miközben a cég dinamikusan nő, globálisan is terjeszkednek, bevételének 98 százaléka származik exportból. Idén ősszel nyílik Sanghajban az első üzletük, és dolgoznak egy észak-amerikai üzlet nyitásán is.
Számos politikai kutatás és felmérés igazolja, hogy rendkívül megosztottá vált az Egyesült Államok lakossága az elmúlt években, a radikális politikai megmozdulások pedig szinte mindennapossá váltak, gondoljunk akár a Capitoliumot ért támadásra, akár a nagyvárosokat romboló zavargási hullámokra. Amerika (volt) katonai vezetői, politikai elemzői, milliárdos befektetői is aggódnak már amiatt, hogy amit most látunk, lázadás, puccs, polgárháború előjelei lehetnek. A radikális mozgalmak térnyerése és a közéleti dialógus romlása ellenére azért szerencsére még mindig alacsony az esélye egy nyílt amerikai polgárháborúnak, ennek pedig az egész világ örülhet.
Elbukták első igazi tesztjüket azok az alapkezelők, akik a zéró kibocsátásról tettek ígéretet – számol be a hírről a Bloomberg.
Nagyjából egy évtizede debütáltak a robottanácsadók a vagyonkezelési piacon, és azóta igen kiterjedt szolgáltatási palettával bírnak: a portfóliókezelés mellett pénzügyi tanácsadókhoz való hozzáférést, adótanácsadást és készpénzmenedzsmentet is kínálnak a palettában. Olyannyira nagy irántuk az igény, hogy van olyan robottanácsadó, amelynek több mint 4 millió ügyfele van, a kezelt vagyon pedig egyeseknél meghaladja a 200 milliárd dollárt is.
Tizenöt éve nem látott felvásárlási láz vette kezdetét az alapkezelői piacon, de nem a nagyobb ügyletek helyett a kisebb szolgáltatók iránti érdeklődés ugrott jelentősebbet – írja a Financial Times.
Kimaradhatnak a fenntartható alapokat övező befektetői őrületből az indexkövető és tőzsdén kereskedett alapok, mivel nehézségekbe ütköztek az EU új, fenntarthatósági (SFDR) irányelvének való megfelelésnél - írja a Financial Times.
Ezer dollárt ajánlott fel a Vanguard alapkezelő azon dolgozóinak, akik beoltatják magukat a koronavírus ellen – írja a CNBC.
Kijött a Morningstar friss listája arról, melyek voltak tavaly a legkeresettebb és legnagyobb tőkekiáramlást elszenvedő alapkezelők. A Franklin Templeton végzett például az élen a legtöbb ügyfélpénzt elvesztők sorában – írja a Financial Times.
Rekord mértékű friss pénz áramlott a tőzsdén kereskedett alapokba tavaly, ezzel a szektor kezelt vagyona átlépte a 8 ezermilliárd dollárt – írja a Financial Times.
Először haladta meg a 7 ezermilliárd dollárt a világ második legnagyobb alapkezelőjének vagyona, miután tavaly 186 milliárd dollárnyi friss tőke áramlott a Vanguardhoz – írja a Financial Times. Hogy érzékeltessük, mekkora vagyonról van szó, a Vanguard 7 ezermilliárd dollárja több mint 300-szorosa annak, amekkora vagyont a teljes magyar alapkezelői piac kezel.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?