A Zilch, brit BNPL- szolgáltató - amely azzal emelkedik ki a részletfizetéses szolgáltatók mezőnyéből, hogy az ügyfelei bármelyik Mastercardot elfogadó kereskedőnél igénybe vehetik a szolgáltatást - a harmadik forrásbevonási körben 110 millió dollár tőkét gyűjtött össze.
Világszerte több mint 288 milliárd dollár tőke áramlott a kockázatitőke szektorba 2021 első felében, amely rekordmértékű befektetést jelent. A Portfolio és a HVCA közös szakmai rendezvényén előadóként részt vevő dél-afrikai befektető, Pierre du Preez, az All Seasons Venture Partners szenior partnere a Portfolio kérdésére elmondta, hogy mi hajtja ezt a soha nem látott intenzitású befektetési hullámot, és hogy már korántsem csak a Szilícium-völgy körül forog a világ.
A világ legnagyobb vállalati innovációs és akcelerátor platformját megteremtő, amerikai központú Plug and Play-jel lép együttműködésre a Lead Ventures. A scaleupokra szakosodott alapkezelő új stratégiai partneréhez olyan portfóliócégek tartoznak, mint a Paypal, a Dropbox vagy az N26. A kooperációból a Lead Ventures befektetési portfóliójába tartozó vállalkozások is profitálhatnak.
Az év sztorijának indult, aztán kishíján az év nagy bukása lett a WeWorkból, amely az év egyik legjobban várt tőzsdei kibocsátását hajthatta volna végre, most pedig már arról van szó, hogy a nagytulajdonos, a sztorira eddig már több mint 10 milliárd dollárt költő japán Softbank újjabb milliárdokat kénytelen költeni, hogy mentse a menthetőt. Eközben a WeWork alapítója kifejezetten sok pénzt keres a sztorin, még ha el is kell hagynia a céget.
Már-már a technológiai lufi időszakára emlékezet, ami manapság zajlik. Sorra mennek a tőzsdére a befektetők ítélete szerint tízmilliárdokat érő, a nyereséget még csak hírből sem ismerő startupok. És mindegyik el tudja adni a sztorit, sőt, van, amelyik egészen komoly árfolyamemelkedést produkált a tőzsdén. Összeszedtük, hogyan teljesítettek a legnagyobb idei technológiai IPO-k és hogy melyik unikornisnál (dollármilliárdokat érő startup) mi a befektetési sztori.
Megvan Dél-Korea első fintech unikornisa, vagyis 1 milliárd dollár fölötti értékeltségű, nyereséges fintech vállalata- írja a Quartz. A titulust elsőként a Toss nevű pénzügyi szolgáltatási platform érdemelhette ki.
Újabb unikornis, vagyis nyereséges, 1 milliárd dollár feletti értékeltségű startup született Nagy-Britanniában: a Monzo egy újfajta, mobilalkalmazás-alapú bank, melyen keresztül egy tető alatt nyomon tudjuk követni pénzügyeinket. A startup banki licenccel is rendelkezik, a brit betétvédelmi alap is vigyáz az itt elhelyezett vagyonunkra és akár más fintechstartupok szolgáltatásaihoz, mint a Transferwise, is hozzáférhetünk a rendszeren keresztül. Megnéztük, mit kell tudni a Monzóról.
80 millió dollárnyi kockázati tőkét vont be a Bitfury, egy kriptokereskedelemmel és bányászattal foglalkozó vállalat. A forrásbevonásban többek közt Mike Novogratz, a Fortress ex-vezére is részt vett.
"Klarnázd meg!"- hangzik el egyre gyakrabban ez a kifejezés, ha valaki a svéd startup segítségével megrendel valamit, aztán nem fizet, csak harminc nappal átvétel után. Bő tíz éve még durván befürdött a cég ötlete egy startupversenyen, ma már viszont 2,25 milliárd dollárt ér a Klarna és az észak-európai e-kereskedelmi piac tizedét a kezében tartja, ráadásul banki licenccel is rendelkezik. Ha mindez nem volna elég, a befektetők is imádják, megnéztük, miért.
Rengeteg startup küzd a világon azzal a problémával, hogy csak égetik a befektetői tőkét és nem tudnak profitot termelni. Olyan ritkák az 1 milliárd dollár fölötti értékeltségű, profitábilis startupok, hogy a kockázati tőkések körében kiérdemelték az "unikornis" becenevet. A CB Insights összeszedte a világ 27 fintech-unikornisát, melyek közül a tíz legnagyobbat most bemutatjuk.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?