Vitályos Eszter kormányszóvivő közölte: február 12-én, vagyis jövő szerdán érkezik a bankszámlákra a 13. havi nyugdíj, a postások pedig az azt követő napokban kezdik meg a kézbesítését.
Az igazolt infarktusos esetek száma összesen 13 889 volt 2023-ban, ami 13 512 kezelt beteget jelentett. Az infarktust elszenvedett betegek 18,5%-a, mintegy 2 500 fő halt meg az (első ismert) kórházi felvételt követő 180 napon belül - derült ki a KSH kísérleti statisztikáiból. A betegség miatti kieső bérekkel összefüggésben a 6. hónapban az infarktussal kezelt személyek 58%-ának a keresete érte csak el az infarktus előtti szintet.
"Az asztmás betegek ellátása minden szempontból biztosított" – hangsúlyozta szombati közleményében a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő azután, hogy téves információk röppentek fel néhány fontos készítmény elérhetőségével kapcsolatban.
A japán kormány pénteken elfogadta az áprilissal kezdődő 2025-ös költségvetési évre szóló 730 milliárd dolláros költségvetési tervezetet, amiből rekordösszeget, 55 milliárd dollárt fordítanak védelmi célokra.
Országszerte kiterjeszti magánnyugdíjprogramját Kína, miután az állami nyugdíjrendszer egyre nagyobb nehézségekbe ütközik. A szakértők azonba attól tartanak, hiába jár adókedvezmény a rendszerhez, csak kevesen tudják majd kihasználni azt, így a társadalom csak egy töredékének éri majd meg részt vennie benne – írja a Bloomberg.
A jövő évi költségvetés miatt jelentős módosításokat tervez a kormány az egészségügyi és igazgatási szolgáltatások díjainál. A Belügyminisztérium által most bemutatott módosítások érintik többek között a TAJ kártya és az EU-Kártya kibocsátását is, mindkét okmányért többet kell majd fizetni. Megváltoztatnák a munkavállaló keresőképtelenségének a kormányhivatal orvosa általi felülvizsgálatának menetét is, valamint a különböző egészségügyi eszközök, tevékenységekkel kapcsolatos engedélyek díjai is emelkednek.
Lindner Attila kapta a Kézdi Gábor-díjat a munkaerőpiaci kutatások területén elért kimagasló eredményeiért. A kutatásai főként a minimálbér-politika és a társadalombiztosítási rendszerek hatásaira összpontosultak.
Az elmúlt években a publicisztikáimban talán túl sokat foglalkoztam a magyar nyugdíjrendszer reformterveivel, és alig törődtem más országokkal. Most elolvastam egy remek cikket az amerikai tb-rendszer közelgő technikai csődjéről és egy ezt elkerülő lehetséges mentőcsomagról. Húsz évvel ezelőtt már írtam egy ismeretterjesztő cikket e témáról, de most újra megkísérlem. Bár az amerikai tb-rendszer nagyon sokban különbözik a magyartól, de vannak hasonlóságok is köztük: plafon, degresszió, a rugalmas korhatár tágítása. A fenntarthatóság és a méltányosság összehangolásában vannak hasznosítható párhuzamok, például a reformbénultság. Ebben a cikkben először röviden áttekintem az amerikai tb-nyugdíjrendszert, beleértve a fenyegető csődöt, majd ismertetem a nevezett szerzők kiegyensúlyozott reformjavaslatát, és végül utalok a magyar áthallásokra.
A Pénzügyminisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta az egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló tervezetét, amely a nyugdíjrendszer adminisztratív és jogi folyamatain változtatna. A javaslat a a tizenharmadik havi ellátás szabályozástól kezdve a hatósági ügyintézésen át, az Európai Unió tisztviselőinek nyugdíjbiztosítási átutalásaig számos ponton módosítaná a jelenlegi gyakorlatot. Tisztázzák a szolgálati idő számítását a kata-s és egyéb egyéni vállalkozók esetében is.
A Pénzügyminisztérium kiadta társadalmi egyeztetésre rendelettervezetét a 2025 januárjától érvényes nyugdíjemelésekről. Emellett az előterjesztés nemcsak az öregségi, de a társadalombiztosítási nyugellátásokat, a megváltozott munkaképességű személyek juttatásait, valamint egyes szociális ellátásokat is érinti. Az intézkedés pontos végrehajtása azonban a költségvetési törvény kihirdetésétől függ, amelyet november elején terjesztett a kormány a parlament elé.
A jövő évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló salátatörvényben a nyugdíjtörvényt módosító rendelkezések is szerepelnek – írja hírlevelében Farkas András, amelyet a 24.hu szemlézett. Ezek alapján január 1-jétől módosulnak a 13. havi nyugdíjra vonatkozó rendelkezések: az lesz rá jogosult, aki a megelőző év legalább egy napjára, valamint a tárgyév februárjára társadalombiztosítási nyugellátásban részesül.
A cseh parlament alsóháza pénteken jóváhagyta a kormány nyugdíjreform-tervezetét, amely fokozatosan 67 évre emeli a nyugdíjkorhatárt. A reform célja, hogy enyhítse az öregedő társadalom által okozott növekvő pénzügyi terheket az államháztartáson – írja a Reuters.
Eredményes külföldi példák alapján kezdték el vizsgálni annak a lehetőségét Magyarországon, hogy miként lehetne társadalombiztosítási támogatással különböző mozgásformákat is előírni a betegeknek - mondta el pénteken Hévízen a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára, Révész Máriusz.
Aki időben elkezd gondoskodni önmagáról, az évek során olyan nagyságú összeget halmozhat fel, ami biztosíthatja az időskori megélhetését. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink az állami nyugdíjat milyen egyéb megtakarításokkal tervezik kiegészíteni, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudják tartani, mint az aktív éveikben.
Demográfiai okokból nem kell emelni a nyugdíjkorhatárt, mert a 65 éves életkorban várható további élettartam Magyarországon fájdalmasan rövid az uniós átlaghoz képest – írja hírlevelében Farkas András nyugdíjszakértő az Infostart összefoglalója szerint. Várhatóan 2035 után lesz komoly kérdés a nyugdíjkorhatár-emelés, 5 év alatt 300 ezerrel ugrik meg a nyugdíjasok száma.
A kínai kormány nyugdíjkorhatár-emelési tervei fontos lépést jelentenek az ország súlyosbodó nyugdíjproblémáinak kezelésében és a zsugorodó munkaerő megerősítésében. Közgazdászok és demográfusok szerint azonban a gazdasági lassulás további nehézségeket okozhat, ami újabb reformokat tehet szükségessé - írja a Reuters.
A a London School of Economics szakértőjének cikke.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Még keresik a helyszínt, egy harmadik országban lesz.
"Románia felülmúlja a többi, "BBB-" kategóriában található államot."
Elon Musk keze is benne lehet a dologban.
Tíz év alatt 2,2 évet emelkedett az átlagéletkor Európában.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.