Hidegebb medence- és zuhanyzóvíz, kevesebb vagy bezárt szaunák, rövidebb nyitvatartás, és egyre kevesebb felkapcsolt villany. Ezekkel az eszközökkel próbálnak harcolni az uszodákat üzemeltető állami cégek vagy önkormányzatok a többszörösére emelkedett rezsiárakkal szemben. Van, ahol már csak év végéig vannak nyitva, van, ahol bizonytalan ideig bezártak. A még kitartó vendégek sokszor saját költségre vesznek neoprén fürdőruhát, amelyek többtízezer forintba kerülnek.
Takarékossági intézkedések sorát jelentette be a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora.
A rezsiköltségek emelkedése miatt a magyar önkormányzatok túlnyomó többsége legkésőbb novembertől bezárni kényszerül a nem létfontosságú intézményeit, például múzeumokat, sportcsarnokokat – mondta az Inforádió érdeklősére a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke. Négyszeres-ötszörös árdrágulásról számolt be Schmidt Jenő, amit szerinte nem lehet kigazdálkodni és a kormány egyelőre kivár a kompenzációval.
Az Európai Bizottság a jövő héten mutatja be a gázellátási vészhelyzeti terv tervezetét, ami többek között tartalmazza a középületek és kereskedelmi épületek fűtésére ajánlott maximális hőmérsékleteket is. Az első részletekről már beszámolt a dpa.
Veszélyben vannak a megtakarításaink?
A járvány és az azt követő gazdasági válság sem tudta elvenni a tudatosabb magyarok kedvét a nyugdíjcélú megtakarításoktól, de sok még a tennivaló, hiszen különösen a fiatalokat nehéz megszólítani az időskori anyagi biztonság kérdésével. Akik ugyanakkor belátták ennek fontosságát, azok továbbra is kiemelt helyen kezelik pénzügyeikben a kérdést – mondja Tóth Balázs, a 25 éves Allianz Hungária Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke.
Minden harmadik ember (31 százalék) kifejezetten a járványhelyzet miatt kezdett takarékoskodni, miközben 44 százalék már korábban is spórolt, és ezt a szokását továbbra is fenntartja, a takarékoskodók így a magyar népesség háromnegyedét teszik ki - közölte az MTI-vel a takarékossági világnap alkalmából közzétett kutatásának eredményét a CIB Bank.
A tinédzserek takarékosnak gondolják magukat, ám a mindennapi életben kevésbé spórolnak az energiával és a pénzzel, mint a náluk idősebbek. A CIB Bank friss kutatása szerint Magyarországon jellemző a takarékos életmód, a többség figyel az energiafogyasztásra, tömegközlekedést használ autó helyett, és inkább csapvizet fogyaszt. Ennek pedig nem pusztán pénzügyi okai vannak: a legtöbben azért takarékoskodnak, mert gondolnak a jövőre.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?