Érdekes elemzést tett közzé a Forbes, ami azt a kérdést vizsgálja, hogy miért használnak Ukrajnában ősrégi T-55-ös és T-62-es harckocsikat az orosz katonák, miközben legalább ezer modernebb T-72-es hever raktáron.
Egy harckocsikkal telepakolt vasúti szállítmányt kaptak lencsevégre Oroszország területén. A szállítmányon ugyanakkor T-54/55-ös páncélosok láthatóak.
Úgy néz ki, tovább folytatódik a zaporizzsjai fronton harcoló orosz erőket jellemző leépülés, legalábbis a legújabb, Robotine elleni gépesített támadást elég nehéz másként értelmezni.
Tavalyelőtt 28 M-55S típusú harckocsit kapott Ukrajna Szlovéniától, ezek a páncélosok lényegében alaposan modernizált T-55-ös harckocsik, de mivel így is rendkívül elavultak, éles bevetésen keveset láttuk őket. Úgy néz ki, az ukrán harcoló alakulatok egymás közt próbálják „lepasszolni” a régi tankokat és továbbra sem használják őket közvetlen harci érintkezésben.
Érdekes felvételt tett közzé az orosz védelmi minisztérium a herszoni frontról: egy T-55-ös harckocsival tartott bemutatót a Zvezda News stábjának az egyik sok csatát megjárt tengerészgyalogos alakulat.
Közzétettek egy videót egy újonnan alakult orosz ezred harckocsizóinak kiképzéséről. A hamarosan az orosz-ukrán frontra kerülő katonákat 70 éve gyártott, ősrégi T-55-ös páncélosokon trenírozzák.
Interjút közölt az ukrán védelmi minisztérium a déli fronton harcoló, egyik brit gyártmányú Challenger 2-es harckocsi legénységével. A publikált felvételen beszélő ukrán harckocsizó méltatja a brit páncélost: azt mondja, a harcjármű tűpontos, nagyon megbízható és remek páncélvédettséggel rendelkezik, egyedül az a baj, hogy keveset kaptak belőle.
Orosz milbloggerek tettek közzé egy, Szlovénia által adományozott M-55S harckocsi megsemmisítéséről. Azonban nem sokkal később kiderült, valójában Moszkva legmodernebb harckocsiját, egy orosz T-90M-et ért találat.
Szlovénia még tavaly ősszel jelentette be azt, hogy 28 darab M-55S harckocsit ajándékoz Kijevnek. A most Twitteren megjelent felvételek alapján ez az első megerősített vesztesége a harckocsi-típusnak.
A Twitterre felkerülő különböző felvételek arról tanúskodnak, hogy már az első vonalban harcolnak (nem csak távirányítású bombaként) az orosz T-54/55-ös harckocsik, amelyeket még 1947 és 1962 között gyártott a Szovjetunió.
A Columbia Egyetem Nobel-díjas professzorának cikke.
Rengeteg életet menthet meg, ha működik a módszer.
Nem mindenkinek tetszik.
Vége Joe Biden tiltásának.
Percről percre tudósításunk az ukrán frontról.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.