Hiánypótló egyetemi szakképzés indul a MOME-n

Hiánypótló egyetemi szakképzés indul a MOME-n

Elsőként indít Service Design szakirányú továbbképzést a MOME Magyarországon, ehhez, valamint a szakma világnapjához kapcsolódóan rendezik meg június 1-én a Service Design Meetup-ot a hamarosan induló képzés oktatóinak részvételével.

Itt a titkos összetevő, amellyel hatalmasat tarolhatnának a hazai cégek

Itt a titkos összetevő, amellyel hatalmasat tarolhatnának a hazai cégek

Egyre több cég kezdi felismerni itthon a UX design jelentőségét a termék- és szolgáltatásfejlesztési folyamatokban, ám sokan még mindig nincsenek teljesen tisztában azzal, miről is szól ez a multidiszciplináris tevékenység, és hogyan lehet belőle versenyelőnyt kovácsolni. A design-gondolkodás elsajátítása ugyanakkor óriási lendületet adhatna a hazai vállalatoknak, akik így nem csak használható, de szerethető terméket is tervezhetnének a felhasználóiknak. Arról, hogy milyen eszközöket vethetnek be a UX-designerek, mit lehet elmondani a hazai vállalatok design-érettségéről a Pine Design  munkatársaival, Kornya Rebeka és Ganzer Fanni design vezetőkkel; valamint a Virgo Systems senior tanácsadójával, Balla Adriánnal beszélgettünk.

Sokan eltűnhetnek a süllyesztőben: így lehet talpon maradni

Sokan eltűnhetnek a süllyesztőben: így lehet talpon maradni

Bizonyára egyetlen ma működő vállalat sem gondolkodik abban, hogy a következő egy-két évben, évtizedben eltűnik a gazdasági színtérről. Terveket szőnek, stratégiákat állítanak fel, mindezt azért, hogy a jövő, ami ugyebár biztosan eljön, ne nélkülük köszöntsön be. És bár igaz, hogy a jövő nem jósolható meg, és a cégvezetők nem is jósok, hogy ilyesmivel foglalkozzanak, de alakítható, a jelen trendjeiből egyes alkotóelemei valószínűsíthetők, és bölcs, körültekintő vállalatvezetéssel kialakítható olyan szintű rugalmasság, amely jó eséllyel lehetővé teszi, hogy adott cég a jövendőben is aktív részese maradjon a piaci folyamatoknak. Cikkünkben a jövőállóság öt pillérét vesszük górcső alá, amelyek, ha nem is garantálják, de nagyban segítik, hogy a cégek talpon tudjanak maradni, bármint alakul is a jövő.

Munkatársakat még keres az Integritás Hatóság - de már megkezdték a bejelentések feldolgozását

Munkatársakat még keres az Integritás Hatóság - de már megkezdték a bejelentések feldolgozását

Megkezdte működését az Integritás Hatóság (IH), az eddig beérkezett bejelentések feldolgozása folyamatban van - közölte a hatóság. A hatóság igazgatósága november 18-án megtartotta alakuló ülését és a hatóság "a feszes törvényi határidőket teljesítve" megkezdte működését és a szakmai munkát. Az eddig beérkezett bejelentések feldolgozása folyamatban van - tették hozzá.

A nyüzsgő iroda, vagy a magányos home office jobb a dolgozóknak?

A nyüzsgő iroda, vagy a magányos home office jobb a dolgozóknak?

Traumaként ért minket a mozgásszabadságunkban való korlátozás, de valójában egy olyan fejlődési motivációt kaptunk a Covidnak köszönhetően, ami a technológiai fejlődést magasabb fordulatszámra pörgette, a status quo-t megkérdőjelezte, és ami miatt a szervezetek és együttműködés módjainak evolúciójában is kvantum-ugrás történt. Mindez a gazdaság legtöbb ágazatára kihatott, nincs ez másként az irodapiacon sem - vélik a DVM group munkatéri kialakítási stratégái.

"Nem biztos, hogy az a jó, ha valaki 10 évig dolgozik ugyanazon a munkahelyen"

Abszolút kereslet-orientálttá vált a korábban kínálat-alapú foglalkoztatás Magyarországon. A piaci trendek szerint a munkaadók keresik a munkavállalót, és nem fordítva. A régi módszerek már nem működnek. „Az, hogy adunk valakinek egy jó bért, és jók a munkakörülmények, az alap. Teljesen komplex változásra van szükség a cégek részéről, ha meg akarják tartani a jó munkavállalókat” – mondta a Portfolio-nak Nyisztor József, a Training360 Kft.  ügyvezetője és a munkaerőfejlesztés szakértője, aki többek között arról is beszélt, hogy ma már jó, ha egy cégnél 3-5 évre terveznek a munkavállalókkal, a 10 éves időtáv már beláthatatlan.

A startupok mentik meg a nagyvállalatokat a kihalástól

A startupok mentik meg a nagyvállalatokat a kihalástól

Már a yorki herceg is azon dolgozik, hogy a magyar startup ökoszisztéma sikercégeket termeljen ki, ugyanis nemrég Budapest is csatlakozott azon országok sorába, ahol megrendezik a II. Erzsébet fia, András herceg által alapított Pitch@Palace startup-versenyt. A Design Terminál által szervezett budapesti esemény létrejöttében Kiss Péter, a KPMG partnere is közreműködött, akivel az esemény kapcsán speciális igényekre finomhangolt lakásbiztosításról, az energiacégek által okozott madárveszteségről, de főként a nagyvállalatok vállára nehezedő innovációs nyomásról beszélgettünk.

Hazai vállalatoknál is terjed az agilis szervezeti modell

A vállalatoknak napjainkban egy olyan világhoz kell alkalmazkodniuk, amely folyamatos innovációt és rugalmasságot igényel. Ezt az igényt a hierarchikus felépítés egyre kevésbé képes kiszolgálni, ezért a multinacionális cégek sorban választják az úgynevezett agilis megközelítést, amely alapjaiban formálja át az eddig ismert vállalati struktúrát. Nemrég az OTP Bank is megkezdte az IT-világból származó működési modell bevezetését, amitől többek között rövidebb fejlesztési időt és nagyobb munkavállalói elégedettséget várnak. De mi változik pontosan, és milyen kihívásokkal jár az átállás egy ilyen nagyvállalat esetében?

Jönnek az önjavító, havidíjas szerverek

Jönnek az önjavító, havidíjas szerverek

A nagyvállalatok ma már nem szervereket, adattárolási eszközöket akarnak vásárolni, és ezeket üzemeltetni, hanem üzleti céljuk van, és ehhez keresnek megoldást. Mesterséges intelligenciával üzemeltetett szerverek, havidíjas nagyvállalati hardver eszközök, felgyorsított alkalmazásfejlesztés, 1-3 hónap alatt piacra vihető termékek segítik őket az üzleti célok elérésében - hangzott el a Hewlett-Packard Enterprise sajtótájékoztatóján.

Teljes szervezeti átalakulás az Uniqánál

Újszerű szervezeti struktúrával folytatja működését az Uniqa Biztosító. Az ügyfélkiszolgálás teljes folyamatát egy kézben összpontosítják a lakossági, a vállalati és online ügyfelek esetében is, radikálisan csökkentve a biztosító reakcióidejét. Az idén október 1-től életbe lépő szervezeti átalakulás a vállalatcsoport magyar egységénél indult el nemzetközi szinten is először.

Nem merünk dönteni, nehogy megüssük a bokánk

Három főbb szervezetfejlesztési problémakört mutat be az elmúlt időszaki tapasztalatok alapján a magyar fejlesztéspolitikai intézményrendszerről szóló cikksorozatának harmadik részében Szebeni Dávid. A Budapesti Corvinus Egyetem oktatója - aki belsős munkatársként részt vett a 2014-20-as operatív programok tervezésében - az első és második részben már körbejárt néhány, esetenként bosszantó adminisztratív nehézséget. Az alábbi anyagban a felelősségi körök, az óvatossági "üzemmód" és az auditkövetelmények kérdéskörét taglalja, amelyek alapján majd a negyedik anyagban tesz néhány olyan konkrét javaslatot, amelyek ígérete szerint a támogatási rendszer szereplőinek javát szolgálják.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egyedülálló felvételek mutatják be, mi zajlik Ukrajnában a háború árnyékában
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.