Országos munkaszünetet rendelnének el Oroszországban a koronavírus terjedése miatt

Országos munkaszünetet rendelnének el Oroszországban a koronavírus terjedése miatt

Országos munkaszünet bevezetését javasolta október 30. és november 7. között az új koronavírusos járványhelyzet romlása miatt kedden Tatyjana Golikova, az egészségügyért és demográfiáért felelős miniszterelnök-helyettes, miközben a napi halálozások száma ismét ezer fölé emelkedett, és újabb rekordot döntött.

Amikor egy héten csak három napot kellett dolgozni

Amikor egy héten csak három napot kellett dolgozni

Mi lenne, ha kapnánk egy újabb szabadnapot a héten? Ez az a kérdés, ami régóta foglalkoztatja az embereket, de a nagy technológiai fejlődés ellenére mégsem igazán csökkennek a munkaóráink. A történelem viszont szolgáltat egy nagyon tanulságos esetet ezen a téren: az Egyesült Királyságban volt egy olyan átmeneti időszak, amikor országos szinten bevezették a háromnapos munkahetet. Persze nem azért, hogy az emberek lazíthassanak, hanem kényszerből, mert bizonytalan volt az áramellátás. Meglepő módon a baljós gazdasági előrejelzések mind tévesnek bizonyultak: a kibocsátás közel sem esett vissza annyira, mint várták. Mindez különösen érdekes vetületet ad a rövidebb munkahétről szóló diskurzusnak, ezért megpróbáljuk az alábbi cikkben részletesen elmesélni, hogy akkor pontosan mi is történt.

Arra kéri a Citigroup a bankárait, hogy ne dolgozzanak annyit

Arra kéri a Citigroup a bankárait, hogy ne dolgozzanak annyit

Nemrég a Citigroup bejelentette, hogy egy grátisz szabadnapot ad dolgozóinak, hogy kipihenhessék fáradalmaikat az utóbbi hónapok után, most pedig arra kéri bankárait, hogy minden nap tegyék le egy órára munkájukat – írja a Financial News.

Mára mindenki szabadnapot kapott a Citigroupnál

Mára mindenki szabadnapot kapott a Citigroupnál

Michael Corbat, a Citigroup vezére egy köremailben üzent dolgozóinak arról, hogy ma, azaz pénteken senkinek sem kell dolgoznia – számol be a hírről a Bloomberg.

2020-as hosszú hétvégék és ünnepnapok: itt a legfontosabb táblázat

2020-as hosszú hétvégék és ünnepnapok: itt a legfontosabb táblázat

A karácsonyt és a húsvétot leszámítva csak augusztus 20-a körül lesz négynapos hétvége 2020-ban - ezt észben tartják azok, akik már most tervezik a jövő évi munkarendjüket. A mai, szombati ledolgozós nap jó apropó arra, hogy számba vegyük a jövőre várható ünnepi napokat, hosszú hétvégéket, rendkívüli munkanapokat.

Bejelentette a kormány: ezek lesznek a hosszú hétvégék 2020-ban

Bejelentette a kormány: ezek lesznek a hosszú hétvégék 2020-ban

A karácsonyt és a húsvétot leszámítva csak augusztus 20-a körül lesz négynapos hétvége 2020-ban - derül ki a Magyar Közlönyben kedden megjelent rendeletből. A dolog jó oldala, hogy így csak két szombati munkanap lesz, amikor le kell dolgozni a szabadnapokat.

Mit szólnál, ha 3 napos lenne a hétvége?

Miért nem jár még egy pihenőnap az embereknek, ha már úgyis annyira fejlett és termelékeny a világ? Ez a kérdés valójában bonyolultabb, mint gondolnánk, ugyanis mind munkáltatói mind pedig munkavállalói szempontból lehetnek ellenérzések. Mi lesz például, ha emiatt a cégeket veszteség éri? És vajon akkor is ezt akarnák a dolgozók, ha így kevesebb fizetés járna? Az alábbiakban áttekintjük a pihenőnapok rövid történetét, szólunk néhány szót a téma munkagazdaságtani vonatkozásairól, és végül a cikk alján lehet szavazni a kérdésről.

Van még szabadságod? Ez téged is érinthet

Van még szabadságod? Ez téged is érinthet

Kevesebb mint másfél hónappal a naptári év vége előtt egyre több cég kénytelen azzal szembesülni, hogy kisebb-nagyobb fennakadásokkal is jár majd, ha a Munka törvénykönyvének megfelelve minden munkavállalójának kiadja az idei évben esedékes szabadságát. A Trenkwalder arra figyelmeztet, hogy a szabadság idei kiadásának elmaradása főszabály szerint akkor is jogszabálysértésnek minősülhet, ha az adott időszakban a munkavállaló sem akart szabadságra menni.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.