Miközben az Európai Központi Bank tovább pörgeti az így is bőkezű gazdaságélénkítő politikáját, a világ többi jegybankja már továbblépett és sokan már a fékek behúzására készülnek. A diszkrepancia komoly hatással lehet az európai pénzpiacokra is - írja a Bloomberg.
Több mint egy éve tart a globális tőzsdei rali, amit csak kisebb korrekciók tudtak megakasztani. Az alacsony kamatok, a likviditásbőség, a jegybanki és kormányzati stimulusok hatására egymás után dőlnek a rekordok a részvénypiacok, de egyre több jel utal arra, hogy hamarosan újabb esés jöhet a tőzsdéken. Nem gondoljuk azt, hogy a ralinak vége lenne, vagy hogy érdemes lenne nagy tételben shortolni a részvénypiacokat, szembemenni a világ kormányaival és jegybankjaival, amelyek felfoghatatlan összegeket pumpálnak a gazdaságba, és az is igaz, hogy azok a guruk, akik megpróbálják bemondani a tőzsdei rali végét, azok ezzel a kísérletükkel jellemzően rendre elbuknak, így ehelyett mi inkább csak mutatunk néhány olyan figyelmeztető jelet, ami óvatosságra intheti a befektetőket. Begyorsuló szakaszban a tőzsdék, itt már érdemes óvatosabbnak lenni.
Támogatja a társasági adó emelésére tett javaslatot Jeff Bezos, az Amazon alapítója és vezérigazgatója, a világ egyik leggazdagabb embere.
Az első jogosultak már megkapták azt az 1400 dollárt, vagyis közel 430 ezer forintnak megfelelő összeget, amit az amerikai állam fizet a közel három hete elfogadott gigantikus, 1900 milliárd dolláros gazdasági mentőcsomag részeként. A tét nem kicsi, több mint 400 milliárd dollárt fizethetnek ki az amerikaiaknak, nem mindegy, mikor és hogyan használják majd fel az állami ingyenpénzt. Tőkepiaci szempontból nagy hatása lehet annak, ha ebből több tízmilliárd dollár érkezik a tőzsdékre, a legutóbbi felmérések azonban azt mutatják, hogy az amerikaiak inkább megtakarítanának és adósságot törlesztenének.
Már a hétvégén megkaphatja az amerikai háztartások egy része azt az 1400 dolláros stimulus-csekket, melyet a tegnap aláírt, 1900 milliárd dolláros koronavírus-mentőcsomag részeként oszt ki a kormány – írja a CNBC.
Joe Biden már pénteken aláírhatja az 1900 dolláros gazdaságélénkítő csomagról szóló javaslatot, írja a MarketWatch.
Kimondottan jó hangulatban telt tegnap a kereskedés a tengerentúli tőzsdéken, messze a legjobb teljesítményt a tech-túlsúlyos Nasdaq nyújtotta a vezető börzék közül. Szektorszinten az elektromosautó-gyártók kiemelkedően jól teljesítettek, több vállalat papírjánál is láthattunk két számjegyű emelkedést.
Kezd kifizetődni néhány nagyobb hedge fund stratégiája, ugyanis többen arra fogadtak, hogy idén felpattan majd az infláció. Több olyan alap is volt, amely nagy pénzeket nyert 2021 elején ezekből a pozíciókból – számol be a hírről a Financial Times.
A múlt héten az USA-ban a szenátus és a kongresszus is jóváhagyta a demokraták 2021-es költségvetési törvénytervezetét. Ez még mindig nem jelenti azt, hogy megvalósul az 1900 milliárd dolláros, Joe Biden nevéhez fűződő élénkítőcsomag, ahhoz még további bizottsági egyeztetések szükségesek. Ettől függetlenül rendkívül érdekes vita bontakozott ki vezető közgazdászok között a csomag várható hatásait illetően. Ez a vita azért volt különösen izgalmas, mert a résztvevők jellemzően egy szellemi táborhoz tartoznak, tehát nem arról volt szó, hogy a hagyományosan konzervatívabb, a fiskális élénkítést ellenző közgazdászok vitatkoztak az ausztériát ellenző, nagyobb költségvetési beavatkozást pártoló szakértőkkel.
Kimondottan jó hetet tudhatnak maguk mögött a tengerentúli vezető börzék, az S&P 500 és a Nasdaq is új történelmi csúcson zárt pénteken, a Dow a hét minden kereskedési napján emelkedni tudott, erre utoljára augusztusban volt példa. A remek teljesítményt ma is emelkedés követheti a határidős részvényindexek állása alapján, a jelenlegi helyzettel kapcsolatban két elemző is megszólalt.
A legutóbbi, mintegy 600 dolláros stimuluscsomag az év elején ért el az emberekhez, és bár a nagyobb indexek lényeges emelkedést nem tudtak felmutatni, a a kriptoeszközök, a penny és spekulatív részvények óriásit mentek eddig idén. A múlt csütörtökön bejelentett további ösztönzés lehetősége közel 150 millió amerikainak ígér újabb 1400 dollárt, amelynek egy része ismét a tőzsdére vándorolhat.
Új rekordokat döntöttek a vezető amerikai tőzsdeindexek 2021 elején is, úgy néz ki, egyelőre nem áll meg a tőkepiaci menetelés. Egyre több az intő jel azonban, több elemző és indikátor is azt jelzi, hogy buborék van kialakulóban (ha már nem alakult ki teljesen), komoly korrekció jöhet a tőzsdéken. Nem mindenki osztja persze ezt a borúlátó álláspontot: például Brian Belski, a BMO Capital Markets vezető stratégája szerint itt az ideje az újabb vásárlásoknak.
2020-nak számtalan szempontból helye van a történelemkönyvekben, az egyik aspektus az az őrület, ami a tőzsdén zajlott idén, aki a tavaszi lejtmenetet és az azóta tartó ralit is eredményesen, nagyobb sérülések nélkül le tudta kereskedni, annak innen is gratulálunk. Pedig az év kifejezetten jól kezdődött, több részvénypiacon, így a magyaron is történelmi csúcsot ünnepelhettünk, és bár a korrekció már egy ideje a levegőben lógott, történelmi zuhanásra nem sokan számítottak, az pedig tényleg nem az alap forgatókönyv volt márciusban, hogy a vezető részvényindexek közül több nem hogy talpra áll, de még idén új csúcsra emelkedik. Aztán mégis ez történt.
Az év vége felé közeledve egyre több előrejelzés lát napvilágot a részvénypiacok rövid-és hosszútávú alakulását illetően, vannak akik idén már nem vásárolnának, de akadnak olyanok is, akik szerint még decemberben új csúcsokra emelkedhetnek az indexek. A Federated Hermes vezető részvénystratégája szerint bár valóban vannak rövid távú akadályok, hamarosan új csúcsokra fognak törni a tőzsdék - azt is elárulta, hogy szerinte hogyan érdemes megjátszani az előttünk álló időszakot.
Közel 3 hét múlva lezárul az egyik legemlékezetesebb év a tőzsdék történelmében, idén fordult elő a leggyorsabb 30 százalékos esés, majd minden idők leggyorsabb visszapattanása is a világ egyik legfontosabb részvényindexében, az S&P 500-ban, és a volatilitásindex legmagasabb értékét is 2020-ban érte el, de negatív olajárra is csak idén akadt példa a történelemben. Ennek ellenére eddig összességében kiemelkedő évet zárhatnak a részvénypiacok, és a várakozások szerint 2021-ben is kifejezetten jól teljesíthetnek a részvénypiacok, de mint minen év végén, most is érdemes végignézni, mik lehetnek a legnagyobb kockázatok jövőre.
Keményen kritizálta a JP Morgan vezérigazgatója, Jamie Dimon az amerikai politikusokat, akik hónapok óta nem tudnak megállapodni a következő koronavírus miatti gazdasági mentőcsomagról – számol be a CNBC.
Egy felmérés eredményeit tette közzé az EY.
Több részlet is napvilágot látott.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Harcos politikát folytatott a SEC élén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Odaszóltak indítás előtt Amerikának.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?