A Standard Chartered Bank elemzői szerint a Solana kriptovaluta jelentősen felülmúlhatja az ethereum és a bitcoin teljesítményét, amennyiben Donald Trump nyeri meg a következő amerikai elnökválasztást - írta a CNBC.
A vártnál gyengébb pénteki amerikai munkaerőpiaci adatok a gazdaság lassulására utaltak, amely a részvénypiacokon esést, a japán jennél a kamatkülönbözetre játszó pozíciók további zárását okoztak pénteken, és ezzel párhuzamosan jókora esés alakult ki a legnagyobb kapitalizációjú kripto eszközökben is. A bitcoin, az ethereum és a solana is kritikus zónába esett, amelyről szombaton megpróbáltak kicsit emelkedni.
Ismét felerősödött a növekedéssel kapcsolatos bizonytalanság a piaci szereplők körében, ennek hatására pedig nem csak a részvénypiacon, de a kriptoeszközök esetében is esést láthatunk. Ugyan a hajnali mélypontokhoz képest már láthattunk egy kisebb korrekciót, de továbbra is többhetes mélypontjuk közelében mozognak a legnépszerűbb kriptovaluták.
Egyhavi csúcsra tépték 67 ezer dollár felett a péntek esti kereskedésben a bitcoint azután, hogy a CrowdStrike informatikai frissítése globális káoszt okozott, és ez erősítette a bizalmat a decentralizált rendszerek, illetve a kripto eszközök iránt.
A péntek reggeli 54 ezer dollár alatti szintekről estére 57 ezer dollár közelébe visszahúzták a bitcoint, így a napközbeni csúnya esésből kezd felállni a leginkább figyelt kriptoeszköz, ami a többieket is húzza magával felfelé.
Az elmúlt napokban csúnya esés alakult ki a bitcoin és más kriptoeszközök piacán, majd a lejtmenet péntekre még inkább begyorsult. A piacot az helyezte első sorban nyomás alá, hogy a korábban hackertámadás áldozatául esett Mt. Gox jelentős mennyiségű bitcoin kezdett el mozgatni a károsultak kifizetésére. A hackelés idején (2014-ben) 600 dollár környékén mozgott a bitcoin, most pedig 55 000 dollárnál jár, így a piaci szereplők arra a készülnek, hogy a károsultak amint megkapják a kompenzációjukat, azonnal jelentős mennyiségű bitcoint önthetnek a piacra.
A VanEck csütörtökön benyújtotta az első amerikai tőzsdén kereskedett Solana alap (ETF) bevezetésére irányuló kérelmét, amely a Solana token azonnali árát követné le - írja a Reuters.
Hathetes mélypontra, 60 ezer dollárig, zuhant a bitcoin a szerda kora esti kereskedésben rövid idő alatt (-5% 24 óra alatt), igaz már a napközbeni órákban is látszott, hogy küzd a legismertebb kriptoeszköz az eladói nyomással. Mindez bő két nappal a felezésnek mondott fontos esemény előtt történt, amikortól lassul az új bitcoinok kínálatának megjelenése a piacon. Technikai alapon akár további határozott esés is jöhet.
A tőkepiacokon látott hangulatromlás hétfő estére a kriptopiacon is meglátszik, jelentős mínuszba kerültek a fontosabb kriptoeszközök.
Esik a kriptoeszközök árfolyama, miközben az amerikai spot bitcoin ETF-ek rekord kiáramlást tapasztaltak hétfőn, és a piaci szereplők készülnek Fed szerdai ülésére. A bitcoin így egyre távolabb kerül a korábban beállított történelmi csúcsától. Megnéztük, mi áll az esés mögött és meddig eshet még a bitcoin árfolyama.
Akik számára már a bitcoin is túl kockázatos eszköz, azok most csukják be a szemüket, mert volatilitás tekintetében a bitcoint lazán kenterbe verő mémcoinok jelentik az új őrületet. Még egy lapáttal rátesz a sztorira, hogy a befektetők már ezen coinok piacra kerülése előtt komoly összegeket öntenek a gyakorlatilag csak spekulációra használható eszközökbe. A mesés hozamokkal viszont kéz a kézben járnak a masszív bukók is, így a tapasztalatlan befektetőknek érdemes nagyon is résen lenniük.
A 60 000 dolláros szinten is átszakította néhány perccel ezelőtt a bitcoin, miután tovább folytatódik az elmúlt három napban begyorsult rali.
Az elmúlt napok történései után úgy tűnik, hogy megnyugodtak a befektetők, emellett pedig az amerikai infláció is tovább csökkent februárban, amelynek köszönhetően valószínűleg a Fed is a vártnál kisebb mértékben emeli majd a kamatot márciusi ülésén, ez pedig kedvezően hatott az olyan kockázatosabb eszközökre is, mint a kriptovaluták. Külön érdekesség, hogy az elmúlt egy évben a tőzsdei hangulatromlás jellemzően együtt járt az olyan alapvetően kockázatosabb eszközök, mint a kripovaluták esésével is, most azonban ennek a jelenségnek a fordítottját figyelhetjük meg, miután a fő különbség az, hogy amíg az előző alkalmakkor főként a Fed agresszív monetáris politikájának következtében erősödő dollár tartotta nyomás alatt a piacokat, addig ezúttal ennek az ellentétje figyelhető meg, ugyanis az amerikai bankszektorban látott eseménysorozat hatására könnyen lehet, hogy - egy időre - fel kell hagynia a Fednek az infláció minden áron történő letörésére irányuló törekvéseivel.
Jelentős mínuszban vannak a kriptovaluták, miután a befektetők aggódnia kezdtek az egyik legnagyobb kriptotőzsde, az FTX likviditásával kapcsolatban. A vállalat alapítója, Sam Bankman-Fried igyekezett cáfolni a felmerült híreket, szerinte az aggodalmak alaptalanok, és egyszerű pletykákról van szó.
Pattannak a kriptovaluták a mai kereskedésben, miközben az általános befektetői hangulat is kedvező.
Lehet, hogy a bitcoin árfolyama közel 70 százalékot esett a tavalyi történelmi csúcstól, de jelen esetben egyszerű esésnél sokkal többről van szó - mondta Edith Yeung, a Race Capital egyik partnere. Véleménye szerint bizonyos értelemben az enyhe kriptopiaci tél mindenkit kiszór majd a tőzsdékről, akik tényleg csak rövid távú haszonszerzés céljából akarnak jelen lenni, mondta a CNBC Street Signs Asia című műsorában, kiemelve, hogy a kripto befektetés egy hosszú távú játék.
Durva nyomot hagyott a havazást hozó hideg idő a grafikonokon, ezt mutatjuk be.
Donald Tusk szerint az egész világon terrorakciókat tervezett Moszkva.
Megjelent az Allianz Kockázati Barométer.
Az uniós források is veszélyben lehetnek.
Újra 400 alatt jár a dollárral szemben a magyar fizetőeszköz.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.