A mesterséges általános intelligencia (AGI), azaz az emberi intelligenciát szinte minden területen felülmúló mesterséges intelligencia, 10 éven belül létrejön - véli Masayoshi Son techguru, a SoftBank vezérigazgatója a Reuters beszámolója szerint.
A Revolut elindította a "Project Prism" kódnevű nagyszabású költségcsökkentő eljárást, és mindössze néhány nappal a kezdés előtt visszavont néhány, pályakezdő diplomásnak szóló állásajánlatot is - írja a Financial Times.
Rekordveszteségről számolt be a SoftBank a Vision Fund nevű alapjánál, miután a technológiai konglomerátum portfolióját megütötték az emelkedő kamatok és politikai tényezők. Az alap több mint 26 milliárd dolláros veszteséget szenvedett el a lezárt pénzügyi évben, ami nagy kontraszt az előző évhez képest, amikor is rekordnyereségről számolt be, felülkerekedve Warren Buffett befektetési cégén is.
A Deutsche Telekom 48,4 százalékra növelte részesedését amerikai leánycéhgében, a T-Mobile US-ben, ezzel újabb lépést tett a szolgáltató többségi tulajdonának megszerzése felé.
A brazil Nubanknak 1,6 milliárd dollár tőkét sikerült bevonnia az első nyilvános részvénykibocsátása során. A piacfelforgató bankot, amely először a New York-i tőzsdén kerül jegyzésre, 41 milliárd dollárra értékelik a befektetők.
A tech-rali múlt szeptemberi megtorpanása során reflektorfénybe kerülő "Nasdaq bálna", a japán SoftBank most úgy tűnik ismét mozgásba lendült, a nemrég közzétett pénzügyi jelentésük alapján ugyanis olyan vállalatok részvényeitől szabadult a több, mint 100 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkező konglomerátum, mint például a Facebook, a Microsoft, az Alphabet és a Netflix.
Felbontotta Credit Suisse a Softbank vezére felé hosszú ideje fennálló üzleti kapcsolatait – értesült a The Wall Street Journal. A hírek szerint a döntés mögött a Greensill Capitalhöz kötődő veszteségek állhatnak.
639 millió dolláros tőkebefektetést kapott a Klarna, Európa egyik legértékesebb fintechje, amely így 45,6 milliárd dollárt ér - írja a CNBC.
Egyre nagyobb nyomás nehezedik a Credit Suisse-re a gazdag ügyfelei oldaláról, akik kárpótlást szeretnének kapni bankjuktól a Greensill Capitalnél ragadt befektetéseik után - számol be a hírről a Financial Times.
A Credit Suisse vezetői szerint a bank ügyfelei akár 3 milliárd dollárt is veszíthetnek a Greensill Capitalhöz kötődő befagyasztott alapok miatt, ami akkora összeg, mint a pénzintézet teljes tavaly nettó profitja – számol be a hírről a Financial Times.
Csődvédelmet kérhet még a héten a pénzügyi nehézségekkel küzdő Greensill Capital startup, ennek eredményeképp az üzlet jelentős részét az Apollo Global Management veheti át – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a The Wall Street Journal.
Még a nyáron röppentek fel a hírek, hogy belépett a Nasdaqra egy gigantikus tőzsdei bálna, amely felkavarta a piacot bonyolult, több milliárd dolláros komplex pénzügyi ügyleteivel. Egyesek szerint ez a szereplő nem volt más, mint a japán Softbank, amelynek alapítóját, Masayoshi Sont sokan igazi zseninek tartják. Aztán novemberben érkeztek a hivatalos pénzügyi adatok, amelyből az derült ki, hogy a cég több milliárd dollár veszteséget halmozott fel különböző komplex pénzügyi ügyleteken keresztül. A befektetők nagyon kiakadtak, így a vezetés most úgy döntött, hogy felhagynak a bonyolult opciós ügyletekkel, de a technológiai részvényekkel továbbra is kereskedni fognak.
A japán SoftBank technológiai csoport tárgyalásokat folytat az amerikai Boston Dynamics robotfejlesztő vállalat eladásáról a dél-koreai Hyundai Motor Co. autógyártó konszernnel a Bloomberg üzleti hírügynökség belső vállalati forrásokra támaszkodó hétfői jelentése szerint.
1,7 milliárd dollár értékű vételi opciót vásárolt egy rejtélyes befektető a legnagyobb technológiai cégekben, a volumen alapján az ügylet az augusztusi „gigantikus Nasdaq bálna” tranzakciójára hajaz. Egyes befektetők és elemzők szerint a mostani tranzakció hátterében is a japán SoftBank állhat, a szeptemberihez hasonló árfolyamhatásra azonban nem számítanak a szakértők.
Az Nvidia megegyezett a Softbankkal, hogy egy akár 40 milliárd dollárt is elérő üzlet keretében megveszik a japán óriáscégtől a brit chipgyártó leányvállalatukat, az Arm Holdingsot, ami főleg okostelefonokhoz tervez chipeket. Mindennek komoly hatása lehet a chipgyártás piacára is, ha zöld utat kap a megállapodás a szabályozóktól is.
Az elmúlt napokban jelentősebb korrekció volt a technológiai szektorban és ahhoz szorosan kötődő vállalatok árfolyamában, mint amilyen a Tesla is. Több elmélet is napvilágot látott arra vonatkozóan, hogy mi okozhatta a tech-rali hirtelen megtorpanását, s ezek egyike szerint egy nagyobb piaci befektető kereskedési tevékenysége is jelentősen hozzájárulhatott az eseményekhez. Értesülések szerint ez a "bálna" pedig nem más, mint a japán SoftBank, amely dollármilliárdokat önthetett technológiai vállalatokkal kapcsolatos pénzügyi ügyletekbe az elmúlt hónapokban.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Esik az arany és az olaj, emelkednek a tőzsdék.
Egyre többen osztják ezt a véleményt.
Megvan Trump pénzügyminiszter-jelöltje, aki kicsit nyugtatja a kedélyeket.
A pontos részletek még nem ismertek.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.