A felhőalapú ügyfélkapcsolat-menedzsment szoftvereiről híres Salesforce bejelentette, hogy együttműködik az OpenAI-jal, annak érdekében, hogy a generatív mesterséges intelligenciát a szoftvereibe költöztethesse. A ChatGPT-hez hasonló chatbot bekerül többek között a Slack nevű vállalati kommunikációs platformjába – írja a Reuters.
Egyre több olyan szektor és azokon belül is ágazat van, amelyeknél véget ért az emelkedő trend, de a többség egyelőre még nem indult el egyértelműen az ellenkező irányba. Vannak azonban olyan cégek is, ahol a befektetők már a szakadék szélén táncoltatják a részvényeket, és már csak egy-egy fontos támasz tartja őket fent, de az alacsonyabb növekedési várakozások és a magas árazás mind abba az irányba hatnak, hogy a nagyobb befektetési alapok is kiszórják ezeket. Ide tartoznak a vállalati szoftvereket fejlesztő nagyvállalatok, amelyeket a nagyközönség alig ismer, mégis a legnagyobbak közé tartoznak, magas intézményi tulajdoni arányuk miatt pedig komoly veszély van rá, hogy tartósan eladói nyomás alá kerülnek.
Bár szeptember, majd november folyamán meginogtak a részvénypiacok globális szinten és az Egyesült Államokban is az inflációs, illetve kamatemelési félelmek, majd a szupervariáns felbukkanása nyomán, a vezető indexek ismét közelítik korábbi csúcsaikat. Az eddig vezető szektornak tekinthető technológia továbbra is erősnek tűnik. Olyannyira, hogy az ezt lefedő ETF tegnap új zárócsúcsot is beállított. Vannak azonban aggasztó jelek is. Egyrészt a forgalom felfelé nem tűnik meggyőzőnek, másrészt a szektoron belül is jelentős eltérések bukkannak fel, és rengeteg részvény van, amely már leszakadt a trendről hosszabb távon is. A technikai elemzés segítségével megmutatunk három - három olyan ismert részvényt, amelyek esetén a relatív erő tombol, illetve szinte teljesen hiányzik.
A Salesforce világszerte mintegy 2800 pénzügyi szolgáltató cég (azaz bankok, biztosítók, brókerek stb.) vezetőjét kérdezte meg globális felmérésében a digitalizációs prioritásokról és stratégiai tervekről, Mátrai Géza, a Salesforce szakértője, szerdai Banking Technology konferenciánk előadója a nagyszabású kutatás legfontosabb eredményeit mutatja be előadásában.
Az üzleti környezet átalakulásának köszönhetően a közműcégek egyre több olyan kihívással szembesülnek, amelyek megfelelő kezelése kulcsfontosságú ahhoz, hogy a jövőben is megőrizzék versenyképességüket és megfeleljenek a változó fogyasztói elvárásoknak. Ehhez azonban szükséges többek között a kereskedelmi hatékonyság elérése, a szervezeti agilitás megteremtése, a digitális transzformáció, illetve az ügyfélkapcsolatok javítása is. Mindezek megvalósítása természetesen korántsem egyszerű feladat, de a problémák feltárása és a helyes stratégia alkalmazása mellett nem is lehetetlen.
A hazai bankok digitális érettsége a gyors felzárkózásnak köszönhetően mára a régió standardját elérte, néhány funkcióban meghaladta. A járvány időszakában elsődlegesen a digitális szolgáltatás és termék elérés, az ügyfelekkel való digitális kapcsolattartás képességének kiépítése volt megfigyelhető – véli Mátrai Géza, a Salesforce nagyvállalati értékesítési vezetője, csütörtöki konferenciánk előadója. A szakértővel digitális UX-ről, a valódi omnichannel kiszolgálásról és a banki silók lebontásáról is beszélgettünk.
Február közepe után ismét történelmi csúcsra emelkedett a Dow Jones, miután a hétfői kereskedésben közel 30 ezer ponton zárt a részvényindex. Mindezt pedig rekord gyorsasággal sikerült elérnie, legalábbis az elmúlt három évtizedben nem volt arra példa, hogy korábbi csúcsról ekkora esést követően ilyen hamar magára találjon a Dow Jones. Ennek számos oka van, köztük a hatékony vakcinákkal kapcsolatos bejelentések, a vártnál jobb vállalati teljesítmények, de az amerikai elnökválasztás lefutása is. Több vállalatot is kiemelhetünk a Dow Jonesból, amelyek kiválóan szerepeltek az elmúlt időszakban és hozzájárultak a mostani újabb rekordhoz, mint amilyen a UnitedHealth, de akár a Honeywell vagy a Caterpillar is többek között.
A Warren Buffett által is támogatott újonnan tőzsdére lépő Snowflake egészen elképesztő első kereskedési napot produkált. Néhány napja még arról folytak a találgatások, hogy 75 vagy 85 dollár lesz-e a kibocsátási ár, ami aztán a hét elejére már 120 dollárra ugrott, és a tőzsdén már 245 dolláros nyitóárral debütált a papír.
A felhőalapú adatszolgáltatással foglalkozó Snowflake, amely éppen tőzsdére készül, már két nagyágyút is maga mögött tudhat, mivel a Berkshire Hathaway és a Salesforce is csatlakozott a cég befektetőihez. Na de mit tud ez a Snowflake, ami még a híresen technofób Warren Buffet-et is meggyőzte, aki saját bevallása szerint életében egyetlen e-mailt küldött el még 2013-ban a Microsoft egy ügyvezetőjének és 2020-ig egy Nokia márkájú butatelefont használt?
A múlt hét második fele óta komolyabb esés bontakozott ki a világ tőzsdéin, amely ehét keddden is folytatódott, a zuhanást a koronavírus válság alatt népszerű FAANG részvények vezetik. A vélemények megoszlanak az esést illetően, van, aki szerint egészséges korrekcióról beszélünk, van, aki egy nagyobb lejtmenet elejét látja benne. De nem csak a tech részvényekre érdemes figyelni, egyes szektorok még a FAANG részvényeknél is magasabb értékeltséget mutatnak, és egyelőre készpénztermelő képességük sem igazolja az emelkedés mértékét.
Közzétette legfrissebb számait a Salesforce.com kedden az amerikai piaczárás után, a cég részvényeinek árfolyama pedig kilőtt a zárás utáni kereskedésben, miután a cégnek sikerült alaposan meglepnie az elemzőket, hiszen rekord árbevételt, és profitot ért el a társaság a negyedévben.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz terv három részre osztaná a megtámadott országot.
Az Oresnyik bevetése kapcsán szólalt meg az ukrán elnök.
Több száz embert küldhettek el.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.