A svájci luxusórák árai közel két éve a legalacsonyabbak a másodlagos piacon, mivel a Rolex, a Patek Philippe és az Audemars Piguet modellek árai tovább csökkennek a 2022 elején elért rekordszintekről, írja a Bloomberg.
Egyre több vásárló szerint a használt luxusóra nem csupán egy drága kiegészítő, hanem kiváló befektetés is. Különösen a fiatalabb vásárlók körében ugrott meg a kereslet az értékes használt órák iránt mint alternatív befektetés az infláció elleni védekezés és a befektetési portfólió diverzifikálása miatt, állapította meg a Boston Consulting Group (BCG) vezetési tanácsadó cég. Egyre többen hajlandóak magas felárat fizetni a vezető márkák, például a Rolex, a Patek Philippe és az Audemars Piguet által gyártott használt modellekért, és arra számítanak, hogy ezeknek az óráknak az értéke tovább fog emelkedni.
A patinás karórát a 2. világháborúban egy brit hadifogoly, Gerald Imerson viselte, aki társaival szökést tervezett egy náci fogolytáborból 1944 márciusában.
Mark Zuckerberg, Bill Gates vagy Tim Cook mind dollár milliárdosok, de egyikük sem villogtat menő Rolexeket vagy más méregdrága karórákat. Az olcsóbb kiegészítőkkel, melyet gyakran más, nem éppen márkás ruhák mellé húznak fel a tech-milliárdosok, egyszerűen azt akarják üzenni, hogy sokkal fontosabb a praktikusság, mint a divat. A South China Morning Post összeszedte, milyen karórákat hordanak az informatikából legendásan gazdaggá vált vállalkozók.
Méretes kilengések a napi kereskedésekben.
Az oroszok szerint már harmadik világháború szélén vagyunk.
Máris változtatni kényszerültek.
Ennek ellenére is van, aki optimista.
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.