A külföldi szereplők gőzhengerként tarolnak a hazai e-kereskedelmi piacon, és adja magát a kérdés, hogy miközben a már bejáratott webshopoknak is egyre nehezebb, ilyen körülmények között milyenek az újonnan belépők esélyei. Erről a Portfolio Pörzse Norbertnél, a 22 országba szállító Vágyaim.hu webáruház alapítójánál érdeklődött, aki az április 2-i Retail Day 2025 Konferencián további kulisszatitkokat árul el saját sikerreceptjéről.
Immár nem csak az uniós, hanem a globális versenytársak is állandó nyomás alatt tartják a magyarországi e-kereskedelem szereplőit, akik kénytelenek sebességet váltani. A Portfolio Retail Day 2025 konferencián vezető döntéshozók tárják fel, milyen eszköztár vezethet eredményre ebben a helyzetben.
Életünk során években mérhető a sorban állással töltött idő, és ezt csökkenthetik drámaian a pénztármentes boltok, amelyek egyben a munkaerőhiány és a bolti lopások problémájára is megoldást kínálhatnak. A Kende Retail vezetője, Kende Gábor szerint a technológia elsősorban a kisebb, gyors vásárlásra optimalizált üzletekben lehet sikeres - írja a Pénzcentrum. Többek között ezzel a témával is foglalkozik az április 2-i Retail Day 2025 Konferencia.
Az idei év minden bizonnyal jobb év lesz, mint a tavalyi a hazai és a nemzetközi kereskedelmiingatlan-piacon. A szakértők szerint 2-2,5 százalékos gazdasági növekedés várható Magyarországon, miközben a világszinten bizonytalanságot okozó választások jelentős része is lezajlott, így az ezzel kapcsolatos korábbi bizonytalanság is mérséklődött. Hogy mindez mit okoz majd a magyarországi kereskedelmi ingatlanok piacán, arról a CBRE Hungary Market Outlook 2025 című rendezvényén a vállalat szakértői beszéltek, akik a kiskereskedelmi szektorra kitérve azt is elmondták, hol, milyen bevásárlóközpont-felújítások és -átadások várhatók idén.
100 termékre bővülhet az online árfigyelőben megfigyelt termékek köre annak érdekében, hogy kordában tartsák a növekvő élelmiszerinflációt - jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A legfrissebb adatok szerint életjeleket mutat a magyar kiskereskedelem, tavaly novemberben 0,6 százalékkal nőtt az előző hónaphoz képest a volumen és fix bázison - jelenleg a 2021-hez viszonyítanak a statisztikusok - szintén felfelé mozdult a forgalom. Ez jó hír, azonban a régiós országokhoz mérve, vagy az unió átlagához viszonyítva nem annyira szép a kép.
Amilyen optimizmussal tekintett a szakma a kiskereskedelmi forgalom idei évére, olyan nagy csalódás lett a vége. A forgalom volumene nem tudott elszakadni a 2021-es szinttől, holott a reálbérek ismét emelkedni kezdtek idehaza. Közben megszűnt a kötelező akciózás is és a kormány már csak a zsugorítási gyakorlatot nézi árgus szemmel. Elindult a tömeges üvegvisszaváltás és szokatlanul erős ütésváltás történt a kormány és a Spar között.
Már nem várnak az utolsó pillanatig a magyar vevők a karácsonyi vásárlással, sokan novemberben nekiállnak az ajándékok beszerzésnek – mutat rá az Etele Plaza online kutatása. A legtöbben 5-10 órát töltenek a meglepetések kiválasztásával, amire összesen 50 000 - 100 000 forintot költenek. A válaszadók döntő többsége élvezi az ünnepi shoppingolást, bár sokan stresszesnek érzik időnként.
A Gestor Real Estate egy „off-market” tranzakció keretén belül sikeresen értékesítette a spanyolországi Murciában található Mazarrón Park kiskereskedelmi komplexumot a francia Epsilon 360° SCPI-nek - közölte a cégcsoport.
Az ingatlanpiac fehér hollójának is nevezhetjük a hazai bevásárlóközpont-fejlesztéseket, a szabályozások miatt nem véletlen, hogy alig valósult meg új retail fejlesztés az elmúlt 10 évben. Felújítások, ráncfelvarrások, újratervezések vannak, de kérdéses, hogy milyen kilátások mentén képzeli el a szakma a bevásárlóközpontok piacát. Kell-e egyáltalán új retail egység az országnak? Hogyan hatnak a vásárlói szokások változásai a piacra, a fejlesztőkre és ingatlantulajdonosokra? Lesz-e még új pláza Magyarországon? Ezekről is szó volt a 20. Property Investment Forumon.
Az infláció, az életszínvonal esése és a fogyasztás drasztikus visszaszorulása jelentős hatással volt a kiskereskedelmi szereplők, köztük a bevásárlóközpontok működésére. Milyen trendek formálják ma a vásárlói szokásokat, és mindez milyen hatással van a retail ingatlanok jövedelmezőségére és az új bérleti szerződésekre? Többek között ezekről kérdeztük a kiskereskedelemi szegmens szereplőit a szeptember 25-i XX. Property Investment Forum konferencia erre vonatkozó panelbeszélgetésének felvezetőjeként.
Két Interspar-eszközt vásárolt Nyíregyházán és Zalaegerszegen az Unione Group. A felvásárlással 6-ra nőtt a cégcsoport tulajdonában lévő strip-mall-ok száma - közölte az eladót képviselő Avision Young, míg a tranzakció során a vásárlót az iO Partners képviselte.
A pandémia, a gazdasági nehézségek és az energiaválság következtében a retail üzletágban egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a strip mallok, azaz a nyitott bevásárlóparkok. A változatos bérlői mix, a szolgáltatások széles köre, a könnyű, kényelmes parkolás és az átlátható alaprajzi elrendezés vonzó a tudatos vásárlók és a márkák számára, így a kiskereskedelem egyre fontosabb szegmensét képviselik. A hazai retail piacon 2022 óta a CPI Hungary portfóliójába tartozó, 14 egységgel működő Stop Shop-hálózat látogatószáma 2023-ban – a két CityMarket bevásárlóparkkal együtt – meghaladta a 21,5 milliót, miközben csaknem 100%-os kihasználtsággal üzemel - közölte a társaság.
Az elmúlt időszak változásaival és az e-kereskedelem felfutásával párhuzamosan sokan már szinte temetni kezdték a bevásárlóközpontokat, de a pandémia óta eltelt időszak rámutatott arra, hogy az emberek továbbra is ragaszkodnak a fizikai vásárlás lehetőségéhez. Ugyan a korlátozások feloldásával visszatértek a plázákba, az is világossá vált, hogy a stabilabb jövőkép érdekében a bevásárlóközpontok üzleti stratégián és funkcióin is változtatni kell. A Portfolio a retail szektor aktuális kérdéseiről, a plázákban elérhető szolgáltatások átalakulásáról, a vidéki és a városi kiskereskedelmi forgalom különbségeiről Simon Tamást, az Indotek Group ingatlanértékesítési igazgatóját kérdezte.
Március végén írtunk róla, hogy a thaiföldi Central Group kiskereskedelmi óriás azt tervezi, átveszi a fizetésképtelenné vált osztrák Signa ingatlancsoport néhány kiemelkedő ingatlanvagyonát, beleértve a berlini KaDeWe-t és a londoni Selfridges-t. A thaiföldi cég ezúttal azt jelentette be, hogy megveszi a KaDeWe Group fennmaradó eszközeit is, beleértve a hamburgi Alsterhaus és a müncheni Oberpollinger áruházakat. A cég újratárgyalná a bérleti szerződéseket, miközben továbbra is működtetné az egységeket.
Ingatlanpiaci szempontból fontos folyamatok zajlottak az elmúlt években a CPI Hungary háza táján. A cégcsoport - vállalatfelvásárlásai eredményeként - mostanra 603 500 négyzetméternyi kereskedelmi területet kezel, többek között a legnagyobb budapesti irodaportfólióval rendelkezik. A vállalat most a portfóliók integrálásának kihívásait és a fenntarthatósági megoldásait ismertette.
Működnek a büntetővámok.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szerinte Putyin fél közvetlenül vele tárgyalni.
Az Airbus is benne lehet.
Emelkednek a jegyárak, a bérletek ára változatlan marad.
Sok ínyenc a bárány fejét akarja, sőt igazi különlegességnek számít az állat szeme is.
Virovácz Péter a Checklist vendége volt.
Mi történik Törökországban?